Moda

Czuję się spełniona i wyróżniona

Czuję się spełniona i wyróżniona

Chce walczyć z hejtem i godnie reprezentować nasze województwo, a póki co cieszy się szczęściem.

18-letnia JULIA BARYGA, tegoroczna maturzystka z Łodzi została Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2021.

Emocje już opadły po wielkiej gali?

Trochę tak i dopiero do mnie dociera, że teraz będę reprezentować nasze województwo. Śmiało mogę powiedzieć, że czuję się szczęśliwa, spełniona i wyróżniona. I obiecuję, że przez ten rok godnie będę nosić koronę. Tytuł miss jest dla mnie zaszczytem.

Wróćmy na chwilę do Teatru Wielkiego i wieczoru wyborów. Co czułaś w tym kulminacyjnym momencie?

Pierwszy dreszcz emocji przeszył mnie już w momencie wybierania finałowej dziesiątki. Kiedy usłyszałam swoje nazwisko wśród dziewczyn, które przeszły do kolejnego etapu, pojawiła się nadzieja na koronę miss. A kiedy na scenę trafiła już finałowa trójka i wiadomo było, że jedna z nas otrzyma koronę, to z tego konkretnego momentu nic nie pamiętam, ocknęłam się, dopiero gdy usłyszałam swoje imię i nazwisko i poczułam koronę na głowie.

Skąd wziął się pomysł na udział w konkursie Miss Polonia Województwa Łódzkiego? Chciałaś sprawdzić swoje możliwości, siebie?

Modeling zawsze był moją ukrytą pasją i rzeczywiście chciałem sprawdzić swoje możliwości. Teraz już wiem, że chciałabym się w tym zakresie rozwijać, ale nie chcę się tylko temu poświęcić, chcę się rozwijać też naukowo.

No właśnie dostałaś się na studia na Politechnice Łódzkiej, konkretnie na IFE na kierunek Industrial Biotechnology. Kim chcesz być w przyszłości?

To trudne pytanie, uważam, że w zbyt młodym wieku musimy podejmować decyzję o kształtowaniu naszej przyszłości. W liceum chodziłam do klasy o profilu biologiczno-chemicznym i wiem, że w tym kierunku chciałabym się dalej rozwiać. Stąd taki wybór studiów. Na pewno pogodzę naukę z obowiązkami, jakie niesie ze sobą tytuł Miss Polonia Województwa Łódzkiego.

Marzysz teraz o koronie Miss Polonia?

Zobaczymy, co los przyniesie. Na razie przede mną ogólnopolski półfinał Miss Polonia, który zaplanowano na 29 września w Warszawie.

Podczas gali wspomniałaś, że jak zdobędziesz tytuł, to zaczniesz walczyć z hejtem. W jaki sposób?

Z hejtem spotykamy się na każdym kroku, a chciałabym, żeby w ogóle zniknął z naszego życie, choć wiem, że pewnie nie jest to możliwe. Pomyślałam, o kampanii wśród uczniów zachęcającej do większej życzliwości. Za dużo w naszym życiu zazdrości i złości.

Sama doświadczyłaś już hejtu?

Tak, ale się nim nie przejmuję, bo zazwyczaj wrogość wyrażają osoby anonimowe, bardzo sfrustrowane, które tylko szukają okazji do wylania swojej złości. Zdecydowanie więcej po wygranym konkursie dostałam gratulacji.

Co daje Ci najwięcej szczęścia?

Moja duża kochająca się rodzina. Nigdy mnie nie zawiedli i wiem, że mogę się do nich zwrócić o pomoc w każdym momencie. Rodzina jest dla mnie najważniejsza.

Rozmawiała Beata Sakowska
Zdjęcia Miss Polonia

 

• Tytuł pierwszej wicemiss zdobyła Weronika Rosiak, zaś drugiej Natalii Kiszko. Obie są również mieszkankami Łodzi. Tytuł Miss Publiczności przypadł Marcie Biniek.

• Podczas gali finałowej zorganizowanej w łódzkim Teatrze Wielkim zaprezentowało się 20 pięknych mieszkanek naszego regionu. Zanim jury wybrało te najpiękniejsze, finalistki zaprezentowały się publiczności w sześciu pokazach. Była kolekcja casualowa zaprojektowana przez Beatę Frankowską, suknie ślubne i wieczorowe z Atelier Moniki Jankowskiej, kostiumy kąpielowe Gabbiano, sukienki koktajlowe od Angeliki Józefczyk i kolekcja od Lanta Collection. We wszystkich pokazach dziewczyny poradziły sobie bardzo dobrze, choć dla większości był to pierwszy, tak duży występ.

• Galę poprowadził jak zwykle Mateusz Hładki, a muzyczną gwiazdą tym razem był Filip Lato, który zaśpiewał swoje największe hity jak „Krawiec” czy „Piątek noc”.

• W jury zasiadały m.in. laureatki Miss Polonia z ubiegłych lat: Klaudia Plesiak, która oddawała koronę, aktualnie panująca Miss Polonia Natalia Gryglewska, Miss Polonia 2007 Barbara Tatara oraz fotograf konkursu Magdalena Michalak. Poza nimi byli też specjaliści z branży modowej, projektanci i przedstawicie partnerów konkursu.