Moda

Bukiet panny młodej

Bukiet panny młodej

Jaki powinien być ten wymarzony bukiet panny młodej? Można powiedzieć, że najlepiej jak będzie szyty na miarę jej potrzeb tak jak jej sukienka. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Kwiaty należy dobierać w zależności od efektu, na którym nam zależy. Jak zastosujemy zasadę kontrastów, kompozycja będzie bardziej nowoczesna. Klasyczny bukiet z pięknych eustom nie będzie pasował do ekstrawaganckiej kreacji. Kwiaty i suknia powinny ze sobą harmonijnie współgrać. Warto postawić na kwiaty tego samego gatunku, które mogą różnić się odcieniem.

Można też wybrać kwiat, który będzie przewodnim. Najlepiej w ślubnych bukietach panny młodej prezentują się róże angielskie, peonie, klasyczne róże i goździki. Są dostępne przez cały rok i występują w wielu kolorach. Popularne są też eustomy, hortensje, frezje i dalie. Jako zielone dodatki najczęściej pojawiają się eukaliptusy, monstery, liście anturium i aralii. Ponadczasowym bukietem na pewno będzie kompozycja z róż, a w tym sezonie modne są te w odcieniach różu i królewskiego błękitu. W przypadku wesela w sielskim klimacie można pokusić się o bukiet ze słoneczników wzbogacony kłosami pszenicy.

www.skrzydlewska.pl