Polecamy

Artyści walczą o rolę w „Pretty Woman”! Ponad 200 chętnych

Artyści walczą o rolę w „Pretty Woman”! Ponad 200 chętnych

Zgłosiło się ponad dwieście osób, na główne role szansę ma kilkanaście. Prowadzony przez Teatr Muzyczny w Łodzi casting do musicalu „Pretty Woman” cieszy się sporym zainteresowaniem artystów z całego kraju. Dobiega końca pierwszy etap. 

– W znakomitej większości zgłoszenia reprezentują całkiem wysoki poziom – podkreśla Jakub Szydłowski, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi, a zarazem reżyser spektaklu. – Lista castingowa jest już w zasadzie zamknięta, ale myślę, że przymkniemy oko, jeśli w ciągu najbliższych dwóch dni jakiś gapowicz dośle swoje zgłoszenie.

Ze względu na obecną sytuację w kraju casting do „Pretty Woman” odbywa się jak dotąd wirtualnie. Każdy zainteresowany przesyła link do filmu – nagranego nawet telefonem – w którym najpierw opowiada coś o sobie, a następnie prezentuje do podkładu przygotowanego przez teatr wybrany utwór z musicalu.

Nabór zakończono w nocy z 29 na 30 marca. O główne role w spektaklu postanowiło zawalczyć ponad 200 osób! Wśród nich uznani wokaliści musicalowi m.in. Olga Szomańska, Joanna Gorzała, Malwina Kusior, Tomasz Bacajewski, Filip Cembala czy Karol Drozd.

Co teraz? Reżyser Jakub Szydłowski i kierownik muzyczny Jakub Lubowicz na podstawie zgłoszeń wybiorą 30–40 osób, które zaproszą do kolejnego etapu. Czas na tę decyzję mają do 12 kwietnia, kiedy to wyniki ogłoszone zostaną na stronie Teatru Muzycznego w Łodzi.

– Bardzo byśmy sobie życzyli , żeby drugi etap odbył się już na żywo na scenie teatru, face to face. Jeśli to się nie uda, to zapewne kolejne przesłuchania zrealizujemy również online – zapowiada reżyser i dodaje, że ostatecznie obsadę wyczekiwanej polskiej prapremiery „Pretty Woman” powinniśmy poznać w maju. Wtedy dowiemy się, kto zagra Vivian, a kto wcieli się w postać Edwarda. W drodze castingu wyłonieni zostaną też aktorzy kreujący postaci przyjaciółki głównej bohaterki – Kit Deluca, sprzedawcy map – Happy Mana, menedżera Beverly Wilshire Hotel – Mr. Thompsona oraz bezwzględnego prawnika – Phillipa Stuckey’a.

Już teraz wiadomo natomiast, że teatralną wersję jednej z najsłynniejszych filmowych historii o miłości publiczność będzie oglądać tłumnie. Na wrześniowe spektakle bilety rozchodzą się w błyskawicznym tempie, zapewne dlatego, że „Pretty Woman” to ponadczasowa historia miłosna, którą wszyscy kojarzą z kinowego przeboju z Julią Roberts. Musical na jego kanwie powstał zaledwie dwa lata temu. Kompozytorem jest Bryan Adams, a łódzka inscenizacja będzie polską prapremierą tytułu. Scenografię przygotowuje Grzegorz Policiński, kostiumy – Anna Chadaj. Za choreografię odpowiada Jarosław Staniek, współpracujący z Katarzyną Zielonką. Polski tekst wyjdzie spod pióra Daniela Wyszogrodzkiego. Premierę zaplanowano na 26 września.

Bilety na pokazy przedpremierowe w dniach 24 i 25 września, premierę 26 września i pokaz 27 września są jeszcze dostępne. Można je kupić wyłącznie online, dopóki Teatr Muzyczny w Łodzi i jego kasy są zamknięte z powodu zaleceń epidemiologicznych.

 

 

 

SKOŁUBA KOPISZKI, CZYLI KOLEJNY PIĄTKOWY E-KONCERT

TEATRU MUZYCZNEGO

 

Był musical, czas na klasykę w nieoczywistych aranżacjach. Kolejne dwa minikoncerty online Teatru Muzycznego w Łodzi poświęcone zostaną Stanisławowi Moniuszce. W najbliższy piątek o g. 20.00 na blogu Muzyczny Wirtualnie (tmlodz.com) premiera recitalu Justyny Kopiszki.

Zachęcając do pozostania w domach w najbliższy piątek Teatr Muzyczny w Łodzi po raz kolejny zaprosi do wirtualnego spotkania z muzyką w ramach cyklu „Dusza śpiewa”, na które składają się zarejestrowane w formie 20-minutowych filmów premierowe minikoncerty z udziałem artystów łódzkiej sceny, zrealizowane w ramach większego projektu „Muzyczny wirtualnie.”

– Za nami dwa koncerty musicalowe, postanowiliśmy więc wrócić do klasyki. Kolejne dwa koncerty będą spotkaniami z twórczością Stanisława Moniuszki w wykonaniu naszych fantastycznych solistów – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi.

W najbliższy piątek, 3 kwietnia, o g. 20.00 w ramach trzeciego już koncertu z cyklu „Dusza śpiewa” wystąpi Justyna Kopiszka.

– Sytuacja w której się znaleźliśmy jest zupełnie nowa, ale też wyzwala naszą kreatywność i przypomina, dlaczego wykonujemy ten zawód. To niesamowite uczucie gościć w domach naszych widzów – mówi artystka. Akompaniować jej będzie Krzysztof Brzeziński. – Razem wykonamy pieśni i arie Stanisława Moniuszki, w niecodziennych aranżacjach. Zaśpiewam między innymi… arię Skołuby ze „Strasznego dworu” – zapowiada.

Justyna Kopiszka – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach – od 2014 r. związana jest z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie śpiewa partie: Marii Magdaleny  w „Jesus Christ Superstar”, Karczmarki w „Człowieku z La Manchy” i Damy dworu w „Wielkiej księżnej Gerolstein”. Jej repertuar obejmuje także partię Siostry Hubert w musicalu „Nunsense” i Pani Pearce w „My Fair Lady”. Śpiewa również partie operowe. W 2014 r. wzięła udział w prapremierze musicalu „Śpią wystawy” Jonasza Sołtyka pod batutą Giuseppe Gimellego w Krakowie. Koncertowała w salach Filharmonii Narodowej, Filharmonii Szczecińskiej i Częstochowskiej.

Jej minirecital  będzie można oglądać online na blogu „Muzyczny wirtualnie” (www.tmlodz.com), gdzie w najbliższy piątek o 20.00 opublikowany zostanie premierowy występ. Tydzień później, 10 kwietnia, również w repertuarze Moniuszkowskim wystąpi Paweł Erdman.