Motoryzacja

Jaguar i Land Rover w wyjątkowym miejscu

Jaguar i Land Rover w wyjątkowym miejscu

O wyjątkowym salonie motoryzacyjnym British Automotive i o tym, dlaczego coraz częściej decydujemy się na luksusowe marki, opowiada Jacek Krone, Dyrektor Zarządzający British Automotive Łódź.

LIFE IN. Łódzkie: Przybyszewskiego 176/178 to nowe miejsce na motoryzacyjnej mapie Łodzi. To właśnie tutaj kilka tygodni temu British Automotive Łódź Autoryzowany Dealer Jaguar Land Rover zakończył prace związane z budową nowego salonu. Klienci są zadowoleni z warunków, w jakich mogą zapoznać się z proponowaną ofertą?

Jacek Krone: Można powiedzieć, że salon British Automotive w Łodzi to takie nowe stare miejsce. Kilkanaście miesięcy temu mieliśmy tu salon, który został zburzony, a w jego miejsce postawiono nowy, odpowiadający na dzisiejsze potrzeby klientów. Wszyscy, którzy nas tutaj odwiedzają są pozytywnie zaskoczeni, ponieważ miejsce jest bardzo efektowne. Ale przecież Jaguar i Land Rover to samochody, które powinny być eksponowane w wyjątkowym otoczeniu.

Co jest najważniejsze w kierowaniu taką firmą, jak salon samochodowy, który oferuje auta premium – szczególne kompetencje, doświadczenie, znajomość rynku, wyczucie potrzeb klientów?

Wszystkie te cechy są ważne, ale wydaje mi się, że najważniejsze jest dobre nastawienie do pracy. Akurat tak się ułożyło, że w naszym salonie wszyscy jesteśmy pasjonatami motoryzacji i miłośnikami marek, które sprzedajemy. To sprawia, że z pełnym przekonaniem potrafimy zachęcać klientów do oferowanych samochodów i pomóc im wybrać najbardziej odpowiedni dla nich pojazd. Poza tym w każdej pracy ważna jest też pozytywna atmosfera, a tej u nas nie brakuje.

A Wasi klienci to osoby, które już jeżdżą Jaguarem lub Land Roverem, czy też chcą się przesiąść do tych marek?

W ostatnich latach zainteresowanie Jaguarem i Land Roverem rośnie, dlatego duża grupa naszych klientów to osoby, które zaczynają przygodę z markami oferowanymi w salonie. Oczywiście odwiedzają nas też stali klienci, od lat wierni Land Roverowi albo Jaguarowi. Przychodzą z ciekawości, żeby obejrzeć najnowsze modele, porozmawiać, ale też, żeby zobaczyć nowy salon. Oni nie traktują nas jak sprzedawców samochodów, bardziej jak doradców, co zresztą jest prawdą, bo my nie sprzedajemy samochodów, lecz doradzamy, w kwestii najlepszego wyboru.

Polacy polubili samochody marek premium. Jesteśmy bogatszym społeczeństwem i dlatego wybieramy lepsze auta czy są jakieś inne powody?

Główną przyczyną jest relatywnie niewielka różnica w cenie pomiędzy dobrze wyposażonymi samochodami marek wolumenowych, a samochodami marek premium, które już w standardzie mają doskonałą ofertę wyposażenia. Do tego oferujemy bardzo ciekawe rozwiązania w zakresie finansowania wynajmu i leasingu. To wszystko sprawia, że coraz więcej osób wybiera auta premium w systemie ratalnym.

Które z oferowanych w salonie modeli cieszą się największą popularnością?

Od 2011 roku, czyli od swojego debiutu, bardzo dobrze sprzedaje się model Range Rover Evoque. Można powiedzieć, że to nasz sprzedażowy hit, naprawdę bardzo ciekawe auto, dające dużo możliwości personalizacji wyposażenia i przyjemności z jazdy. Innymi popularnymi modelami są Discovery Sport, który w ostatnim czasie przeszedł lifting i Range Rover Veler, którego fani motoryzacji na całym świecie przyjęli z ogromnym entuzjazmem. A jeżeli chodzi o Jaguara, to tu bez zmian – wciąż największym zainteresowaniem cieszy się model F-Pace. Już niebawem pojawi się nowa generacja modelu F-Pace więc do obecnego mamy dostosowaną doskonałą ofertę cenową, i finansowanie leasingu i wynajmu długoterminowego.

