Motoryzacja

Idealna na wyprawy w nieznane

Idealna na wyprawy w nieznane

Rodzinna i wszechstronna Dacia Jogger łączy w sobie to, co najlepsze z każdego segmentu: długość kombi, przestronność kombivana i godne SUV-a możliwości terenowe. Nie daje się zaszufladkować. Została stworzona wprost do wypadów w nieznane. Macie ochotę się przekonać, zapraszamy już w kwietniu do salonów Grupy Jaszpol w Łodzi i Zgierzu.

 

Za kierownicą Nowej Dacii Jogger czekają nas doznania z jazdy godne samochodu z segmentu C. Rozstaw osi 2,90 m i 16-calowe obręcze kół zapewniają stabilność na drodze. Sztywna konstrukcja nadwozia zwiększa wytrzymałość. Wyciszenie i wysokość kabiny zapewniają komfort wszystkim pasażerom, również tym, którzy siedzą w trzecim rzędzie.

Dacia Jogger jest idealnym towarzyszem dla rodzin, które potrzebują samochodu na co dzień, ale także tych, którą lubią wypady za miasto. Nowa Dacia Jogger jest dostępna w wersji 5 i 7-miejscowej oraz trzech poziomach wyposażenia (Essential, Comfort oraz serii limitowanej Extreme) i sześciu kolorach nadwozia: niemetalizowanym Biel Alpejska oraz metalizowanym Niebieski Iron, Szary Comète, Szary Moonstone, Czarna Perła i zupełnie nowym kolorze Brązowy Terracotta.

Dostępna będzie w dwóch wersjach silnikowych z 6-biegową skrzynią manualną: nowy silnik benzynowy TCe 110 oraz dwupaliwowy silnik TCe 100 LPG.
W 2023 roku oferta zespołów napędowych zostanie uzupełniona o wersję hybrydową.

Dynamiczna linia nadwozia Dacia Jogger charakteryzuje się typowym dla tej marki pionowym przodem z dużą osłoną chłodnicy, mocno zarysowanymi nadkolami, kołami przesuniętymi w stronę rogów nadwozia i poziomo umieszczoną, wyprofilowaną pokrywą silnika. Dynamiki dodają koła umieszczone w płaszczyźnie nadwozia oraz spojler wieńczący pokrywę bagażnika. Wyprofilowany kształt pionowo umieszczonych tylnych świateł podkreśla muskularną linię tylnych błotników, wzmacniając wrażenie stabilności auta.

Przednie i tylne światła mają charakterystyczny układ w kształcie litery Y, który jest nowym wyróżnikiem Dacii. Przednie światła dzienne i światła mijania są wykonane w technologii LED. Oprócz mniejszego zużycia energii diody LED zapewniają też lepsze oświetlenie zarówno w dzień, a auto lepiej widziane jest przez innych użytkowników drogi.

Przestronne wnętrze

Ze względu na przestronność wnętrza i jego wszechstronność Dacia Jogger spełnia niezbędne w codziennym użytkowaniu samochodu potrzeby rodziny. Zapewnia komfort pasażerom na przednich i tylnych siedzeniach, również tych, którzy siedzą w trzecim rzędzie! Dzięki mierzącemu 4,55 m nadwoziu i znacznemu, wynoszącemu 2,90 m rozstawowi osi

Dacia Jogger może poszczycić się najprzestronniejszym w tym segmencie wnętrzem. Drugi i trzeci rząd siedzeń zapewniają równie dobry poziom komfortu podróżowania, jak na przednich siedzeniach oraz dużo miejsca na wysokości kolan i stóp. Dzięki trzem rzędom siedzeń Dacią Jogger może podróżować nawet siedem dorosłych osób.

Ten zaprojektowany na wzór „szwajcarskiego scyzoryka” samochód oferuje ponad 60 wariantów aranżacji wnętrza! Dacia Jogger to towarzysz codziennego życia rodzin, których skład może się zmieniać z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc lub z roku na rok.

Wszechstronne auto

Tylną część kabiny zajmuje trzymiejscowa kanapa składana w układzie 2/3-1/3 razem z oparciem (w drugim rzędzie) oraz, w wersji 7-miejscowej, dwa składane fotele, które można pojedynczo wyjąć (w trzecim rzędzie). Maksymalna pojemność przestrzeni ładunkowej Dacii Jogger (po złożeniu tylnych siedzeń) wynosi 2094 litry.

Oferta Dacii Jogger obejmuje trzy pakiety multimedialne, tak aby każdy klient mógł wybrać odpowiadający mu poziom wyposażenia w zależności od wersji: pomysłowy Media Control, który może być obsługiwany z użyciem lub bez użycia smartfona, Media Display z 8-calowym ekranem dotykowym oraz Media Nav z nawigacją i bezprzewodową replikacją smartfona.

Wzmocniona konstrukcja nadwozia

Dacia Jogger zbudowana na nowoczesnej platformie zapewnia skuteczniejszą ochronę w przypadku zderzenia dzięki wzmocnionej konstrukcji nadwozia w obrębie komory silnika oraz kabiny. Obecność nowych czujników nacisku w drzwiach i przyspieszeniomierza umożliwia wcześniejsze wykrywanie bocznych zderzeń, a w konsekwencji szybsze napełnianie się nowych bocznych i kurtynowych poduszek powietrznych chroniących jamę brzuszną, klatkę piersiową i głowę.

System wspomagania nagłego hamowania

Podczas przejazdu przez skrzyżowanie system wykrywa samochody nadjeżdżające z przeciwnego kierunku z prędkością od 30 do 55 km/h, pod warunkiem, że Jogger porusza się z prędkością od 7 do 25 km/h i ma włączony kierunkowskaz. W przypadku wykrycia ryzyka kolizji system ostrzega o tym kierowcę sygnałami wizualnymi i dźwiękowymi, a następnie: zwiększa siłę działania układu hamulcowego, jeśli kierowca hamuje, ale nadal istnieje ryzyko kolizji, automatycznie uruchamia hamulce lub wzmacnia siły hamowania, jeśli kierowca nie hamuje lub hamuje zbyt słabo.

Cztery czujniki ultradźwiękowe wykrywają obecność pojazdów (również dwukołowych) poruszających się w martwym polu widzenia. Kontrolka LED umieszczona w danym lusterku bocznym zapala się w razie wykrycia pojazdu w martwym polu.

Jogger jest zwrotny i łatwy w codziennym użytkowaniu. Kabina jest dobrze wyciszona i zapewnia przyjemną jazdę. A dopracowane aerodynamicznie nadwozie łączy atrakcyjny styl z wysokimi osiągami.

Nic tylko ruszać w podróż.

www.jaszpol.pl

 

 

 

Peugeot, nowy Autoryzowany Serwis w Grupie Jaszpol