Uroda

Pierwsze przymrozki a pielęgnacja twarzy

Pierwsze przymrozki a pielęgnacja twarzy

Na jakie produkty warto zwrócić uwagę? Gdy za oknem pojawiają się pierwsze mroźne dni, pielęgnacja twarzy często staje się sporym wyzwaniem.

Skóra może źle znosić tak niskie temperatury, silniejszy i bardziej dokuczliwy wiatr, a także nieprzyjemne opady lodowatego deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Sprawdź, jakie kosmetyki warto wówczas mieć pod ręką!

Na przełomie jesieni i zimy skóra potrafi płatać figle. Jeśli nie widzisz żadnej różnicy w kondycji cery, pozostań przy swoich już sprawdzonych preparatach kosmetycznych, których używałaś do tej pory. Tu bowiem też sprawdza się stara zasada, że „lepsze jest wrogiem dobrego”. W tym przypadku zmiana kosmetyków jest po prostu niepotrzebna. Czasami jednak skóra staje się przesuszona, zaczyna się łuszczyć i traci swój koloryt. Wówczas konieczna jest zmiana kosmetyków na takie, które odpowiedzą na jej zmieniające się potrzeby. Mała modyfikacja rutynowej pielęgnacji potrafi zdziałać cuda.

Oczyszczanie skóry bez wysuszania

Już pierwsze przymrozki mogą skórę nadmiernie wysuszać. Jeśli tak się dzieje, warto zamienić żel do mycia na kojące mleczko oczyszczające do twarzy np. od Avon. Ten kosmetyk ma dość tłustą konsystencję, więc doskonale poradzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń i resztek makijażu, a przy tym nie przyczyni się do dalszego wysuszania skóry. Jeśli jednak twoja skóra ma tendencję do przetłuszczania się, do oczyszczania twarzy wybierz raczej płyn micelarny, który jednocześnie będzie tonizować skórę, a to jest bardzo wskazane przy cerze tłustej i mieszanej.

Nawilżanie i ochrona skóry

Podstawą pielęgnacji cery w czasie przymrozków jest dobry krem do twarzy. Odpowiednio dobrany kosmetyk nie tylko zadba o nawilżenie skóry, ale także będzie ją aktywnie chronić przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. W jego składzie muszą znajdować się składniki, które wspomogą skórę w utrzymywaniu wilgoci. Mogą to być, chociażby: ceramidy, gliceryna, masło shea czy kwas hialuronowy. W kremach ochronnych na zimę warto też szukać substancji łagodzących podrażnienia, a tu świetnie sprawdzą się: allantoina i aloes. Krem ochronny powinien zawierać też antyoksydanty, czyli związki zwalczające wolne rodniki, takie jak: witamina E czy wyciąg z zielonej herbaty.

Wybierając krem, należy zwrócić uwagę na jego konsystencję. Skóra sucha wymaga preparatów o nieco gęstszej konsystencji, a do skóry tłustej i mieszanej polecane są lekkie kremy lub wręcz emulsje. Warto sięgnąć po krem ochronny np. Ageless od Avon, bo on spełni wiele waszych oczekiwań.

Trzeba pamiętać, że i jesienią, i zimą słońce też dociera do nas, a jego promienie UVA i UVB wpływają niekorzystnie na naszą skórę. Kremy ochronne, które będziemy stosować, powinny więc zawierać także specjalne filtry, chroniące skórę przed skutkami promieniowania ultrafioletowego.

Pielęgnacja i ochrona ust

Każda z nas doświadczyła nieprzyjemnego spękania ust. Niestety niskie temperatury ze zdwojoną siłą atakują wrażliwą skórę ust, a więc trzeba ją pilnie chronić przed wysuszeniem. Jesienią i zimą usta zawsze powinny być pokryte dobrze nawilżającym błyszczykiem lub balsamem. Preparaty stosowane w ciągu dnia powinny posiadać filtry UV. Z kolei balsamy stosowane na noc powinny zawierać naturalne oleje, które nawilżą usta ze zdwojoną siłą. Warto też regularnie stosować delikatne peelingi do ust, które usuną martwe komórki naskórka i przyspieszą regenerację tej delikatnej skóry.