Polecamy

Hotel Magellan ***: raj dla podróżnika młodego duchem

Hotel Magellan ***: raj dla podróżnika młodego duchem

Mówili mi, że w podróżach nie chodzi o cel, lecz o samą drogę. I mieli rację! Właśnie tu, w urokliwym lesie niedaleko Łodzi, odkryłem, czym jest prawdziwe przeżywanie podróży. Wszystko zaczęło się od Hotelu Magellan***, który wydaje się być stworzony dla podróżników młodych duchem niezależnie od ich wieku. A sam fakt, że otacza go bujny sosnowy las, sprawia wrażenie, jakby moje troski uleciały daleko, a ja mogę wreszcie zanurzyć się w objęciach natury.

 

Nie spodziewałem się, że w Hotelu Magellan*** poza cudownym otoczeniem drzew, czeka tu na mnie cała gama aktywności na świeżym powietrzu. Spacerując po malowniczych ścieżkach turystycznych czy korzystając z rozległych terenów rekreacyjnych, napawałem się beztroskim lenistwem. A jeśli chciałem coś bardziej odświeżającego, basen hotelowy okazał się idealnym miejscem. Tam endorfiny pływały ze mną z każdym przepłyniętym basenowym dystansem. Poczułem się jak delfin w swoim naturalnym środowisku. Nie wspominając o leniwych popołudniach na piaszczystej plaży przy basenie czy kojącym huśtaniu się w hamaku.

Spa do prawdziwy klejnot tego miejsca

Jednak prawdziwym klejnotem tego miejsca jest ośrodek spa. To raj dla ciała i umysłu. Zabiegi masażu dźwiękiem, polinezyjskie, z gorącymi kamieniami czy bańka chińska – wybór jest olbrzymi. Nawet zabiegi kosmetyczne są autorskie, ale też tradycyjne. A co powiesz na relaks w piwie, winie czy perełkowej kąpieli? W Hotelu Magellan*** wyposażenie spa z pewnością sprawi, że opuszczając to miejsce, poczujesz się jak nowo narodzony.

Gość czuje się tu wyjątkowo

Kiedy porozmawiałem z kierowniczką hotelu Anną, zrozumiałem, że Hotel Magellan*** to miejsce, które chce, aby każdy gość czuł się wyjątkowo i dobrze zadbany. To nie tylko spa i basen, ale również bogata oferta rekreacyjna. Boiska do siatkówki i piłki nożnej, park linowy, wypożyczalnia rowerów czy kijki do nordic walking – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na podróżnika w tym miejscu. Są nawet stoły do ping-ponga, bilard, a także szachy i warcaby dla miłośników strategicznych wyzwań. Nawet teren grillowy czeka na gości, gotowy do niezapomnianych wieczorów. Pojechałem zwiedzić pobliską plażę, dzięki busikowi, jaki zapewnia hotel. Wszystko w zasięgu ręki.

Warto tu zajrzeć na dłużej

To jeszcze nie wszystko! Hotel Magellan*** organizuje także różnego rodzaju rekreacyjne imprezy, które sprawiają, że wszyscy goście mogą się w nie włączyć. Ale czy naprawdę warto tu przyjechać na dłużej? Przekonaj się sam! Zaledwie kilka godzin w tym miejscu wystarczy, aby poczuć oddech lasu, zrelaksować się w spa, pozwolić dzieciom szaleć w basenie, a na koniec cieszyć się wyśmienitymi smakołykami serwowanymi przez szefa kuchni. Wiem jedno – po takim pobycie, będziesz już planować powrót za rok, tak jak pani Ela, która do Hotelu Magellan powraca już po raz dwudziesty pierwszy razem ze swoim wnukiem Adasiem. Może właśnie tutaj odkryjesz swoją pasję do historii podróży, słuchając opowieści ratownika Ryszarda

Czy mógłbym znaleźć lepsze miejsce? Czy mógłbym doświadczyć bardziej magicznej podróży? Być może, ale Hotel Magellan*** to oaza wyjątkowości i ponadczasowej historii, która sprawia, że każdy podróżnik czuje się jak bohater własnej opowieści. I choć moje podróże jeszcze trwają, wiem już teraz, że ta przygoda pozostanie na zawsze w moim sercu.

 

 

Damian Karwowski
Zdjęcia Paweł Keler

Hotel Magellan***
Bronisławów, ul. Żeglarska 35/31
tel. +48 44 615 43 50, +48 691 410 283
e-mail: recepcja@hotelmagellan.pl
www.hotelmagellan.pl