Uroda

Wszystko co warto wiedzieć o powiększaniu ust

Wszystko co warto wiedzieć o powiększaniu ust

Powiększanie ust to obecnie najczęściej wykonywany zabieg w gabinetach medycyny estetycznej. Natychmiastowo pozwala poprawić kształt ust, nawilżyć i ujędrnić. Oprócz tego powiększanie ust może być bardzo pomocne w przypadku asymetrii, bo wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w odpowiedniej ilości, pozwala całkowicie zniwelować wszelkie nierówności. Dlaczego warto poddać się zabiegowi powiększania ust i jak długo utrzymują się efekty?

Dla kogo polecane jest powiększanie ust?

Powiększanie ust to cieszący się olbrzymim zainteresowaniem zabieg wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej. Preparat wstrzykiwany jest przy pomocy cienkiej sterylnej igły, która w zależności od metody powiększania, wbijana jest w usta od kilku, do nawet kilkudziesięciu razy. Zabieg nie należy do całkowicie bezbolesnych, jednak wstrzykiwanie preparatu odbywa się zawsze po miejscowym znieczuleniu warg przy pomocy maści z lidokainą.

Powiększanie ust jest dedykowane wszystkim osobom, które chcą poprawić kształt swoich ust i zadbać o ich prawidłowe nawilżenie. Kwas hialuronowy odpowiada bowiem za silne nawilżenie ust, co minimalizuje ryzyko ich pierzchnięcia, na przykład zimą. Dodatkowo preparatem można wyrównać wszelkie asymetrie warg. Kwasem hialuronowym można całkowicie zmienić kształt swoich warg, więc jest to zabieg polecany dla wszystkich, którym nie podoba się wygląd swoich ust.

Jak długo widoczne są efekty powiększania ust?

Decydując się na powiększenie ust, większość osób zadaje sobie pytanie, jak długo będzie widoczny efekt zabiegu. Zależy to przede wszystkim od rodzaju preparatu. Przyjmuje się, że kwas utrzymuje się od około pół roku, do nawet dwóch lat. Z czasem widoczność kwasu hialuronowego zanika, więc chcąc utrzymać efekt pełnych i jędrnych ust, zaleca się ponowne wstrzyknięcie niewielkiej ilości preparatu.

Gdzie bezpiecznie powiększyć usta?

Chcąc zadbać o prezencję swoich ust, warto wybrać się do profesjonalnego gabinetu, w którym zostanie dobrana odpowiednia metoda powiększenia ust pasująca do reszty twarzy i preparat. Gabinetów warto szukać przede wszystkim w większych miastach, takich jak Katowice, Warszawa czy Łódź. Wśród wielu klinik i gabinetów specjalizujących się w różnych metodach powiększania ust, można wybrać ten, któremu chcemy powierzyć wygląd naszych ust. Oprócz tego w miastach wojewódzkich, np. w Katowicach w klinikach pracują jedynie wykształceni i doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, którzy przez lata zdobywali doświadczenie, co dodatkowo wpływa na bezpieczeństwo podczas zabiegu.

Artykuł powstał przy współpracy z https://lenartowiczclinic.pl/ – gabinetem medycyny estetycznej w Katowicach.