Czy zmieniły się radykalnie preferencje kupujących samochody premium, czy cały czas chodzi o to samo – by samochód był wygodny i bezawaryjny?

Takie cechy jak bezawaryjność, niezawodność i wygoda są ponadczasowe i zawsze zwracamy na nie uwagę decydując się na zakup samochodu. Jednak w ostatnim czasie coraz więcej klientów patrzy na indywidualizm i wyjątkowość samochodu. Chcą, żeby ich auto wyróżniało się spośród innych. Ważna jest też potrzeba luksusu i prestiżu. Nasze obie marki zdecydowanie należą do wyjątkowych i to jest chyba jedna z głównych przyczyn coraz większego zainteresowania Land Roverem i Jaguarem. Oczywiście możliwości finansowe też mają znaczenie, bo tego, że indywidualizm i komfort muszą kosztować, nie przeskoczymy, ale i tutaj pojawiają się nowe, bardziej elastyczne i atrakcyjne możliwości, które sprawiają, że nasze samochody stają się coraz bardziej dostępne. Poza tym wszystkie modele objęte są w standardzie trzyletnią gwarancję, którą można przedłużyć do pięciu lat. To w segmencie samochodów premium nas wyróżnia. A w przypadku Jaguara oferujemy dodatkowo pakiet serwisowy Jaguar Care, w ramach którego klienci mają zagwarantowane bezpłatne przeglądy przez okres obowiązywania gwarancji.

Klienci kupują samochody za gotówkę, czy też wybierają leasing lub wynajem długoterminowy?

Dziś zdecydowana większość klientów salonów nie kupuje samochodów, lecz korzysta z leasingu i wynajmu. Również nasi klienci nie myślą o tym, żeby odkładać pieniądze na nowe auto albo uszczuplić swoje oszczędności. Bardziej interesują się tym, czy stać ich na comiesięczną spłatę raty leasingowej albo wynajmu długoterminowego i utrzymanie samochodu.

Wraz z salonem, na Przybyszewskiego uruchomiony został także serwis dla obu marek. Na co mogą liczyć użytkownicy Jaguarów i Land Roverów korzystający z Waszego serwisu?

Serwis mamy w tym samym miejscu co salon, jest on większy, bardziej nowoczesny niż poprzedni, posiada również więcej stanowisk serwisowych. Jednorazowo możemy obsłużyć więcej pojazdów, a dzięki sprawnemu zespołowi naszych specjalistów serwisowanie trwa o wiele krócej.

W Polsce z roku na rok rośnie popularność samochodów z napędem elektrycznym. To przyszłość motoryzacji?

Myślę, że w dalszej perspektywie samochody elektryczne zdominują rynek motoryzacyjny. Producenci już dzisiaj oferują coraz więcej modeli z napędem wyłącznie elektrycznym, jak choćby Jaguar I-Pace. Infrastruktura do obsługi tych samochodów, w Polsce stale się rozrasta. Kierunek jest właściwy. Coraz więcej widzimy stacji ładujących w większych miastach. W samej Łodzi do końca roku 2020 ma się pojawić ich około 200.

Zgodnie z oficjalnymi danymi Jaguar I-Pace był w 2019 roku najczęściej kupowanym w Polsce SUV-em z napędem elektrycznym. Skąd taka popularność?

Żeby zrozumieć skąd taka popularność I-Pace, trzeba się nim przejechać. Niebywały komfort jazdy, możliwość przejechania na jednym ładowaniu prawie 500 kilometrów, do tego świetne osiągi – do setki rozpędza się poniżej 5 sekund – to wszystko sprawia, że I-Pace jest wyjątkowy. Poza tym auto świetnie się sprawdza na drodze, jest perfekcyjnie wykonane z doskonałych materiałów i ma ciekawy design. Wykorzystując szybkie ładowarki, baterię można naładować na przykład podczas krótkich zakupów.

Rozmawiał Robert Sakowski
Zdjęcia Paweł Keler

British Automotive Łódź
Łódź, ul. Przybyszewskiego 176/178
www.jlrlodz.pl
jaguar@jlrlodz.pl, landrover@jlrlodz.pl
facebook.com/britishautomotivelodz