Architektura

Słoneczne kamienice na Legionów 66

Słoneczne kamienice na Legionów 66

Stylowe, nowoczesne budynki, zewnętrznie przypominające łódzkie kamienice. W środku ponad 100 mieszkań, do których wszędzie, także na klatki schodowe i korytarze, zagląda naturalne światło. Ciepłą atmosferę osiedla podkreśla przestronny, słoneczny, skierowany na południe cichy dziedziniec, odgrodzony od ulicy Legionów szpalerem trzech budynków. Tak będzie wyglądać Osiedle Legionów 66.

Osiedle Legionów 66 utworzy kompleks trzech komfortowych budynków, wzniesionych w jednym szeregu zabudowy wzdłuż ulicy Legionów 60-66 do zbiegu z ulicą Pogonowskiego. Stylowe elewacje od ulicy Legionów, utrzymane w naturalnej kolorystyce barw ziemi, to połączenie tradycyjnej łódzkiej zabudowy, zdominowanej przez kamienice i nowoczesnej koncepcji urbanistycznej.

– Projekt wyróżnia ponadstandardowe doświetlenie mieszkań i części wspólnych budynku światłem naturalnym – mówi Michał Szramowski, prezes zarządu spółki Legionów 66 Sp. z o.o., będącej inwestorem Osiedla. – Układ mieszkań zaprojektowano bowiem tak, aby większość z nich była położona od południowej strony budynku. Nasycenie światłem uzyskano dzięki nowoczesnym, atrakcyjnym, szeroko zastosowanym przeszkleniom. Obszerne patio z wejściami do klatek schodowych tworzy doskonałą enklawę ciszy i spokoju. Kameralną, ciepłą atmosferę podkreśla światło, nasłonecznienie – patio położone jest od południowej strony kompleksu budynków, tu też zaprojektowano okna w zdecydowanej większości mieszkań – podkreśla Michał Szramowski.

Świetna lokalizacja

Zamknięte i strzeżone osiedle pomieści 102 mieszkania o powierzchni od 25 do 79 metrów kwadratowych (od 1 do 4 pokojów). Ceny mieszkań wahają się od 5600 zł do 6500 zł za metr kwadratowy, w zależności od położenia i wielkości mieszkania. W części parterowej od frontu, czyli od ul. Legionów, przewidziano też 6 lokali, gdzie będą sklepy i punkty usługowe. Miejsca do parkowania znajdą się w podziemnym garażu oraz na wewnętrznym terenie otaczającym budynek.

Dodatkowym atutem Osiedla Legionów 66 jest położenie blisko ścisłego centrum miasta. Ale mimo śródmiejskiej lokalizacji, nie ma tu wielkiego ruchu, a więc także dokuczliwego wielkomiejskiego hałasu. W sąsiedztwie, około 5 minut spacerem, jest Manufaktura – handlowe i rozrywkowe serce Łodzi.

Co więcej – z czasem ten fragment miasta, wyróżniający się różnorodnością nowych i starych kamienic, tworzących niepowtarzalny klimat, stanie się jedną z ciekawszych i piękniejszych części Łodzi. Wszystko dzięki prowadzonemu od kilku lat miejskiemu programowi rewitalizacji i modernizacji, którego efekty już widać obok Osiedla Legionów 66 – sąsiaduje ono z odcinkiem starannie i atrakcyjnie zrewitalizowanej ulicy Pogonowskiego.

Łódź coraz bardziej atrakcyjna dla życia i pracy

– Bardzo się cieszę z tej inwestycji – podkreśla Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi. – Odmienienie Starego Polesia jest tym, na czym szczególnie mi zależy, a każda inwestycja tutaj odmienia ten fragment naszego miasta. Budowa idealnie wpisuje się w trwający plan rewitalizacji Łodzi i Starego Polesia. Cieszy mnie też, że za tą inwestycją stoją solidni partnerzy.

– Cieszymy się, że możemy być częścią tego projektu – mówi Mariola Belina-Prażmowska, wiceprezes zarządu Pelion S.A., firmy będącej jednym z udziałowców spółki Legionów 66 Sp. z o.o. – Jako łódzki przedsiębiorca i pracodawca czujemy się współodpowiedzialni za miasto i jego rozwój. Od blisko 30 lat inwestujemy w Łodzi i tworzymy nowe miejsca pracy. Zależy nam, by jak najwięcej osób wiązało się zawodowo z naszym miastem. Już teraz wielu pracowników Pelion to osoby spoza Łodzi. Zarówno obecnym, jak i przyszłym pracownikom naszej firmy chcemy pokazać, że Łódź jest coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do życia i pracy. Z radością obserwujemy, jak nasze miasto zmienia się i rewitalizuje. Zaangażowanie Pelion w inwestycję jest symbolicznym dołożeniem przez nas cegiełki do tego, by w Łodzi żyło się i pracowało jeszcze lepiej. Nie oznacza to jednak, że zmieniamy profil działalności. W dalszym ciągu działamy w branży ochrony zdrowia, a naszą misją pozostaje troska o zdrowie oraz dbałość o jakość i długość życia. Ponieważ jednak serce naszej firmy od zawsze bije
w Łodzi, chcemy przyczyniać się do budowy nowego obrazu miasta – podkreśla Wiceprezes Zarządu Pelion S.A.

Za stronę dewelopersko-komercyjną projektu odpowiada firma MS Investments Sp. z o.o., która działa na rynku nieruchomości od 2000 r.

Zakończenie budowy zaplanowano na II kwartał 2020 r.

Więcej informacji na temat inwestycji na stronie https://legionow66.pl/