Motoryzacja

Dacia Duster w nowej odsłonie

Dacia Duster w nowej odsłonie

.

Nowy Duster, wierny swojemu DNA, pozostaje rodzinnym SUV-em z duszą amatora bezdroży. Jest równie świetnym towarzyszem w codziennych dojazdach, co w wypadach na łono natury. Spodoba się zarówno osobom poszukującym komfortowego SUV-a o atrakcyjnym designie, jak i tym, którzy potrzebują wszechstronnego i wytrzymałego samochodu z napędem 4×4. Nowy Duster dostępny jest już w Łodzi w salonach firmy JASZPOL.

Duster po metamorfozie patrzy na świat przez nowe reflektory ze światłami do jazdy dziennej w kształcie litery Y. W ten sposób podąża śladem modeli Sandero, Sandero Stepway i Logan, w których zadebiutowało to rozwiązanie. Stałe oświetlenie diodowe w przednich i tylnych lampach to teraz standard. Duster jest pierwszym modelem Dacii wyposażonym w kierunkowskazy przednie z diodami LED. Technologia ta została także zastosowana w światłach mijania (z funkcją automatycznego włączania w standardzie) tylnych oraz w oświetleniu tablicy rejestracyjnej.

Poprawie aerodynamiki samochodu towarzyszą pozytywne zmiany w designie modelu. Kształt tylnego spojlera i nowych, 17-calowych aluminiowych obręczy kół został dopracowany w tunelu aerodynamicznym. Jeszcze nowocześniejsza, Nowa Dacia Duster, zachowując te elementy designu, które znacząco przyczyniły się do jej sukcesu, nie straciła nic ze swych cech auta terenowego, które poradzi sobie w każdym terenie.

Bogate wyposażenie

Nowa Dacia Duster oferuje jeszcze bogatsze wyposażenie w dobrej cenie! W standardzie m.in. komputer pokładowy z ekranem, automatyczne włączanie świateł mijania, asystent podjazdu pod górę, ogranicznik prędkości z podświetlanymi przyciskami sterowania w kierownicy, opony o obniżonym oporze toczenia (4×2) i ogumienie wielosezonowe z oznaczeniem 3PMSF (dla 4×4). Oprócz audio Plug & Music (radio, MP3, USB i Bluetooth) dostępne są dwa nowe systemy multimedialne (Media Display i Media Nav) z większym 8-calowym ekranem.

W przypadku Media Display wyposażenie obejmuje 6 głośników, radio cyfrowe DAB, złącze Bluetooth, dwa porty USB i przewodowe klonowanie ekranu smartfona kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto. W Media Nav system multimedialny wzbogaca się dodatkowo o pokładową nawigację i łączność bezprzewodową Wi-Fi kompatybilną z Apple CarPlay i Android Auto.

Wyposażony w liczne zaawansowane technologie i przystosowany do pokonywania wszelkich przeszkód Nowy Duster, jest napędzany silnikami nowej generacji zapewniającymi dużą przyjemność jazdy, niewielkie zużycie paliwa i obniżoną emisję CO2. Korzystając z trybu ECO i wskaźnika zmiany biegu, kierowca może w każdej chwili dodatkowo zoptymalizować zużycie paliwa i emisję CO2.

Rewolucja we wnętrzu

Wnętrze nowego Dustera, zwraca uwagę nową stylistyką, oferuje poziom komfortu godny hatchbacka, pomimo że należy do świata samochodów z napędem na cztery koła. Zmieniony zespół zegarów i wskaźników z szeregiem chromowanych akcentów podkreśla przebojowy temperament. Auto jest teraz bardziej praktyczne i pomysłowe. Wysoka środkowa konsola z przesuwnym podłokietnikiem zapewnia wygodniejszą pozycję za kierownicą. Dzięki znacznej szerokości podłokietnik może być wspólnie wykorzystywany przez kierowcę i pasażera z przodu, natomiast pasażerowie na tylnych siedzeniach mogą korzystać z zamontowanych w nim dwóch portów. Ciemniejsze kolory wystroju wnętrza podkreślają jego solidny charakter i terenowe zacięcie.

Stawi czoła każdemu terenowi

Nowy Duster jest prawdziwym autem 4×4, z łatwością pokonuje terenowe przeszkody. Jest kompaktowy i lekki, jak na swoje gabaryty, co zapewnia mu dużą dynamikę i dobre osiągi w terenie. 6-biegowa skrzynia mechaniczna wyposażona w krótkie pierwsze przełożenie (5,79 km/h przy 1000 obr./min) znacznie ułatwia poruszanie się po nierównym terenie, ruszanie pod górę lub z dużym obciążeniem oraz utrzymanie samochodu na zjeździe (w zależności od wersji wyposażenia).

Na drogach o dobrej przyczepności i autostradach doskonale sprawdza się tryb 4×2. Napęd przeniesiony jest na przednie koła, umożliwiając optymalne zużycie paliwa.

Efektywne energetycznie silniki
Nowy Duster dysponuje pełną gamą silników przewidzianych do różnych sposobów użytkowania samochodu i spełniających wymagania normy Euro 6D Full.
Silniki wysokoprężne: dCi 115, w wersji z napędem 4×2 lub 4×4, współpracujący z mechaniczną, 6-stopniową skrzynią biegów
Silniki benzynowe:
• TCe 90 w wersji z napędem 4×2, współpracujący z mechaniczną, 6-stopniową
skrzynią biegów
• TCe 130 w wersji z napędem 4×2, współpracujący z mechaniczną, 6-stopniową
skrzynią biegów
• TCe 150 w wersji z napędem 4×4, współpracujący z mechaniczną, 6-stopniową
skrzynią biegów
• TCe 150 w wersji z napędem 4×2, współpracujący z automatyczną, 6-stopniową
skrzynią biegów EDC
Silniki dwupaliwowe benzyna-LPG: TCe 100 LPG w wersji z napędem 4×2, współpracujący z mechaniczną, 6-stopniową skrzynią biegów

Zgierz, ul. Łódzka 28
Łódź, ul. Brukowa 2
Łódź, ul. Przybyszewskiego 176
www.jaszpol.pl
tel. 42 612 12 22