Motoryzacja

Ekonomiczne, ekologicznie, elektrycznie z Jaszpolem

Ekonomiczne, ekologicznie, elektrycznie z Jaszpolem

Renault to pionier w zakresie elektromobilności. Obecnie niemal co czwarty elektryczny pojazd sprzedawany w Europie to samochód właśnie tej marki. W salonach firmy Jaszpol znajdziemy najszerszy na rynku asortyment pojazdów elektrycznych: Renault ZOE, Kangoo Z.E. i Master Z.E.

Dlaczego warto skorzystać z tej oferty? Wystarczy tylko wskazać zalety takiego rozwiązania. Samochody z napędem elektrycznym charakteryzują się: ekologicznością (nie emitują spalin), praktycznie bezgłośną pracą, znacznie niższym kosztem przejechania jednego kilometra niż w przypadku aut z silnikiem
spalinowym, efektywną pracą już od zerowej prędkości obrotowej (to cecha, która w połączeniu z innymi rozwiązaniami umożliwia całkowite wyeliminowanie
sprzęgła i skrzyni biegów z konstrukcji samochodu), wysoką sprawnością (jeśli zestawimy ze sobą dwa silniki: spalinowy i elektryczny, o podobnej charakterystyce, to ten drugi będzie miał nawet dwukrotnie większą sprawność).

Niekwestionowany lider

Renault jest dziś niekwestionowanym liderem w zakresie elektromobilności w Europie. Grupa oferuje najszerszy na rynku asortyment pojazdów elektrycznych:
Renault ZOE, Kangoo Z.E. i Renault Master Z.E. Do 2022 r., w ramach strategicznego planu grupy „Drive the Future”, producent planuje wypuścić na rynek gamę ośmiu pojazdów elektrycznych i 12 zelektryfikowanych. W ramach programu „Renault Z.E. Pass”, w całej Europie dostępnych jest już ponad 20 tys. publicznych punktów ładowania. Użytkownicy mogą również uzyskiwać informacje o ładowaniu w czasie rzeczywistym lub kontrolować operacje na odległość za pomocą smartfonów. Aplikacja na smartfona „Renault Z.E. Smart Charge” umożliwia aktywowanie ładowania pojazdu w godzinach, kiedy obowiązują najniższe stawki energii elektrycznej oraz produkowana jest ona przy możliwie najniższej emisji dwutlenku węgla.

Konferencja o elektromobilności

O zaletach elekromobilności mogliśmy się także przekonać, podczas jedynej w Polsce konferencji poświęconej temu zagadnieniu zorganizowanej przez dealera samochodowego – firmę Jaszpol.
– Ponieważ mamy duże doświadczenie w tym zakresie postanowiliśmy wspólnie z zaproszonymi gośćmi przybliżyć władzom miast, gmin i powiatów oraz szefom firm, jakie korzyści niesie za sobą rozwój elektromobilności – mówił, otwierając konferencję, Krzysztof Jaroszewicz, prezes firmy Jaszpol.

Wspieranie rozwoju elektromobilności to przejaw troski o środowisko naturalne oraz zdrowie ludzi. Pojazdy elektryczne mogą przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza. Doskonale zdają sobie z tego sprawę sami mieszkańcy polskich miast. W badaniu przeprowadzonym dla Renault, aż 72 procent
z nich jako największą zaletę pojazdów elektrycznych wskazało brak emisji spalin podczas jazdy. Z kolei badanie przeprowadzone w Rzymie wykazało, że gdyby
pojazdy elektryczne stanowiły 20 procent pojazdów poruszających się po mieście, możliwe byłoby ograniczenie emisji dwutlenku azotu nawet o 25 procent,
a stężenia pyłów aż o 30 procent. Samochody elektryczne mogą być odpowiedzią również na inne ekologiczne wyzwania, choćby takie, jak nadmierny hałas. Pozwala na to cicha praca silnika.

Auta elektryczne mogą także przyczynić się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Ma to znaczenie dla przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu.
Już na początku 2022 r. przynajmniej co dziesiąty samochód we flocie polskich samorządów będzie musiał być napędzany energią elektryczną. Wiele miast już teraz korzysta z elektrycznych aut z uwagi na zalety tego rozwiązania. Z elektrycznych aut Renault korzystają m.in. urzędy w Białymstoku, Rzeszowie, Sopocie, Szczecinie, Warszawie i Wołominie, a także ciepłownia w Krakowie.

