Motoryzacja

Nowy Opel Grandland. Sportowa elegancja

Nowy Opel Grandland. Sportowa elegancja

.

Sportowa elegancja, intuicyjna obsługa oraz innowacyjne technologie — tak w skrócie można opisać nowego Opla Grandlanda. Kto ma ochotę? W salonie Opel JASZPOL niebawem będzie można składać zamówienia. Jesienią pierwsze modele mają zjechać z taśm montażowych fabryki w Eisenach w Niemczech.

Stylistyka nowego Grandlanda jest zdominowana przez typowe dla marki wyraźnie nakreślone linie. Opel Vizor obejmuje cały przód, a na pokrywie silnika nie zabrakło charakterystycznego dla Opla przetłoczenia. Zaprojektowaną w Rüsselsheim stylistyczną filozofię kompasu da się zauważyć także z tyłu. Nazwę Grandland oraz logo z błyskawicą umieszczono pośrodku tylnej klapy. Kolejnym akcentami są zderzaki oraz boczne panele — teraz w zależności od wersji czarne lub lakierowane w kolorze nadwozia — a także czarne oraz srebrne osłony podwozia. Nowy Grandland jest również dostępny w charakterystycznej dwukolorowej wersji.

 

Komfort ponad wszystko

Ergonomiczne fotele przednie z atestem organizacji AGR, która zrzesza fizjoterapeutów i lekarzy zajmujących się schorzeniami kręgosłupa, sprzyjają utrzymywaniu prawidłowej pozycji
za kierownicą. Cieszące się uznaniem fotele są wyjątkowe w klasie Grandlanda i umożliwiają szeroki zakres regulacji, od elektrycznego pochylania siedziska po elektro-pneumatyczne sterowanie podparciem lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Rozwiązaniami podnoszącymi komfort użytkowania są także system bezkluczykowego otwierania zamków i uruchamiania silnika oraz elektrycznie otwierana i zamykana klapa bagażnika, sterowana czujnikiem reagującym na ruch stopy pod tylnym zderzakiem. Kierowca i pasażerowie mogą korzystać z opcji łączności i nowoczesnych multimediów, w tym najbardziej zaawansowanego systemu Multimedia Navi Pro.

Innowacyjnie zachęcający

Opel Grandland dysponuje mocnymi zespołami napędowymi zapewniającymi znakomite osiągi oraz jest wyposażony w najnowocześniejsze
technologie, którymi można sterować wygodnie i intuicyjnie przez Pure Panel, czyli dwa panoramiczne ekrany zespolone w jeden moduł. W pełni cyfrowy, zwrócony ku kierowcy kokpit dostarcza najważniejszych informacji, wykorzystując najnowsze cyfrowe technologie.

Na uwagę we flagowym SUV-ie Opla zasługują też opcjonalne adaptacyjne pikselowe reflektory IntelliLux LED®. 168 elementów LED zintegrowanych z nowym pasem przednim Opel Vizor zapewnia płynną adaptację wiązki świetlnej do warunków jazdy i otoczenia, bez oślepiania innych uczestników ruchu. Kolejną technologią, która podnosi poziom bezpieczeństwa użytkowników drogi, zwłaszcza po zmroku i poza miastem, jest Night Vision. Nowy Grandland to pierwszy Opel, w którym zastosowano to rozwiązanie. Na podstawie obrazu z kamery
termowizyjnej system wykrywa ludzi i zwierzęta z odległości do 100 metrów jako obiekty cieplejsze od ich otoczenia.

Nowością jest również Highway Integration Assist oferowany w połączeniu z przekładnią automatyczną. Jest to zestaw różnych asystentów sprzężonych z kamerą i czujnikami radarowymi. Adaptacyjny tempomat utrzymuje odległość od pojazdu poprzedzającego dostosowaną do zaprogramowanej prędkości, a aktywny asystent pozycjonuje Grandlanda pośrodku zajmowanego pasa ruchu.

Porywające i efektywne

Nowy Opel Grandland jest dostępny z kompletną gamą mocnych i bardzo oszczędnych silników. Oprócz wersji z wydajnymi silnikami benzynowym i wysokoprężnym można wybrać mocną i oszczędną hybrydę plug-in z napędem na przód lub elektrycznym napędem na wszystkie koła. Taki zespół napędowy pozwala czerpać przyjemność z odpowiedzialnej jazdy. Wersje hybrydowe z funkcją doładowania z zewnętrznego źródła prądu (plug-in) nie tylko zapewniają przyspieszenie godne samochodu sportowego, ale także umożliwiają bezemisyjną jazdę dzięki silnikom elektrycznym (jednemu lub dwóm) oraz hamowaniu z odzyskiem energii.

Opel Jaszpol
Łódź, ul. Szparagowa 4
tel. 42 207 07 77
www.opel.jaszpol.pl