Marketing

Gdzie szukać zleceń dla freelancerów?

Gdzie szukać zleceń dla freelancerów?

  

Jesteś freelancerem? Zastanawiasz się, gdzie szukać nowych klientów? Specjalnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy nasze zestawienie, w którym prezentujemy najciekawsze miejsca do poszukiwania intratnych zleceń. Gotowy? Zaczynajmy!

Portfolio – must have każdego freelancera

Zanim rozpoczniesz poszukiwanie zleceń, koniecznie przygotuj swoje portfolio. Zadbaj o to, by było czytelne, aktualne, atrakcyjne wizualnie i w pełni prezentowało wachlarz Twoich możliwości. Bez względu na to, czy specjalizujesz się w copywritingu, projektowaniu graficznym, usługach programistycznych, tłumaczeniach czy w czymkolwiek innym, w Twoim profesjonalnym portfolio powinny się znaleźć tylko te prace, z których jesteś naprawdę dumny. Przygotuj również swoją ofertę wraz z cennikiem. Całość możesz umieścić na własnej stronie internetowej, w estetycznym pliku PDF lub w formie prezentacji. Ważne, by każdy potencjalny klient bez problemu mógł zapoznać się z treścią.

Atrakcyjne zlecenia – gdzie ich szukać?

Ciekawych zleceń dla freelancerów nie brakuje. Pandemia sprawiła, że jest ich nawet jeszcze więcej niż kiedyś. Osoby poszukujące do współpracy wolnych strzelców najczęściej decydują się robić to w sieci. W tym celu potencjalni klienci wybierają często tematyczne grupy dyskusyjne w serwisach społecznościowych, portale ze zleceniami, jak również serwisy, na których swoje oferty umieszczają freelancerzy. Już za moment zaprezentujemy każdą z trzech opcji. Możesz z nich z powodzeniem korzystać, niezależnie od tego, czy masz już spore doświadczenie w realizacji freelancerskich zleceń, czy też dopiero zaczynasz swoją przygodę.

Tematyczne grupy dyskusyjne na portalach społecznościowych

Grupy dyskusyjne w serwisach społecznościowych takich, jak Facebook czy LinkedIn, to całkiem dobre miejsca do poszukiwania atrakcyjnych zleceń. Dołącz do tych z nich, których tematyka odpowiada wykonywanej przez Ciebie profesji. Dostosuj ustawienia powiadomień i regularnie sprawdzaj, jakie nowe ogłoszenia się pojawiają. Musisz jednak liczyć się z tym, że szukanie zleceń w tego typu grupach potrafi być naprawdę czasochłonne. Zwłaszcza dlatego, że w wielu przypadkach decyduje kolejność zgłoszeń, a konkurencji nie brakuje. Jeśli masz dobry refleks i dysponujesz wolnym czasem, z pewnością uda Ci się znaleźć w ten sposób ciekawych klientów. Inaczej możesz czuć się sfrustrowany tym, że Twoje wiadomości często pozostawiane będą przez poszukujących bez odpowiedzi.

Portale ze zleceniami dla freelancerów

Kolejną możliwością jest korzystanie z portali z ofertami dla freelancerów. W sieci znajdziesz ich przynajmniej kilka. Osoby poszukujące wykonawców zamieszczają na nich swoje ogłoszenia, by otrzymać propozycje od wolnych strzelców. Niestety, rozwiązanie to ma dwie podstawowe wady. Po pierwsze, podobnie jak korzystanie z tematycznych grup dyskusyjnych w mediach społecznościowych, wymaga regularnego sprawdzania nowych ofert. A po drugie, zleceniodawcy korzystający z takich rozwiązań, bardzo często wybierają nie tych wykonawców, którzy są najlepsi w danej dziedzinie, ale tych, którzy są najbardziej konkurencyjni pod względem cen. Nie oznacza to, że nie warto korzystać z tego typu portali. Jednak lepiej traktować je jako miejsca do zdobywania zleceń, dzięki którym można sobie dorobić niż zarabiać regularną i wystarczającą pensję.

Serwis z ogłoszeniami od freelancerów

Świetnym pomysłem na szukanie atrakcyjnych zleceń jest również odwrócenie ról. Zamiast przeglądać setki ofert, denerwować się brakiem odpowiedzi od potencjalnych klientów i zaniżać ceny, by zwyciężyć w walce z konkurencją, warto samemu ogłosić się w internecie. Wystarczy zarejestrować się na portalu OdFreelancera.pl i dać się znaleźć zleceniodawcom. Intuicyjny w obsłudze serwis umożliwia wolnym strzelcom zamieszczanie własnych, z góry wycenionych ofert i pozyskiwanie klientów. Zlecenia dla freelancerów na odfreelancera.pl to świetne rozwiązanie dla ambitnych copywriterów (sprawdź sam na http://odfreelancera.pl/kategoria-zlecenia/copywriting), marketingowców, tłumaczy, grafików komputerowych, muzyków, wirtualnych asystentów, programistów (zobacz teraz na https://odfreelancera.pl/kategoria-zlecenia/technologia-i-programowanie/) i nie tylko.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat tego, gdzie możesz poszukiwać zleceń dla freelancerów, koniecznie zapoznaj się z treścią artykułu, który znajdziesz pod adresem https://odfreelancera.pl/gdzie-szukac-zlecen-dla-freelancerow.