Polecamy

#MAGICZNE PIERNIKI – pomóżmy Fundacji Dom w Łodzi

#MAGICZNE PIERNIKI – pomóżmy Fundacji Dom w Łodzi

#MagicznePierniki – to świąteczna akcja piernikowa połączona z licytacją organizowana przez Przyjaciół Fundacji Dom w Łodzi na rzecz jej podopiecznych. Każdy może wziąć w niej udział i pomóc chorym dzieciom.

Fundacja Dom w Łodzi od 13 lat prowadzi dom dziecka dla chorych, osieroconych lub porzuconych przez swoje biologiczne rodziny dzieci.  To bardzo wyjątkowe miejsce… to jedyny w Polsce dom dziecka dla dzieci chorych i niepełnosprawnych. To nietypowe – na skalę kraju – miejsce, w którym przewlekle chore i porzucone przez rodziców dzieci mają zapewnioną całodobową opiekę medyczną i codzienną rehabilitację. To bezpieczny i kochający dom, w którym dzieci pokonują swoje trudności, rozwijają pasje i spełniają marzenia.

 

Pandemia sprawiła, że Fundacja Dom w Łodzi znalazła się w bardzo poważnym kryzysie. Fundacja Dom w Łodzi, jak wiele innych fundacji w Polsce utrzymuje się m.in. ze zbiórek pieniężnych organizowanych podczas różnych eventów, na których gromadzą się ludzie. W tym roku w związku z sytuacją spowodowana przez SARS-Covid-2 znakomita większość takich wydarzeń została odwołana i zbiórki te się nie odbywały.

 

#MagicznePierniki – to świąteczna akcja piernikowa połączona z licytacją. Udział w niej wezmą m.in. aktorzy, sportowcy, projektanci, blogerzy – słowem osoby znane i lubiane, które ozdobią przygotowane przez nas pierniki. Kwoty uzyskane z licytacji pomogą Fundacji przetrwać ten trudny czas. W akcji wezmą udział m.in. Euzebiusz Smolarek, Marcin Zając, Siostry ADIHD, Katarzyna Dacyszyn, Ewa Kozieradzka, Grubson, Ola Szwed, Pavel Samokhin, Kamil Maćkowiak i wielu innych. Z wydarzeniem starujemy 3 listopada 2020 roku, licytacje będą się odbywały od 29 listopada do 13 grudnia br.

Organizatorami akcji są: Polski Związek Piłkarzy, Agencja Wszechmogąca Kamila Wasielczak, Studio fotograficzne ulanka.net Katarzyna Ulańska, Kancelaria radcy prawnego Martyna Popiołek, NenaArt Irena Pięta, magazyn LIFE IN. Łódzkie.

Wierzymy, że udzielone przez Państwa wsparcie umożliwi zrealizowanie zamierzonej inicjatywy i pomoże przetrwać podopiecznym Fundacji Dom w Łodzi te niezwykle trudne chwile związane z sytuacją w kraju.

Bardzo liczymy na Państwa pomoc. Wierzymy, że działając razem, możemy znacznie więcej. Wierzymy też, że dobra energia wraca zwielokrotniona.

Wszelkie informacje na temat Fundacji Dom w Łodzi znajdą Państwo na stronie https://www.domwlodzi.org/pl/. Ze swojej strony także jesteśmy gotowi udzielić wszelkich informacji odnośnie akcji charytatywnej. W razie pytań prosimy o kontakt poprzez e-mail monika.lesniak@pzp.info.pl lub pod numerem telefonu 601 93 91 93.

O Fundacji Dom w Łodzi rozmawiamy z jej założycielką i prezeską Jolantą Bobińską

Link do wydarzenia

https://www.facebook.com/events/404014444308616