Motoryzacja

Renault Arkana. SUV o wyglądzie coupé

Renault Arkana. SUV o wyglądzie coupé

.

Nawet pandemia nie przeszkadza Renault w zaskakiwaniu swoich fanów nowościami. Właśnie na polski rynek wjechała ARKANA, SUV o wyglądzie coupé. W ten sposób francuski gigant motoryzacyjny uzupełnia i poszerza gamę swoich kompaktowych modeli. Na samochód można już składać zamówienia w salonach firmy JASZPOL.

Nowe Renault Arkana to samochód, który zrywa z tradycyjnymi kanonami i wyrusza na podbój rozwijającego się dynamicznie segmentu C. Wraz z pojawieniem się nowego modelu, Renault stał się pierwszym producentem dysponującym pełną gamą samochodów, który oferuje w Europie SUV-a coupé. Segment ten był do tej pory zarezerwowany dla samochodów klasy premium. Duży prześwit, wysoka, atletyczna linia dolnej części nadwozia z mocno zarysowanymi nadkolami idealnie wpisuje się w stylistykę SUV-ów. Wrażenie wzmacniają osłony zderzaków z przodu i z tyłu nadwozia oraz szersze nadkola. Natomiast opadająca linia dachu i powierzchni oszklonej, sięgająca aż po tylną klapę, współtworzy dynamiczną, smukłą sylwetkę i podkreśla dynamikę.

Stylistyka idealna dla SUV-a

Grill Nowego Renault Arkana z dużym logo marki pośrodku nadaje modelowi elegancki wygląd, a ledowe światła w charakterystycznym kształcie litery C eksponują jego elegancję i dynamikę. Podobny kształt mają tylne światła połączone pasem, który biegnie przez całą szerokość klapy.

Samochód w siedmiu kolorach

Nowy model ma duże koła o średnicy 690 mm (felgi aluminiowe 17” i 18”), długość całkowitą 4 568 mm i stosunkowo niewielką wysokość 1 571 mm przy rozstawie osi wynoszącym 2 720 mm. Takie proporcje dodają sylwetce płynności. Klasę samochodu podkreślają chromowane obramowania szyb, boczne listwy ochronne i wstawki w przednich nadkolach. Samochód jest oferowany w siedmiu kolorach nadwozia: Biel Arktyczna (niemetalizowany), Biały Universe, Czerń Nocy, Szary Metalic, Niebieski Zanzibar, Czerwony Flamme i Pomarańczowy Valencia (wyłącznie w wersji R.S. Line).

Arkana jest czwartym modelem w gamie Renault po Clio, Capturze i Nowym Megane, w którym pojawi się nowa wersja R.S. Line, stawiająca na elegancję w sportowym wydaniu.

Wyświetlacze, schowki i pojemny bagażnik

Auto zostało wyposażone w cyfrowy wyświetlacz na desce rozdzielczej. Kolorowy ekran o przekątnej 4,2, 7 lub 10,25 mm pozwala na personalizację ustawień. Umieszczony obok środkowy ekran o przekątnej 7 lub 9,3 mm sprawia, że nowy model znajduje się w czołówce pod względem powierzchni wyświetlaczy w tej klasie. W środkowej konsoli znajduje się duży schowek z ładowarką indukcyjną do smartfonów oraz boczne schowki, a także kieszeń siatkowa od strony pasażera. W konsolę wbudowano również automatyczny elektryczny hamulec postojowy. Pod względem możliwości załadunku nowe Renault Arkana dysponuje bardzo pojemnym bagażnikiem (513 litrów i 480 litrów w wersji E-TECH Hybrid), z zestawem naprawczym.

VERSION RS LINE – VUE BAIGNOIRE
Najważniejsze bezpieczeństwo

Arkana zrywa z tradycyjnymi kanonami, co nie oznacza, że idzie na jakiekolwiek ustępstwa w kwestii bezpieczeństwa. Wręcz przeciwnie – w testach bezpieczeństwa przeprowadzonych przez niezależną organizację Euro NCAP zdobyła maksymalną ocenę pięciu gwiazdek. Nowe Renault Arkana wyposażono w zwiększające poziom bezpieczeństwa i komfortu systemy wspomagania prowadzenia najnowszej generacji, takie jak Easy Pilot – asystent jazdy w korku i na autostradzie.

Samochód ma zoptymalizowaną konstrukcję nadwozia oraz zmienioną konstrukcję siedzeń z pasami bezpieczeństwa wyposażonymi w napinacze pirotechniczne i ograniczniki napięcia, by zapewnić optymalne utrzymanie ciała wszystkich pasażerów.

Z Korei do Polski

Arkana jest produkowane w zakładzie w Busan w Korei Południowej. Auto przeznaczone na rynki europejskie zbudowane jest na modułowej platformie CMF-B opracowanej przez Alians, tej samej, która została wykorzystana w nowej generacji Clio i Captura. Nową Arkanę wyposażono w technologię E-TECH Hybrid 145 KM, a także korzysta z wysokowydajnych silników TCe 140 i 160 w 12-woltowej wersji mikrohybrydowej, zapewniającej większą wydajność, szybkość reakcji i przyjemność z jazdy. Można już składać zamówienia na samochód w salonach firmy Jaszpol. Zapraszamy też wszystkich chętnych na jazdy próbne. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia.

Tekst Robert Sakowski

Zdjęcia Renault