Polecamy

Teatr Muzyczny: Casting do Pretty Woman z dystansem

Teatr Muzyczny: Casting do Pretty Woman z dystansem

Nie wirtualnie, a na scenie, choć z zachowaniem specjalnych środków ostrożności. Teatr Muzyczny w Łodzi przygotowuje się do kolejnego etapu castingu do „Pretty Woman”. Gwiazdy i debiutanci walczący o role w musicalowej superprodukcji w reżyserii Jakuba Szydłowskiego, stawią się w Łodzi w czerwcu.

Nie będzie nerwowego tłoczenia się w korytarzu i podpatrywania konkurencji. Ze względu na wymogi sanitarne każdy z artystów, ubiegających się o angaż w „Pretty Woman”, czy to jako solista, czy członek zespołu, będzie musiał stawić się na ściśle wyznaczoną godzinę i przestrzegać precyzyjnego castingowego regulaminu, dostosowanego do obowiązujących wymogów. Jako że do drugiego etapu zakwalifikowało się ponad 100 artystów, przesłuchanie rozciągnie się na kilka dni, od 16 do 19 czerwca.

Jest to niebagatelne przedsięwzięcie: przesłuchać tak wiele osób w obowiązującym reżimie sanitarnym. Dlatego podzieliliśmy uczestników na bardzo małe grupy, które nie będą miały ze sobą żadnej styczności – zapowiada Jakub Szydłowski, reżyser spektaklu i dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi. Jak wyglądać będzie samo przesłuchanie? – Kandydaci do zespołu zostaną sprawdzeni pod kątem wokalnym, ale i tanecznym, bowiem choreografia do „Pretty Woman” jest szalenie wymagająca. Z kolei kandydaci do ról solistów zostaną poproszeni o zaprezentowanie się wokalnie, ale i aktorsko, dlatego otrzymali od nas konkretne teksty do przygotowania – wyjaśnia Szydłowski.

Pretty Woman” to ponadczasowa historia, doskonale znana z kinowego przeboju z Julią Roberts i Richardem Gere. Oparty na jego fabule musical, którego kompozytorem jest Bryan Adams, powstał zaledwie dwa lata temu, a łódzka inscenizacja będzie jego polską prapremierą. Nic dziwnego, że casting wzbudził ogromne zainteresowanie w całym kraju. Wśród osób, które zaproszono do kolejnego etapu są tak rozpoznawalni artyści, jak Tomasz Steciuk, Janusz Kruciński, Rafał Szatan, Katarzyna Łaska, Marcin Jajkiewicz, Damian Aleksander, Jan Bzdawka, Piotr Płuska, Filip Cembala, Olga Szomańska, Paweł Erdman, Joanna Gorzała, Emilia Klimczak, Maciej Pawlak czy Malwina Kusior. Jest też wielu debiutantów.

Bez względu na dotychczasowe osiągnięcia wszyscy bez wyjątku proszeni są o przestrzeganie reżimu godzinowego. Przesłuchania zaplanowano co do minuty, z myślą o niezbędnych przerwach na dezynfekcję. Każde opóźnienie stanowić będzie istotny wyłom w planie i może skutkować koniecznością wydłużenia castingu na kolejne dni.

Realizatorzy zamierzają skompletować dwie pełne obsady. W drodze castingu wyłonieni zostaną nie tylko aktorzy kreujący rolę Vivian i Edwarda, ale też przyjaciółki głównej bohaterki – Kit, wesołego sprzedawcy map – Happy Mana, kompetentnego menedżera Beverly Wilshire Hotel – Pana Thompsona, oraz bezwzględnego prawnika, biznesowego partner Edwarda – Phillipa Stuckeya. Premiera zapowiadana jest na wrzesień tego roku.