Finanse

Jakie zalety daje telefon na abonament?

Jakie zalety daje telefon na abonament?

Telefon na abonament to pod wieloma względami wygodne rozwiązanie. Należy wówczas liczyć się ze stałym kosztem wynikającym z umowy z operatorem, ale przy okazji nadarza się sposobność do wytargowania licznych upustów i bonów.

Co daje telefon na abonament?

Jeszcze jakiś czas temu telefon na abonament mógł kojarzyć się wysokimi comiesięcznymi kosztami rozmów i niewielkim pakietem internetowym. Te czasy jednak na dobre odeszły do lamusa, a operatorzy potrafią obecnie dostosować ofertę do oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Telefon na abonament ) to spora część przemysłu telekomunikacyjnego. Do ich promocji często zatrudnia się celebrytów, którzy na zleceniach reklamowych zarabiają spore pieniądze. Inni operatorzy opierają się natomiast na niskich cenach pakietów lub opiniach zadowolonych klientów. Każda z tych metod ma jeden wspólny cel. Zachęcić jak największą liczbę klientów do korzystania z telefonów na abonament i związać ich na dłużej z konkretną siecią komórkową. Korzyści z takie rozwiązania wydają się oczywiste. Z abonamentem można łatwo zaplanować sobie koszty, ponieważ opłaty są niezmienne przez cały czas trwania umowy. Podpisując kontrakt z siecią komórkową, możemy także liczyć na różnego rodzaju promocje np. bezpłatne miesiące czy dodatkowy pakiet internetu. Chcąc zachęcić nowych klientów, w ofercie na abonament sieci proponują smartfony za złotówkę lub w cenie kilkudziesięciu złotych. Czas trwania umowy jest elastyczny – zwykle od roku do trzech lat, choć w wielu miejscach istnieje możliwość zerwania oferty w dowolnym momencie. W przypadku telefonu na abonament sieci komórkowe oferują zwykle korzystne warunki umowy dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Należą do nich np. niskie ceny rozmów w ramach firmy, dodatkowe pakiety internetowe czy modele smartfonów z segmentu premium (w zależności od wysokości kwoty na umowie). Na ciekawe bonusy mogą również liczyć rodzice, którzy planują zakup telefonu z abonamentem dla dzieci. W takim modelu smartfona można włączyć kontrolę rodzicielską lub blokowanie nieznanych numerów przychodzących.

Jakie korzyści płyną z Red Bull Mobile?

Dobrze skrojoną ofertą telefonów na abonament może pochwalić się sieć Red Bull Mobile. Są to pojemne pakiety internetowe (a w najlepszej opcji nielimitowany internet) wraz z dostępem do muzyki w Tidal, rozmowami bez limitu (podobnie jak i SMS-ami oraz MMS-ami) czy niewykorzystanymi gigabajtami przechodzącymi na kolejne miesiące. Do tego rodzaju oferty można dopasować sobie smartfona produkcji którejś z wiodących światowych marek: Xiaomi, Samsung, Apple lub Huawei. Ceny abonamentów zaczynają się od 50 złotych, zaś opcję z nielimitowanym internetem i wieloma innymi bonusami (powerbank na star czy czteropak Red Bulla co miesiąc) można mieć już za 200 złotych miesięcznie. Sieć oferuje dodatkowe bonusy użytkownikom, które zechcą przenieść do sieci Red Bull Mobile swój dotychczasowy numer telefonu.