Kariera i rozwój

ŻAK: Szkolenia online sposobem na wiedzę

ŻAK: Szkolenia online sposobem na wiedzę

Branża edukacyjna jest dziś jedną z najbardziej dotkniętych przez koronawirusa. Część firm szkoleniowych zawiesiła działalność, część odwołała szkolenia, a część zniknęła z rynku. Są jednak takie, które potrafiły przystosować się do zmian. Należy do nich firma ŻAK, która dynamicznie weszła w segment szkoleń online i zdobywa coraz więcej chętnych.

Epidemia koronawirusa spowodowała lockdown polskiej gospodarki. Ucierpiały wszystkie branże – jedne mniej, inne bardziej. W gronie najbardziej dotkniętych znalazła się branża edukacyjna, która nie dość, że musiała zamknąć swoją działalność, to będzie ją mogła wznowić jako jedna z ostatnich. Bez wytycznych, bez planu, bez informacji, pozostawieni sami sobie. Tak dziś czuje się prywatny sektor branży edukacyjnej. Jak podkreślają właściciele firm szkoleniowych, problemem nie jest teraźniejszość – problemem jest przyszłość. Od marca tego roku branża edukacyjna, jak cała polska gospodarka, zatrzymała się. Szkolenia, warsztaty i kursy, w zdecydowanej większości przypadków, przestały być organizowane, a firmy szkoleniowe, które miały już podpisane umowy na organizację szkoleń, znalazły się w sytuacji bez wyjścia. Część przekładała zakontraktowane i opłacone już zajęcia na późniejsze terminy, część odwołała szkolenia, ze względu na brak chętnych, a pozostali zawieszali działalność.

Przystosować się do zmian

Niewielka część firm podjęła jednak walkę z kryzysem i spróbowała wykorzystać sytuację zgodnie z zasadą, że każdy kryzys może jednocześnie być szansą. Jednak do tego, aby wyjść obronną ręką z kryzysu, kluczowa jest umiejętność przystosowania się do zmian. Potrafią to tylko nieliczni – najbardziej zdeterminowani, umiejący wykorzystywać nowoczesne technologie i posiadający rozwinięte relacje ze swoimi klientami. Również w branży edukacyjnej pojawiły się firmy, które szybko zrozumiały, że przyszłość szkoleń to szkolenia online. – Dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu zyskaliśmy niemal nieograniczone możliwości rozwoju. Dziś online mogą odbywać się nie tylko zakupy w sklepach internetowych, czy rozmowy ze znajomymi za pomocą komunikatorów. Swoje miejsce w wirtualnej rzeczywistości znajdują także szkolenia, kursy, lekcje – mówi Edyta Zielińska, Kierownik Działu Kursów i Szkoleń w Centrum Nauki i Biznesu ŻAK, jednej z największych firm branży edukacyjnej w Polsce.

Wiedza w pigułce

Szkoła ŻAK bardzo szybko przygotowała się do nowej rzeczywistości i rozszerzyła swoją ofertę o kursy online. Wszystkim zainteresowanym zaproponowała szkolenie zdalne, w których mogą uczestniczyć z dowolnego miejsca. Od razu też pojawili się chętni, których zainteresowała taka forma nauki. Tym bardziej że jest ona tak samo wartościowa, jak kursy stacjonarne. – Obecnie kursy internetowe są powszechne na uczelniach wyższych na całym świecie, czy też na komercyjnych platformach e-lerningowych. Jest to doskonałe potwierdzenie umiejętności w CV i miejsce, gdzie możemy nauczyć się czegoś nowego – wyjaśnia Edyta Zielińska i dodaje: – Szkolenia online mogą być idealną formą dla osób, które szukają wiedzy w pigułce. Takiej, która działa od ręki. Poza tym szkolenia organizowane przez ŻAK są bardzo często wzbogacone o wiele dodatkowych materiałów, za które podczas szkoleń stacjonarnych trzeba zapłacić. Tutaj są za darmo.

Weryfikacja bez egzaminów

Aby wziąć udział w wybranym kursie czy szkoleniu nie trzeba zdawać egzaminu, ani przechodzić innego procesu weryfikacyjnego. Wystarczy wejść na stronę
ŻAK-a, wybrać miasto, w którym chce się odbyć kurs i wypełnić formularz rejestracji online (https://zak. edu.pl/zapisz-sie-online). Jego wypełnienie zajmuje kilkanaście sekund! Zapisy online są całkowicie bezpieczne i bez wychodzenia z domu.

Wystarczy kliknąć

Kursy przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych, którzy ukończyli osiemnasty rok życia. Warunkiem przyjęcia na niektóre jest posiadanie wykształcenia średniego. Wszystkie informacje znajdują się w opisach poszczególnych kursów. Uczestnictwo w zajęciach online też nie jest skomplikowane. Każdy jego uczestnik widzi ekran trenera, jak i samego trenera oraz ma z nim stały kontakt. Dodatkowo otrzymuje materiały w formacie PDF, a przez cały czas szkolenia ma możliwość zadawania pytań prowadzącemu bezpośrednio przez mikrofon lub czat. W trakcie szkolenia prowadzący uwzględnia czas na przerwy. Przed szkoleniem każdy z uczestników otrzymuje wiadomość e-mail z linkiem, który umożliwia udział w zajęciach, a na trzydzieści minut przed rozpoczęciem otwierany jest „wirtualny pokój szkoleniowy”. Wystarczy „klik” i jest się na szkoleniu. Wszystkie szkolenia online z instruktorem są na żywo. Uczestnicy dostają potrzebne materiały i mogą w domu wykonać zajęcia praktyczne. Cena szkoleń online jest korzystniejsza niż szkoleń stacjonarnych. Po ukończeniu kursu każdy dostaje drukowany certyfikat oraz zaświadczenie na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej.

DLA NASZYCH CZYTELNIKÓW ZNIŻKA

Wybrane kursy online z oferty ŻAK:
 • Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym
 • Pomoc nauczyciela przedszkola.
 • Kadry, płace, ZUS.
 • Angielski dla początkujących i średniozaawansowanych.
 • Komunikacja interpersonalna.
 • Tworzenie serwisów WWW dla początkujących.
 • Prowadzenie konsultacji / korepetycji / zajęć online
 • Całą ofertę kursów można znaleźć tu: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-online
Dlaczego warto skorzystać z kursów online?
 • Zapewniają dostęp do najlepszej wiedzy w dogodnym dla nas momencie.
 • Pozwalają zdobyć wyjątkową wiedzę w zaciszu domu.
 • Wyjątkowe połączenie wiedzy teoretycznej z praktyką.
 • Pozwalają zaoszczędzić czas.
 • Są jedną ze skuteczniejszych metod zdobywania wiedzy z konkretnego obszaru.
 • Mogą być dużo bardziej skuteczne niż czytanie książek z wybranego tematu, ponieważ zmuszają nas do aktywności i praktyki.
 • Są dużo tańsze, niż szkolenia stacjonarne o tej samej tematyce.