Ludzie

Światłem we włosy, czyli o skutecznej depilacji

Światłem we włosy, czyli o skutecznej depilacji

Zabieg fotodepilacji jest skuteczny i niebolesny. Do tego nie podrażnia skóry. Podczas całego procesu pacjent odczuwa jedynie przyjemne ciepło, a skóra szybko się regeneruje – mówi Monika Jakubiak, właścicielka salonu DepilConcept w Łodzi.

LIFE IN. Łódzkie: Na fotodepilację decyduje się coraz więcej osób. Czym się charakteryzuje, na czym polega i czy korzystają z niej jedynie kobiety?

Monika Jakubiak: Faktycznie fotodepilacja staje się bardzo popularna. To nowa technologia pomagająca usunąć owłosienie za pomocą wiązki światła emitowanej ze specjalnej głowicy. To metoda bezinwazyjna, bezbolesna i naprawdę skuteczna. Dodatkowym jej plusem jest też krótki czas wykonywania zabiegu. Z fotodepilacji korzystają głównie panie, ale i panów nie brakuje, choć na razie stanowią niewielki procent wśród naszych pacjentów. Za to, jak już zaczną, to zawsze kontynuują zabiegi, a to jest niezwykle istotne.

Na czym polega fotodepilacja i dlaczego jest skuteczna?

Wiązka światła emitowana przez urządzenie przenika przez naskórek aż do skóry właściwej i jest selektywnie pochłaniana przez melaninę – barwnik znajdujący się we włosach. Duża ilość pochłoniętej energii powoduje gwałtowne zwiększenie temperatury włosa, co prowadzi do uszkodzenia cebulki. Skóra wokół włosa, ze względu na nieporównywalnie mniejszą zawartość melaniny jest w pełni bezpieczna. Zabieg nie wywołuje podrażnień takich jak np. po depilacji woskiem czy laserem.

Czy każdy może skorzystać z zabiegu fotodepilacji?

Przed każdym zabiegiem przeprowadzamy szczegółowy wywiad, podczas którego rozmawiamy przede wszystkim o wskazaniach oraz przeciwwskazaniach do jego wykonania. Każda klientka lub klient przed zabiegiem wypełnia kartę klienta, w której dokładnie opisaliśmy przeciwwskazania bezwzględne, czyli takie, które wykluczają przeprowadzenie depilacji (np. nowotwór, ciąża, problemy z krążeniem, cukrzyca) i względne, dotyczące tylko wybranej okolicy ciała lub wymagające zebrania dodatkowych informacji.

Czy trzeba się przygotować do tego zabiegu?

Tak, przed zabiegiem na 2-4 tygodnie nie powinniśmy się opalać, zrezygnować z przyjmowania niektórych substancji uwrażliwiających skórę na działanie światła, zrezygnować z zabiegów drażniących skórę, jak chociażby peelingu. Do każdego zabiegu konieczne jest także odpowiednie skrócenie włoska na długość jednego milimetra.

Czy zabiegowi można się poddać o dowolnej porze roku?

Działamy najnowocześniejszą technologią SHR in Motion, dzięki której zabiegi wykonujemy przez cały rok, nie ma u nas sezonowości.

Na jakie partie ciała można go stosować?

Zabiegom fotodepilacji poddajemy praktycznie całe ciało, poza głową i tarczycą u kobiety, natomiast u mężczyzny poza głową i jądrami.

Na jakie efekty możemy liczyć po pierwszym zabiegu?

To może być zaskakujące, lecz już po pierwszym zabiegu zauważamy redukcje owłosienia na poziomie średnio 30 procent oraz natychmiastowe spowolnienie wzrostu włosa. Jest to związane z naturalnym cyklem wzrostu włosa, dlatego też konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów w regularnych odstępach czasu. Serie dopasowujemy do każdego pacjenta indywidualnie.

Łódź, ul. Sterlinga 7
tel. 515 85 52 52
sterlinga7@depilconcept.pl
www.depilconcept.pl
poniedziałek-piątek: 9-20; sobota: 9-15.

Rozmawiał Damian Karwowski