Miejsca

Czy inwestycja w wynajem krótkoterminowy opłaca się w Łodzi?

Czy inwestycja w wynajem krótkoterminowy opłaca się w Łodzi?

W co najlepiej obecnie zainwestować? W nieruchomości, one nigdy nie stracą na wartości. A jak już zdecydujemy się na taką lokatę kapitału, to co wybrać – najem długoterminowy czy krótkoterminowy? Który z nich zapewni nam bezpieczny i większy dochód?

 

Patrząc na działającą na łódzkim rynku nieruchomości prężnie rozwijającą się sieć apartamentów o podwyższonym standardzie LookAp, wybór wydaje się oczywisty. Najlepiej wybrać wynajem krótkoterminowy i zarządzanie powierzyć firmie, która się w tym wyspecjalizowała.

– Zarządzamy obecnie dwudziestoma sześcioma apartamentami znajdującymi się w centrum Łodzi, to zarówno nasze nieruchomości, jak i powierzone nam w zarządzanie. W krótkim okresie czasu planujemy poszerzyć nasze zasoby o kolejnych siedemdziesiąt apartamentów w samej Łodzi, a także wyjść z ofertą w innych większych miastach w Polsce – mówi Robert Tomczyk ze spółki High Development, do której należy sieć apartamentów LookAp.

Zarobek na wynajmie krótkoterminowym

Na wynajmie krótkoterminowym z pewnością można zarobić, co oczywiście nie oznacza, że zarobi każdy i w każdej sytuacji. Wiele czynników decyduje o tym, czy oferta będzie atrakcyjna w oczach poszukujących najlepszej opcji dla siebie.

W apartament na wynajem krótkoterminowy trzeba włożyć nieco więcej wysiłku. Musi być on dobrze wyposażony – posiadać aneks kuchenny z kompletem naczyń, lodówką, mikrofalówką, telewizor, internet, czy prozaiczne żelazko. Trzeba dbać o regularne sprzątanie, czystą pościel, ręczniki, pilnować rezerwacji i zapewniać stałą rotację gości, aby wykorzystać do maksimum obłożenie danej nieruchomości. Nie każdy ma na to czas. Dlatego prowadząc sieć własnych apartamentów, oferujemy także usługi zarządzania tego typu obiektami – zachęcą Robert Tomczyk. – Samodzielnie zarządzając apartamentem możemy stracić wiele okazji na zarobek, chociażby z takiego powodu, że nie będziemy w stanie szybko przygotować go na przyjęcie kolejnych gości. My dysponujemy swoim serwisem sprzątającym. Łatwiej też zarządzać nam systemem rezerwacyjnym, chodzi o synchronizowanie rezerwacji w wielu portalach z ofertami jednocześnie. Dbamy też o stały marketing.

Zarządzanie apartamentami na wynajem

I choć może na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że powierzenie firmie zarządzania nieruchomością to tylko dodatkowy koszt, to szybko się nam zwróci, ze względu na maksymalizację liczby rezerwacji. Dzięki dużemu obłożeniu zysk z takiej inwestycji będzie oczywisty.

– Dajemy właścicielom apartamentów dwie możliwości rozliczania się z nami. System prowizyjny, wówczas zarabiamy, kiedy nasz klient zarabia albo można wybrać system ryczałtowy na zasadzie stałego comiesięcznego ustalonego przychodu z tytułu najmu – wylicza Robert Tomczyk.

Wszystkie apartamenty LookAp są urządzone w eleganckiej stylizacji i bogato wyposażone, gotowe na przyjęcie gości biznesowych, rodzin z dziećmi lub turystów na krótki pobyt. Cechuje je niezależność i wysoki standard. Zameldowanie i wymeldowanie odbywa się całkowicie bezobsługowo za pomocą kodu otrzymywanego po dokonaniu płatności za rezerwację.

Zalety najmu krótkoterminowego

Wynajem krótkoterminowy może generować wyższe stawki czynszu w porównaniu do wynajmu długoterminowego. Krótkoterminowi goście często płacą wyższą stawkę za krótki pobyt ze względu na większą elastyczność, wygodę i dostęp do udogodnień, które oferuje apartament w porównaniu do pokoju w hotelu.

Wynajem krótkoterminowy daje właścicielowi większą kontrolę nad zarządzaniem nieruchomością. Możesz ustalać ceny, określać zasady pobytu, wybierać gości i monitorować ich recenzje. Możesz również decydować o dostępności apartamentu i dostosowywać harmonogram wynajmu do swoich preferencji.

LookAp Apartamenty
Łódź, ul. Beczkowa 14/16
tel. 534 682 231
e-mail: biuro@lookap.pl
www.lookap.pl