Kultura

Cieszmy się, bo to najszczęśliwszy dzień!

Cieszmy się, bo to najszczęśliwszy dzień!

Alen Aleksandra Cyrulińska śpiewa odkąd tylko pamięta. Sama tworzy własne kompozycje i właśnie pojawiła się jej autorska pastorałka „Magia świąt”. Jak mówi: Cieszmy się, bo to najszczęśliwszy dzień!

Choć masz dopiero czternaście lat tworzysz własne kompozycje, nagrywasz swoje utwory. To tylko pasja, czy chcesz podążać artystyczną ścieżką?

To od najmłodszych lat moja największa pasja. Kocham to robić i nie ukrywam, że w przyszłości chciałabym podążać w tym kierunku. Taki jest mój plan. Co będzie – czas pokaże. Ja robię swoje, wierzę i pracuję.

Kiedy zaczęła się twoja muzyczna przygoda? Rodzice podpowiadali, czy był to twój własny wybór?

Tak naprawdę śpiewałam już w przedszkolu, podczas występów czy jasełek. Jak byłam coraz starsza, jeszcze bardziej to polubiłam. Rodzice od zawsze bardzo mnie wspierali, za co jestem im naprawdę wdzięczna. Zapisywali mnie na zajęcia dodatkowe, żebym odkryła, co naprawdę mi się podoba. Miałam dużo aktywności, które lubiłam, ale śpiew się wyróżniał wśród nich. Spodobało mi się.

Gdzie się kształcisz muzycznie?

Jak byłam mniejsza, chodziłam do School of Music w Łodzi, to był taki mój start, jeśli chodzi o zajęcia wokalne. W tym momencie już któryś rok uczę się śpiewu w zgierskim Talent Kolektyw pod okiem Julii Szwajcer. Bardzo się tam rozwijam. Chodzę na zajęcia, gram swoje koncerty, nagrywam piosenki i biorę udział w konkursach.

Jak komponujesz swoje utwory? Po prostu siadasz i od razu masz pomysł, czy to dłuższy proces?

To zależy od weny, mojego humoru czy nastroju. Są piosenki, które piszę w kilka minut, ale są też i takie, które powstają dniami albo nawet tygodniami. Zazwyczaj melodia bądź jakiś fajny tekst przychodzą mi do głowy, siadam i piszę piosenkę. Tak to się mniej więcej odbywa.

Ostatni miałaś okazję wystąpić na scenie z Dawidem Kwiatkowskim. To była wielka radość, czy wielki stres?

Przede wszystkim wielka radość. Jeżeli był stres, to przed występem konkursowym, gdzie miał mnie oceniać sam Dawid, ale to był bardzo pozytywny stres. Podczas występu razem z Dawidem tego stresu nie było. Była tylko wielka radość. Niesamowite przeżycie.

Jakie masz plany na najbliższe lata, jeśli chodzi o muzykę?

Przede wszystkim chcę dalej się rozwijać i tworzyć swoją muzykę. Chcę się skupić na swoich piosenkach. Na ich tworzeniu, nagrywaniu i koncertowaniu. Na muzyce, którą czuję. Chciałabym też wziąć udział w jakimś programie muzycznym typu talent show. Marzą mi się recitale.

Czego ci życzyć w nadchodzącym roku?

Myślę, że zdrowia. Zdrowie najważniejsze. Dobrze wiem, na czym powinnam się skupić i znam swoje cele. Więc zdrowia i spełnienia marzeń!

 

Alen ALEKSANDRA CYRULIŃSKA

Ola ma 14 lat i kocha śpiewać.

Jest osobą otwartą, serdeczną i ciepłą. Swój talent odkryła będąc jeszcze w przedszkolu. Dziś jest dojrzałą i pełną pasji wokalistką. Pisze teksty swoich piosenek, komponuje i ma kanał na You Tube, gdzie publikuje swoje własne profesjonalnie nagrane piosenki. W chwili obecnej jej utwory mają setki, a niektóre nawet tysiące wyświetleń. Jej kanał na YouTube śledzi ponad 500 osób. Tej wiosny w Palmiarni w Łodzi odbył się jej recital, podczas którego zaśpiewała 13 piosenek autorskich i coverów . Ola bierze udział w licznych konkursach, gdzie często zdobywa nagrody. Ma rejestr gwizdkowy i 5 oktaw. Od dwóch lat gra też na pianinie. Swój talent szlifuje pod okiem uznanej wokalistki – Julii Szwajcer.

Zdobyła nagrodę główną w tegorocznym festiwalu „ZgJeżoGranie”.  W nagrodę zaśpiewała piosenkę „Bez Ciebie” razem z Dawidem Kwiatkowskim na jednej scenie. Festiwal składał się z trzech etapów, a do ścisłego finału dostało się sześć osób, wśród nich właśnie Ola, która wygrała cały konkurs.

Odkąd Ola miała 7 lat uczęszczała na zajęcia taneczne w szkole tańca „Odoriko”, kilka razy w roku występuję na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi tańcząc i śpiewając. Tańczy solo i w grupie, hip hop i modern jazz z elementami akrobatyki. W tym roku w czerwcu zagrała główną rolę w spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” gdzie grając na pianinie śpiewała swoją autorską piosenkę.

W grudniu usłyszycie kolejny autorski utwór Oli – tym razem będzie to świąteczna pastorałka. Zachęcam do subskrybowania Oli kanału na https://www.youtube.com/@aleksandracyrulinska