Polecamy

Laserowa korekcja wzroku, czyli życie bez okularów

Laserowa korekcja wzroku, czyli życie bez okularów

Większość krótkowidzów zbyt dobrze wie, co znaczy nosić okulary – nie ze względu na modę, tylko z konieczności. Nie jesteśmy jednak na nie skazani. O tym jak skorzystać z laserowej korekcji wzroku opowiada dr Karolina Dulczewska-Cichecka z Gabinetu Okulistycznego N&M.

Mówi się, że człowiek do wszystkiego może się przyzwyczaić. Czy to oznacza, że z koniecznością noszenia okularów też trzeba się pogodzić?

Nawet jeżeli z wadą wzroku borykamy się od urodzenia, nie jesteśmy skazani na stałe obniżenie komfortu życia. W naszych placówkach prowadzone jest leczenie zachowawcze oraz wykonywane są zabiegi operacyjne w pełnym zakresie chirurgii okulistycznej. Od niedawna do naszej oferty włączyliśmy także laserową korekcję wzroku – to szybka, skuteczna i bezpieczna metoda poprawienia komfortu widzenia.

Na czym polega taki zabieg i czy każdy może się mu poddać?

Wady wzroku wynikają z nieprawidłowego kształtu oka. Oferowane przez nas zabiegi to innowacyjne sposoby modelowania przedniej powierzchni oka (rogówki), z której mogą skorzystać osoby po 21 roku życia ze stabilną wadą wzroku.

Czy to bezpieczne i bezbolesne?

Wszystko zależy od właściwej kwalifikacji do zabiegu oraz zastosowania się do wskazań lekarza po korekcie.  Jeżeli pacjent przestrzega po zabiegu wszystkich zaleceń, laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem bezpiecznym. Nie należy obawiać się także bólu w trakcie operacji – podczas zabiegu pacjent znieczulony jest miejscowo, przy użyciu kropli.

Po takiej ingerencji zapewne długi jest okres rekonwalescencji?

Niekoniecznie. Do wykonywania codziennych obowiązków można wrócić już kolejnego dnia. Jeżeli jest jednak taka możliwość, należy dać oczom kilka dni odpoczynku oraz unikać zapylonych i zadymionych pomieszczeń.

Zabieg ewidentnie przyczynia się zatem do poprawy jakość życia …

Zdecydowanie. Korekta wzroku przy użyciu lasera to bezbolesna i szybka metoda pozbycia się okularów i soczewek kontaktowych. A jeżeli już będziemy patrzeć na świat przez okulary, oby były to jedynie te różowe.