Motoryzacja

PEUGEOT 308 SW: auto z charakterem

PEUGEOT 308 SW: auto z charakterem

To wyjątkowo silna osobowość. Jego wyrazista sylwetka zachwyca i przyciąga wzrok. Jest funkcjonalny oraz nowoczesny. Ma wszystko, co niezbędne i czego oczekują klienci w segmencie kompaktowych kombi. Poznajcie nowego PEUGEOT 308 SW. Czeka na was w nowym salonie marki Peugeot należącym do GRUPY JASZPOL. Salon znajduje się w Łodzi przy ulicy Szparagowej 4.

 

Nowe kombi PEUGEOT 308 SW z nowym logo marki pośrodku nowego, pionowego grilla wyróżnia się imponującą sylwetką, dodatkowo podkreśloną wydłużoną maską i cofniętą przednią szybą. Odważnie proporcje nadwozia, pełen ekspresji i ostry, zmysłowy design świadczą o niekonwencjonalnej osobowości, która wyłamuje się ze stereotypów, ale nie zapomina o praktycznych i modułowych rozwiązaniach. Rasowa kompaktowa sylwetka zapowiada pojemne wnętrze. Atletyczne „kocie” linie są elegancko wykończone chromowanymi elementami, finezyjnym układem świateł i nowym emblematem marki.

Finezyjne światła

Przednie reflektory nowego Peugeota 308SW to stylistyczny majstersztyk oraz popis nowoczesnej inżynierii. Wykonane w technologii FULL LED już od podstawowej wersji zapewnia- ją fantastyczną widoczność po zmroku oraz dodają autu wyjątkowego charakteru. Ich ostra linia podkreśla dynamikę i stanowi jeden z charakterystycznych elementów stylu nowego PEUGEOT 308 SW.

Przechodzą one płynnie w światła do jazdy dziennej, które wcinając się w przedni zderzak, przywodzą na myśl kły dzikiego kota. Dla wymagających klientów przygotowano reflektory matrycowe MATRIX LED zarezerwowane do tej pory dla segmentu premium. Tylne światła wykonano w technologii Full LED w kształcie potrójnego śladu pazurów, tworzącego nowoczesną sygnaturę świetlną, charakterystyczną dla samochodów marki.

Wyjątkowo dynamiczny

Atletyczna i rasowa sylwetka nowego kompaktowego kombi PEUGEOT 308 SW zwraca uwagę aerodynamiczną linią i muskularnym tyłem, który kryje pojemny bagażnik (608 litrów nad podłogą w dowolnym położeniu i do 1634 litrów po złożeniu oparć tylnej kanapy, w zależności od wersji). System bezdotykowego otwierania i zamykania automatycznej klapy umożliwia jej otwieranie jednym ruchem stopy pod tylnym zderzakiem. Tył nadwozia nowego PEUGEOT 308 SW przejmuje charakterystyczne głęboko wyprofilowane boki wyraźnie załamujące światło. Daje to wrażenie stabilności nadwozia i jest kluczowym elementem jego sylwetki. Obrys bocznej szyby, której linia opada szybciej niż linia dachu, podkreśla zróżnicowanie materii, z których został stworzony (kolory nadwozia intensywnieją). To właśnie dzięki temu nowy PEUGEOT 308 SW jest wyjątkowo dynamiczny na tle tego segmentu.

Nowe logo marki

– Na przodzie nowego PEUGEOT 308 SW niepodzielnie króluje nowe logo marki, dodatkowo wyeksponowane zbiegającymi się w jego stronę motywami stylistycznymi grilla. Logo pojawia się także na przednich błotnikach i z tyłu nowego kombi. Wyraża pragnienie jakości, ponadczasowy charakter i know-how marki, jednocześnie podkreślając jej 211-letnią tradycję i innowacyjność – mówi Tomasz Pasterski, Dyrektor sprzedaży Opel i Peugeot Jaszpol.

