Architektura

Świąteczny lifting wnętrz z Niciarnianą

Świąteczny lifting wnętrz z Niciarnianą
Świąteczna atmosfera emanuje z wystaw sklepowych, galerii handlowych i ulic. Dobrze byłoby przenieść ją do swoich domów. Czasem wystarczy jakiś drobny element, aby mieszkanie nabrało zimowego i odświętnego wyglądu. Ale też jesienno-zimowa aura sprzyja trochę większym zmianom.

Centrum meblowe Niciarniana w Łodzi to odpowiedni adres, jeśli chcemy coś zmienić w naszych mieszkaniach i domach, zmienić styl wnętrz, przygotować się na nadchodzące święta czy też powoli szukamy prezentów dla bliskich.

Możemy wybierać spośród dużego asortymentu i różnych producentów. Każdy ze sklepów z centrum meblowego Niciarniana przygotował coś wyjątkowego na święta.

Od detalu do wielkich zmian

Kilka ozdobników zapewni świąteczną atmosferę, a nie zakłóci minimalistycznego wystroju wnętrza i właśnie świąteczne dekoracje znajdziemy w Meble Plus.

Najprostszym zabiegiem, aby zmienić wnętrze naszego salonu, jest wymiana poduszek. W sklepach Living Room znajdziemy ich ogromny wybór. Czerwone nadadzą świątecznego charakteru i wbrew pozorom, wcale nie muszą pasować kolorystycznie do reszty. Wyraźny akcent nada wnętrzu wyjątkowości. Świetnie na kanapach z ciemnymi obiciami będą prezentować się białe i kremowe dodatki.

Jeśli mamy trochę większy budżet, wymiana foteli zrobi jeszcze lepszy lifting naszej przestrzeni.

Włochate, futerkowe obicia są teraz na przysłowiowym topie, dają poczucie komfortu, ocieplają wnętrza i aż zachęcają, aby zasiąść w nich z książką czy lampką wina w zimowy wieczór.

Biały włochaty fotel z mebi.pl wcale nie musi mieć towarzysza – wystarczy jeden, a do tego pufa. Takie nowoczesne rozwiązania doskonale sprawdzą się zarówno w dużych salonach domów, jak i w nowoczesnym mieszkaniu. Nie wszystko dobieramy już teraz do pary i do koloru.

A może więcej zmian?

Ale nie musimy poprzestawać na małych modyfikacjach. Listopad i grudzień sprzyjają domowym rewolucjom. I jest to opłacalne dla naszego budżetu, możemy teraz liczyć na specjalne świąteczne rabaty.

Nowa kanapa to doskonały pomysł, jeśli chcemy, aby nasz salon mocniej zmienił swój wygląd. Wybór jest naprawdę ogromny. Najważniejsze, to zdecydować się na odpowiednie obicie. Jeśli wybierzemy meble tapicerowane, weźmy pod uwagę nie tylko komfort i wygląd, ale też użyteczność.  Jeśli mamy zwierzęta, warto zapytać sprzedawcę, jak dany materiał radzi sobie z sierścią i jaka jest absorpcja zanieczyszczeń. Musimy też odpowiedzieć sobie na pytanie, czy potrzebujemy kanapy z funkcją spania, czy może wystarczy nierozkładana sofa.

Meble marki Livingroom to nie tylko komfort i  wygoda, ale też wspaniała kolorystyka. Można wybrać zarówno wśród stonowanych klasyków, jak i zdecydować się na coś oryginalnego z mocnym akcentem.

Kolorowych, zdrowych snów

Nie zapominajmy o sypialni. Tutaj również miło mieć świąteczną atmosferę.

Sypialnia to miejsce niezwykle ważne dla naszej regeneracji, wyciszenia czy też spędzania miłych chwil we dwoje. W salonie meblowym Expert Snu znajdziemy świąteczne pościele z różnych materiałów, w zależności od tego, czy lubimy spać pod satyną, czy może bawełną.

Z kolei sklep Senpo zapewni nam mięciutkie koce, które podgrzeją atmosferę w zimną noc. Elegancki, dobrany do wnętrza koc może też pełnić funkcję narzuty na łóżku, do tego poduszki z reniferem – i już mamy święta.

Ale, ale… pozostając jeszcze przy sypialni, pamiętajmy o najważniejszym. Nie ma mowy o zdrowym, niczym nie zakłóconym śnie, jeśli nasz materac jest już stary, niewygodny lub źle dopasowany. Może więc warto pomyśleć o tym, aby sprawić sobie na święta więcej wygody?

Sklep Panmaterac to miejsce, gdzie w profesjonalny sposób dobierzemy najlepszy dla naszego kręgosłupa materac, który spowoduje, że będziemy budzić się wypoczęci.

Nie bójmy się porozmawiać ze specjalistami, nie ukrywajmy przed nimi dolegliwości z kręgosłupem. W łóżku spędzamy 1/3 naszego życia – nie pozwólmy na to, aby spędzać ten czas na starym odkształconym materacu, w którym czuć każdą sprężynę. W końcu, jak – ale i na czym sobie pościelisz, tak się wyśpisz.

Najważniejsze – nie przesadzać

O tej złotej zasadzie po prostu musimy pamiętać. Jeśli zrobimy z domu wystawę świątecznych gadżetów,  jeszcze ubierzemy choinkę – to możemy poczuć się przytłoczeni. Przebodźcowanie kolorami i masą gadżetów mogą spowodować, że trudno nam będzie wypocząć we własnym wnętrzu. A przecież dom powinien być oazą spokoju i odpoczynku.

Postarajmy się pięknie ubrać świąteczny stół i podejść do Wigilii i Bożego Narodzenia w sposób bardziej minimalistyczny. Lepiej zainwestować w nową kanapę czy dobry materac – niż zakupić 15 świątecznych identycznych poduszek w renifery, wystarczy przecież jedna i miły zapach świątecznych świec.  Życzymy Wam owocnych przemeblowań w domach i wspaniałej, świątecznej atmosfery!

Tekst Agnieszka Mikołajczyk
Zdjęcia Justyna Tomczak

Centrum Meblowe Niciarniana
Łódź, al. Piłsudskiego 153
Godziny otwarcia: poniedziałek-sobota 10-20, w niedziele handlowe 10-18.