Styl życia

St_Art 2 w Art_Inkubatorze czyli spotkania z rzemiosłem

Udział w warsztatach, spotkania z projektantami i rzemieślnikami, otwarte śniadania oraz konsultacje prawne, księgowe i wsparcie merytoryczne – to wszystko w ramach jesiennego projektu St_Art_2 proponuje łódzki Art_Inkubator.

Projektanci, osoby parające się rzemiosłem a także przedsiębiorcy z branży przemysłów kreatywnych i osoby zainteresowane rozpoczęciem działalności w tym sektorze mogą nieodpłatnie korzystać z działań proponowanych przez łódzki Art_Inkubator. A jest z czego.

Od października zainteresowani mogą uczestniczyć w wielu wydarzeniach związanych z promocją rzemiosła. Bezpłatne warsztaty ceramiczne, kaletnicze, stolarskie, z technik kolażu i introligatorski będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Wystarczy zgłosić swój udział przesyłając zgłoszenie na adres art_in@fabrykasztuki.org, a w wyznaczonym dniu pojawić się w pracowaniach Art_Inkubatora, który mieści się w Fabryce Sztuki, przy ul. Tymienieckiego 3 w Łodzi. Bezpłatne warsztaty poprowadzą doskonali projektanci – Klaudia Gawin, Katarzyna Chudyńska-Szuchnik, Ewelina Czaplicka, Jagoda Stączek, Monika Przywara-Strzałka, Małgorzata Knobloch, Igor Wiktorowicz i Łukasz Zbieranowski. Więcej informacji: https://bit.ly/2OWXBEp. 

Plan warsztatów:
05. 10. 2018 r. warsztat ceramiczny.
Zgnieć, zlep, ulep. Ceramika w zastosowaniu innych rzemiosł. Prowadząca: Przychodnia ceramiczna/Klaudia Gawin, http://przychodniaceramiczna.blogspot.com.
17. 10. 2018 r. warsztat kaletniczy.
Rzemiosło jako trend przyszłości – jak być kreatywnym twórcą i zyskać przewagę konkurencyjną w biznesie. Prowadząca: Monika Przywara-Strzałka, http://przywarastrzalka.com.
listopad 2018 r. (dokładna data wkrótce) warsztat szewski.
Prototypy zielonej rewolucji Jak twórczo przetworzyć rzemieślnicze dziedzictwo w zgodzie ze współczesnymi potrzebami i stylem życia? Prowadzące: Ewelina Czaplicka, https://czaplicka.wordpress.com/, Katarzyna Chudyńska-Szuchnik, https://vimeo.com/wykonanenaprawymbrzegu.
07. 11. 2018 r. warsztat stolarski.
Jak to się robi na Pomorzu. Odzyskiwanie ginących rzemiosł. Prowadzący: Małgorzata Knobloch i Igor Wiktorowicz / WITAMINA D, www.witaminadprojekt.pl.
21. 11. 2018 r. warsztat z technik kolażu.
Portret skrajnie sentymentalny. Prowadzenie: Jagoda Stączek / www.blueberrythinks.pl, Instagram: @bluebberythinks.
05.12.2018 r. warsztat introligatorski.
Zrób sobie notes. Własnoręczne oprawianie i personalizowanie autorskiego notesu. Prowadzący: Łukasz Zbieranowski.

***

Dodatkowo Art_Inkubator proponuje wszystkim chętnym udział w otwartych śniadaniach, podczas których można zaprezentować siebie, swoją działalność oraz nawiązać relacje biznesowe i wymienić doświadczeniami. Śniadania odbywają się w kawiarni Format. Najbliższe zaplanowane jest na 4 października. Kolejne: 18 października, 8 listopada, 21 listopada oraz 6 grudnia.