Technologie mocy

Wnętrze samochodu wita kierowcę nietuzinkowym zestawem wskaźników określanym jako i-COCKPIT. To kluczowy element wyposażenia samochodów marki, który zapewnia bezpieczeństwo i nową jakość czasu spędzanego w kabinie. Teraz w nowej odsłonie zapewniającej kierowcy i pasażerom lepszą ergonomię i więcej technologii w jeszcze lepszym stylu.

Kolejne charakterystyczne elementy we wnętrzu to kompaktowa i poręczna, podgrzewana kierownica oraz centralnie umieszczony ekran dotykowy z innowacyjnym systemem multimedialnym PEUGEOT i-Connect. Teraz każdy może dowolnie zmienić konfigurację w zależności od tego, co go interesuje i na co ma ochotę, by zapewnić nową jakość doznań z jazdy. Samochód dysponuje 4 gniazdami USB C, bezprzewodowym klonowaniem ekranu Apple Carplay™ / Android Auto ™) oraz możliwością jednoczesnego podłączenia dwóch telefonów przez Bluetooth.

Nowy PEUGEOT 308 SW jest wyposażony w najnowszej generacji systemy wspomagania półautonomicznego prowadzenia samochodu z funkcją Drive Assist 2.0. Obejmuje ona aktywny tempomat z funkcją Stop & Go (w wersji z automatyczną skrzynią biegów EAT8) oraz system utrzymujący samochód w osi pasa ruchu. Ten nowoczesny system jest wyposażony w trzy nowe funkcje działające na drogach dwujezdniowych: półautomatyczna zmiana pasa, podawanie zalecanej prędkości z wyprzedzeniem i dostosowanie prędkości przy pokonywaniu zakrętów.

Usytuowany na linii wzroku kierowcy zestaw zegarów, już od podstawowej wersji ACTIVE Pack ma postać 10” cyfrowego wyświetlacza, który od wersji wyposażenia GT zapewnia wi- dok 3D. Cyfrowy panel zegarów oferuje możliwość zmiany i personalizacji ustawień. Ma kilka trybów wyświetlania (nawigacja online TomTom, radio/media, systemy wspomagania prowadzenia, przepływ energii elektrycznej itd.), które można zmieniać za pomocą przycisku na zespolonym przełączniku.

Kolejnym  udogodnieniem w codziennej eksploatacji będzie funkcja „OK PEUGEOT” uruchamiana przyciskiem na konsoli. Zapewnia ona łatwy dostęp do wszystkich funkcji systemu multimedialnego za pomocą rozpoznawania mowy uwzględniająca specyfikę języka naturalnego. Wpływa to również na znaczące podwyższenie poziomu bezpieczeństwa wszystkich osób podróżujących.

Komfort siedzeń

Siedzenia nowego PEUGEOT 308 SW zostały zaprojektowane z myślą o komforcie. Przednie fotele, w wybranych wersjach wyposażenia posiadają certyfikat AGR (Aktion für Gesunder Rücken) wystawiany przez organizację zajmującą się promowaniem dbania o zdrowie pleców. Eksperci z tej organizacji oceniają fotele samochodowe, przyznając lub niewspomniany wcześniej certyfikat. Mogą być również wyposażone w elektryczną regulację 10 parametrów z możliwością zapamiętania dwóch ustawień oraz opcję z masażem. Dla osób ceniących ciepły fotel w zimowe dni przygotowano opcję ich podgrzewania.

Jednostki napędowe

– Kupując nowego PEUGEOT 308 SW mamy do wyboru dwa napędy hybrydowe plug-in oraz kilka wariantów wydajnych i efektywnych energetycznie silników benzynowych oraz silnik diesla. Wszystkie jednostki spełniają najnowsze normy emisji spalin – Euro 6 m.in. dzięki wyposażeniu ich w funkcję Stop & Start – dodaje Tomasz Pasterski.

Dodatkowe funkcjonalności samochodu oferuje także aplikacja MyPeugeot®, dzięki której możemy zarządzać stanem akumulatora trakcyjnego oraz jego ładowaniem. Pozwala ona również włączyć lub zaprogramować wstępne ogrzewanie oraz chłodzenie kabiny.

Peugeot Jaszpol
Łódź, ul. Szparagowa 4
tel. 42 207 08 88
www.jaszpol.pl