Karmelowy blond to kolejny hit tego sezonu. Rzeczywiście zachwyca on zarówno klasyką, jak i nowoczesnością. Dziś podpowiemy Wam dla kogo będzie najlepszy. Przedstawimy też zasady pielęgnacji włosów rozjaśnionych.
Karmelowy blond – jak się prezentuje?
Karmelowy blond jest to bardzo ciepły odcień. Można powiedzieć, że jest to połączenie jasnego brązu z ciepłym odcieniem blond. Powstają w ten sposób lekkie refleksy, dzięki którym można uzyskać jeszcze bardziej naturalny efekt. Trzeba też wiedzieć, że karmelowy blond jest to koloryzacja, która najlepiej prezentuje się w przypadku kobiet z brzoskwiniową cerą, choć sprawdzi się również dla osób o ciemniejszej karnacji i brązowych oczach. Podkreśla tęczówkę oczu. Karmelowy odcień blond nie sprawdzi się dla kobiet o jasnej oprawie oczu czy bardzo jasnej cerze. Tej koloryzacji powinny też unikać kobiety, które mają bardzo widoczne niedoskonałości na twarzy. Ponadto należy jeszcze postawić na odpowiedni makijaż. Najlepiej wybrać brązowe cienie do powiek, zaś policzki podkreślić różem z drobinkami, który rozświetli cerę. Aby uzyskać karmelowy blond należy znaleźć naprawdę dobrą farbę. Jeżeli Wasze naturalne włosy są bardzo ciemne, to konieczne może być ich wcześniejsze rozjaśnienie, a w przypadku włosów farbowanych – dekoloryzacja. W zestawie powinna znaleźć się odżywka wzbogacona o witaminę E, która jest przeciwutleniaczem. Odpowiada też za prawidłowe nawilżenie i poprawia stan kosmyków. Na uwagę zasługują też filtry UV, które chronią przed przesuszaniem spowodowanym nadmiernym promieniowaniem.
Jak myć włosy w odcieniu karmelowy blond? Postaw na metodę OMO
O włosy w kolorze karmelowego blondu trzeba dbać. Niezwykle ważne jest właściwe nawilżanie, ale też mycie. Pewne jest to, że nie należy stosować mocnych kosmetyków, które w swoim składzie mają SLS czy inne detergenty. Zabronione jest również stosowanie kosmetyków z dodatkiem alkoholu. Włosy natomiast należy myć popularną wśród włosomaniaczek metodą OMO. Na początku należy sięgnąć po odżywkę do włosów blond, która ma działanie głęboko nawilżające. Oczywiście przed jej zastosowaniem należy zwilżyć włosy ciepłą, ale nie gorącą wodą. Po kilku minutach należy spłukać odżywkę położoną na długości włosów. Kolejnym krokiem jest umycie włosów i skóry głowy. Nie trzeba myć włosów na długości. Bardzo dokładnie trzeba za to umyć skalp. Dzięki temu można pozbyć się zanieczyszczeń czy zrogowaciałego naskórka. Skóra głowy po rozjaśnianiu może się bowiem przesuszać. Po spłukaniu szamponu, można sięgnąć po kolejną odżywkę i nałożyć ją ponownie na długości włosów. Może zawierać naturalne oleje zapewniające włosom blask i chroniące przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale i keratynę, która wzmacnia włosy. Odżywkę spłukujemy i pozbywamy się nadmiaru wilgoci. Włosy warto suszyć chłodnym nawiewem suszarki.
Domowe sposoby nawilżania włosów
Każdego dnia należy bardzo dokładnie nawilżać włosy. Dzięki temu nie będą się puszyć, a także będą zdecydowanie łatwiej się układać. Warto zastosować naturalne składniki. Na pewno doskonałe właściwości nawilżające ma miód, który pozwala utrzymać odpowiednie nawilżenie, a przy tym odbudowuje strukturę włosów. Bardzo dobrze sprawdzi się też aloes oraz białko jajka. Warto wymieszać łyżkę aloesu z łyżką miodu i dodać do nich jedno ubite białko. Całość mieszamy i nakładamy na skalp oraz długość włosów na około 20 minut. Po tym czasie spłukujemy i myjemy włosy szamponem.