Architektura

Strefa PROGRESS i Strefa Piotrkowska 217 łączą wiele funkcji

Strefa PROGRESS i Strefa Piotrkowska 217 łączą wiele funkcji

Stajemy się coraz bardziej wymagający wybierając miejsce do życia i spędzania czasu wolnego. Cenimy sobie komfort i wygodę mieszkania, ale też bliskość dostępnych usług, w tym szczególnie do tych, które gwarantują nam miłe spędzenie czasu. Z pewnością na te wszystkie potrzeby odpowiada Strefa PROGRESS, za realizację której odpowiada warszawska firm OKAM.

Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości coraz chętniej wybierają projekty mixed-use, którym bez wątpienia jest powstająca w Łodzi przy al. Kościuszki / ul. Piotrkowska 217 Strefa PROGRESS.

– Powstająca Strefa PROGRESS ma stanowić naturalne uzupełnienie innej naszej, już zrealizowanej inwestycji – Strefy Piotrkowska 217. Oba projekty wspólnie stworzą obiekt typu mixed-use, wielofunkcyjny kompleks, łączący funkcję mieszkalną, gastronomiczną, handlową, kulturową czy biurową. Chcemy stworzyć tu przestrzeń, która jeszcze bardziej będzie tętnić życiem, pozwoli zachować worklife balance i zachęci mieszkańców Strefy PROGRESS do zróżnicowanych aktywności. Dzięki połączeniu ze Strefą Piotrkowska 217 będą mieli oni na wyciągnięcie ręki to, co potrzebne im do życia: wypoczynek, rozrywkę, dobrą kuchnię czy dostęp do kultury. Wiemy, że tego właśnie oczekują szczególnie osoby młodsze, które w znacznej części stanowią nabywców mieszkań w naszym łódzkim projekcie mieszkaniowym. Już dziś mamy wiele do zaoferowania, w październiku Strefa Piotrkowska 217 udostępni przestrzeń pod Łódź Great Festival, który organizuje Artur Rojek z zespołu Myslovitz – mówi Marek Starzyński, Dyrektor Sprzedaży OKAM Capital.

Strefa PROGRESS jako projekt mixed-use

Obecnie wielofunkcyjne projekty typu mixed-use wpisują się w ideę nowoczesnych miast, ułatwiając mieszkańcom dostęp do wszystkich wygód, jakie niesie cywilizacyjna przestrzeń. Współistniejące w takiej przestrzeni funkcje tworzą wspólną synergię, którą szczególnie zaczęto doceniać w dobie pandemii. I choć mogłoby się wydawać, że projekty mixed-use
to koncepcja wynikająca z wymogów ówczesnego świata, to błędne założenie. Wystarczy powrócić pamięcią do czasów, kiedy to kamienice były zarówno miejscem do życia, jak i pracy dla rzemieślników. Wychodząc z mieszkania w najbliższej okolicy można było praktycznie załatwić wszystkie swoje potrzeby.

Także współczesna, wielofunkcyjna przestrzeń powinna być przyjazna dla tych, którzy z niej korzystają. Kluczowe jest zadbanie o to, by pozytywnie wpływała na środowisko, gospodarkę oraz społeczność danego obszaru. Inwestycje tego rodzaju mają na celu m.in. stworzenie dogodnych warunków do rozwoju relacji międzyludzkich i więzi lokalnej społeczności. Lokalny wymiar jest tylko jednym z wielu, gdyż projekty mixed-use nie są zamkniętą enklawą, wręcz przeciwnie stoją otworem dla wszystkich mieszkańców miasta.

– To będzie wyjątkowy projekt łączący wygodę, funkcjonalność, atrakcyjną lokalizację czy bogatą i różnorodną okoliczną infrastrukturę. Ogromne znaczenie ma tu lokalizacja, sąsiedztwo Strefy Piotrkowska 217 – niezwykle lubianego przez łodzian centrum kulturalno-rozrywkowego bogatego w punkty usługowe, kawiarniane czy restauracje, a także obfitującego w różne wydarzenia artystyczne, które są tam organizowane. Co więcej, do dyspozycji przyszłych mieszkańców Strefy PROGRESS będzie m.in. strefa mieszkańca wraz z przestrzenią coworkingową i siłownią. Przestrzeń pomiędzy budynkami wypełniona zostanie wewnętrznym ogrodem, który stanowić będzie miejsce do odpoczynku. W ławki na dziedzińcu zainstalowane zostaną z kolei gniazda do ładowania urządzeń mobilnych.
Na terenie obiektu dostępny będzie także paczkomat oraz darmowa wypożyczalnia rowerów i hulajnóg, a także stacje do ładowania aut elektrycznych, czy serwis naprawy rowerów – wylicza zalety inwestycji przy al. Kościuszki Marek Starzyński.

 

Strefa PROGRESS i polityka jakości

Strefa PROGRESS powstanie zgodnie z Nową Polityką Jakości OKAM w duchu ekologii oraz
z uwzględnieniem szeregu rozwiązań poprawiających jakość życia. Przy tym wszystkim dodatkowym atutem projektu będzie lokalizacja, w samym centrum Łodzi, zapewniająca rozbudowaną komunikację miejską.

Wyróżnikiem Strefy PROGRESS będą dwa nowe budynki o wysokości 12 i 14 kondygnacji, jakie uzupełnią pierzeję al. Kościuszki. Dwa kolejne staną w głębi niezabudowanej działki rozciągającej się w kierunku ul. Piotrkowskiej, równolegle do istniejącego pasażu Strefy Piotrkowska 217. Łącznie powstanie tam 276 mieszkań (o pow. od 26 do 150 mkw.) i kilka lokali usługowych oraz miejsca parkingowe dla aut w podziemnym garażu.

– Strefa PROGRESS to naturalne uzupełnienie Strefy Piotrkowska 217, wspólnie stworzą obiekt typu mixed-use, wielofunkcyjny kompleks powstający w duchu nowoczesnego budownictwa rewitalizacyjnego – w którym się specjalizujemy. Tradycja i przeszłość są obecne we wszystkich naszych łódzkich projektach: ŁÓDŹ.WORK i również Strefie Piotrkowska 217. Także Strefa PROGRESS swoją architekturą będzie nawiązywać do działającej tu w XIX wieku odlewni żelaza. Zadomowiliśmy się w Łodzi, mamy tu kolejne plany. Liczymy, że już wkrótce ruszymy z następnym projektem mieszkaniowym przy
ul. Dowborczyków – podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

Strefa PROGRESS ››› Sprzedaż mieszkań
Łódź, al. Kościuszki 132 / ul. Piotrkowska 217
tel. 668 445 367, 691 644 646
www.strefaprogress.pl
Łódź.Work ››› Wynajem powierzchni biurowych
Łódź, ul. Dowborczyków 18
tel. 725 940 945
www.lodzwork.pl