Miejsca

Alfabet Mandorii

Alfabet Mandorii

Jazda na roller-coasterach, zabawa na karuzelach, odkrywanie renesansowego miasta – wszystko to w ciepłym i klimatyzowanym budynku. Mandoria Miasto Przygód zaprasza na wyjątkową zabawę, a my zapraszamy do lektury Alfabetu Mandorii. W ten sposób szybko poznacie to wyjątkowe miejsce.

Mandoria to wyjątkowy park rozrywki. Otworzył się przed kilkoma miesiącami i szybko zyskał popularność jako największy tego typu obiekt w kraju, który znajduje się „pod dachem”. Oznacza to, że cały park funkcjonuje w specjalnie przygotowanym budynku. Takie rozwiązanie jest w Polsce stosunkowo nowe, ale właśnie dzięki niemu zabawa w Mandorii nigdy się nie kończy. To park całoroczny, który zaprasza Gości bez względu na sezon i pogodę.

Ambasada Mandorii. To zarówno strefa kas, jak i punkt informacyjny. Tu można zakupić bilety do Mandorii, zrealizować bon turystyczny oraz zaopatrzyć się w mapę Mandorii. Bilet nabyty w Ambasadzie (lub online) to przepustka do całodziennej zabawy. Uprawnia on do wielokrotnego korzystania z parkowych atrakcji.

Atelier Kazmira. Wielopiętrowy dom do zabawy, własność Kazmira Wielkiego – projektanta kochającego modę i luksus. Na Odkrywców czeka tutaj tor pełen przeszkód.

Bal Butów. Jedyne w Polsce zderzające się auta, które wyglądają jak buty. Rozmiar butów umożliwia zabawę również dorosłym Gościom Mandorii Miasta Przygód.

Bon turystyczny. Za bilety wstępu do Mandorii można zapłacić bonem turystycznym. Formalności można uregulować na miejscu w parku (w Ambasadzie Mandorii) lub online, jeszcze przed przyjazdem do Miasta Przygód.

Czynne cały rok. Mandoria to całoroczny park rozrywki. Można się tutaj bawić zarówno latem, jak i zimą!

Duża Rodzina. Mandoria to miejsce rodzinnej zabawy. Im więcej w niej osób, tym weselej. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na specjalną zniżkę.

Estelle. Lady Estelle to rodowita Mandorianka, przywódczyni miasta. Jedna z wielu postaci, jakie można spotkać w Mandorii.

Fretki. Raskal i Lili to dwie psotne fretki zamieszkujące Mandorię. Często można je spotkać w chwili porannego otwarcia bram Miasta Przygód.

Galeon. Olbrzymi okręt wirujący nad portem – gratka dla miłośników morskich podróży.

Historia. Każdy zakątek w Mandorii ma swoją historię. To tętniące życiem miasto!

Inspiracje. Twórcy Miasta Przygód inspirowali się renesansem. Za wzór posłużyły największe miasta handlowe w wieku rozkwitu.

Jedzenie. Głód podczas przygody? To niemożliwe! W Mandorii każdy znajdzie coś dla siebie: od pizzy, przez gofry, po przepyszne słodycze.

Klejnot. Karuzela łańcuchowa z podwójnymi krzesełkami. Zapiera dech w piersiach!

Karawana. Największa w Polsce dwupoziomowa karuzela wenecka. Niektórzy twierdzą, że w trakcie przejażdżki kupieckie zwierzęta przemawiają ludzkim głosem…

Karta Roczna. Zabawa może trwać przez cały rok! Wystarczy wyposażyć się w Kartę Roczną i odwiedzać Mandorię zawsze wtedy, gdy tylko przyjdzie na to ochota.

Latarnia Leonarda. Zachwycająca karuzela typu Magiczne Rowery. Przy odrobinie wysiłku i lekkiej pracy nogami pozwala oderwać się od ziemi i pobujać w przestworzach.

Łódki. Mandoria to miasto portowe, zatem nie mogło zabraknąć w nim… łódek. Dla początkujących żeglarzy idealną atrakcją będzie Rybak Bartek. Ahoj przygodo!

Merkant. Najdłuższy w Polsce roller-coaster pod dachem. Przejażdżka dostarcza wielu emocji wszystkim Odkrywcom, bez względu na wiek.

Mroczny Dwór. Jedyny w kraju roller-coaster jeżdżący w ciemności! Podobno podczas przejażdżki można spotkać ducha.

Niespodzianka. Mandoria jest pełna tajemnic, zaułków, sekretnych przejść. Tutaj każdy może zamienić się w Odkrywcę renesansowego Miasta Przygód.

Odkrywca Tygodnia. Cotygodniowy konkurs na Facebooku Mandorii, w którym można wygrać 2 bilety do parku. Nagradzane są kreatywność i zaangażowanie.

Pasowanie na Rycerza. Mandorianie uwielbiają tańczyć oraz urządzać zabawy dla swoich Gości. Jedną z nich jest pasowanie na Rycerza i Damę Dworu.

Ratusz. Jeden z największych figlorajów w kraju, przeznaczony dla małych i dużych. Doskonałe miejsce do wspinaczki, wędrowania między przeszkodami i pływania w suchym basenie.

Skarbiec. Gigantyczny lustrzany labirynt, w którym kręte korytarze, ukryte komnaty i niezwykła precyzja iluzji dawnych mistrzów chronią skarby i tajemnice Mandorii. Tylko wytrwali odkryją je wszystkie.

Strzelnica. Wyjątkowa strzelnica z historycznymi karabinami. Znajduje się we wnętrzu wraku statku Anetka.

Trzy Dzwony. Tawerna prowadzona przez Kapitana Azulejosa. Idealne miejsce do skosztowania mandoriańskich trunków.

Urodziny w Mandorii. Przyjęcie urodzinowe w Mandorii? Zarezerwuj tematyczną salkę i połącz świętowanie z przygodą w parku rozrywki!

Wzrost. W Mandorii o możliwości skorzystania z atrakcji decyduje nie wiek Odkrywcy, a jego wzrost. Szczegółowe informacje są na stronie www.mandoria.com/atrakcje.

Wycieczka. Mandoria to idealne miejsce na wycieczkę szkolną czy imprezę firmową. W parku jest szereg udogodnień, czyniących wyprawę niezapomnianym przeżyciem.

Zima w Mandorii. Cały park jest ogrzewany i klimatyzowany, dzięki czemu przygodę można zorganizować nawet w środku zimy.

 

Miasto Przygód znajduje się w Rzgowie, w samym centrum Polski, ul. Miasto Mody 2
Park czynny w godzinach: poniedziałek-czwartek od 10 do 18, piątki 10-20, weekendy oraz święta 10-18.