– Ustawa o elektromobilności nakłada na samorządy obowiązek stopniowej elektryfikacji floty. Od stycznia 2022 r. 10 procent aut wykorzystywanych przez lokalne urzędy i instytucje mają stanowić auta elektryczne. Do 2025 r. odsetek ten ma wzrosnąć do 30 procent – mówi Tomasz Krakowiak, dyrektor sprzedaży w firmie Jaszpol.

2019 – Essais presse Nouvelle Renault ZOE en Sardaigne
Nie tylko do pracy

Firma Jaszpol przy zakupie samochodów elektrycznych oferuje specjalne wsparcie, szczególnie w zakresie samochodów dostawczych także w zakresie technologii, ładowarek oraz przygotowania do eksploatacji pojazdów elektrycznych w najbardziej ekonomiczny sposób. Możliwe jest przygotowanie auta zgodnie ze wskazaniami kupującego oraz dobranie odpowiedniego źródła zasilania. Renault Kangoo Z.E. doskonale sprawdzają się już, chociażby jako pojazdy straży miejskiej. Ekologiczny oddział straży miejskiej w Warszawie, tzw. ekopatrol, wykorzystuje elektryczne Renault Kangoo Z.E. do przewozu zagubionych zwierząt. Dzięki cichej pracy silnika oraz brakowi wstrząsów i wibracji możliwe jest ograniczenie stresu zwierząt związanego z transportem.

Ta elektryczna furgonetka o rzeczywistym zasięgu ponad 200 km doskonale sprawdzi się także w firmach do przewozu towarów. Do realizacji dostaw na ostatnim etapie warto wykorzystać Renault Master Z.E. Dostępny jest w czterech wersjach furgonu i dwóch platformy. Dzięki temu, że jest w 100 procentach elektryczny, może dotrzeć do każdego miejskiego obszaru, nawet tam, gdzie obowiązują ścisłe ograniczenia w ruchu. Renault Master Z.E. ma zasięg rzeczywisty 120 km. Wystarczy 6 godzin, aby go w pełni naładować.

– Naszym flagowym samochodem elektrycznym jest Renault Zoe uhonorowane tytułem Samochodu Roku 2020 w ramach nagród DrivingElectric oraz zdobywcę nagrody dla Najlepszego Samochodu Elektrycznego segmentu B. Pojazd ten znajduje uznanie zarówno u klientów indywidualnych jak również stanowi uzupełnienie floty w dużych firmach – dodaje Izabela Augustyniak, specjalista ds. samochodów elektrycznych w firmie Jaszpol.

Nowe Renault ZOE to w pełni elektryczny samochód o realnym zasięgu do 395 km (zgodnie z procedurą WLTP). Oferuje najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, komfortu, ekologii i najnowszych technologii. Na uwagę zasługuje między innymi kompleksowy pakiet systemów bezpieczeństwa, w tym automatyczne wspomaganie nagłego hamowania (AEBS) oraz system kontroli i utrzymania pasa ruchu (LDW). Nowa odsłona Renault ZOE pojawiła się pod koniec 2019 roku, siedem lat od debiutu modelu. Samochód oferuje teraz najwyższej klasy wyposażenie, zachowując jednocześnie przystępną cenę.
Nowe Renault ZOE to również wysoka jakość materiałów wykończeniowych oraz ekologiczna tapicerka z materiałów pochodzących z recyklingu. Samochód otrzymał m.in. nowy wygląd deski rozdzielczej, która w tej chwili obejmuje 10-calowy wyświetlacz z możliwością personalizacji oraz ekran informacyjno-rozrywkowy.

Nowy system multimedialny EASY LINK, kompatybilny z Android Auto™ i Apple CarPlay™, z ekranem o przekątnej nawet 9,3 cala zapewnia łatwe korzystanie z funkcji dedykowanym samochodom elektrycznym: zasięg na dostępnej energii, planowanie tras z uwzględnieniem infrastruktury stacji ładowania, zarządzanie ładowaniem, zdalne włączanie oraz kontrola stanu naładowania, programowanie włączenia klimatyzacji i wiele innych.

Zapraszamy do salonów firmy Jaszpol

Zgierz ul. Łódzka 28
Łódź ul. Brukowa 2, ul. Przybyszewskiego 176
www.jaszpol.pl, tel. 42 612 12 22