Monopolis

Yasumi w Monopolis czyli zabiegi, rytuały i masaże

Yasumi w Monopolis czyli zabiegi, rytuały i masaże

O nowym miejscu, w którym dominuje indywidualne podejście do Pacjentów i gdzie zabiegi odbywają się w wyjątkowej atmosferze, opowiada Magdalena Bartczak, właścicielka Instytutu Zdrowia i Urody Yasumi w Monopolis.

 

O gabinetach Yasumi, w których profesjonaliści zadbają o naszą twarz i ciało wiedzą wszyscy, dla których ważne są piękny wygląd i dobre samopoczucie. Czym zaskoczy nowo otwarty gabinet Yasumi w Monopolis?

Dzięki temu, że Instytut Zdrowia i Urody Yasumi ma swoje miejsce w Monopolis, mogliśmy połączyć nowoczesny, a jednocześnie loftowy design ze stylem japońskim i uzyskać klimatyczne wnętrze w ciepłych tonacjach. Do tego warto dodać przyjazną atmosferą, wysoko wykwalifikowany personel kosmetologiczny i nowoczesne urządzenia kosmetologiczne. Wszystko razem pozwoliło nam przygotować wyjątkową ofertę uzupełnioną o masaże klasyczne i medyczne wykonywane przez doświadczonego fizjoterapeutę.

Naszym mottem jest indywidualne i holistyczne podejście do Klienta. Dlatego z dumą mogę stwierdzić, że choć Instytut działa od kilku tygodni mamy już grono stałych Klientów. To, a także pozytywne opinie w internecie, dają mi przekonanie, że spełniamy oczekiwania naszych Klientów.

Oferujecie wiele zabiegów pielęgnacyjnych. Są oczyszczające, nawilżające, złuszczające, liftingujące i wiele innych. Które są najczęściej wybierane?

Spora część oferowanych u nas zabiegów uzależniona jest od pór roku. Na przykład, teraz kiedy nasza skóra wystawiona jest na mocną ekspozycję na słońce, niektóre zabiegi są po prostu niewskazane. Warto przy tym podkreślić, że zawsze doradzimy i dobierzemy zabiegi indywidualnie dla każdego Klienta, uwzględniając aktualną porę roku.

Sporą popularnością cieszą się obecnie zabiegi nawilżające, jak choćby Hyaluronawilżenie lux, Troskliwe nawilżenie, Hyaluro c-peel oraz liftingujące jak Kobido czy Fala Radiowa. Klienci wybierają także wszelkie zabiegi ujędrniające i wyszczuplające, na przykład Lipo Zero, typowo ujędrniający czy kriolipoliza, polegający na wymrażaniu tkanki tłuszczowej. W ofercie mamy także japońskie rytuały, podczas których wykonujemy kompleksową pielęgnację skóry ciała: peeling złuszczający cukrowy lub kremowy, maska nakładana na całe ciało. Podczas rytuału towarzyszą nam aromatyczne zapachy stosowanych kosmetyków. Dopełnieniem oferty są zabiegi pielęgnacyjne dłoni i stóp.

Wspomnę w tym miejscu o bonach prezentowych o określonej wartości lub ze wskazanym zabiegiem, z których też Klienci chętnie korzystają, ponieważ rozwiązują one problem wyboru prezentu dla bliskiej osoby.

Czy z zabiegów stosowanych w Yasumi mogą korzystać wszyscy zainteresowani?

Już wspomniałam, że w Instytucie Zdrowia i Urody Yasumi w Monopolis każdy Klient traktowany jest indywidualnie. Dlatego przed każdym zabiegiem przeprowadzamy konsultację oraz sprawdzamy stan skóry Klienta. Dzięki temu wiemy, czy nie ma przeciwwskazań do niektórych zabiegów. Dopiero po takiej konsultacji dobieramy i doradzamy rodzaj zabiegu do konkretnego typu skóry i jej potrzeb.

Przychodząc do Państwa można wybrać jeden konkretny zabieg, czy można skorzystać z pakietu kilku różnych zabiegów?

Aby utrzymać długoterminowy efekt pozabiegowy zalecamy serię zabiegów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, oprócz pojedynczych zabiegów, zostały przygotowane pakiety zabiegów, które obejmują od kilku do nawet kilkunastu zabiegów. Wszystkie w atrakcyjnych warunkach cenowych.

Wspomniała Pani o rytuałach japońskich. Czym się różni klasyczny zabieg kosmetyczny od rytuału?

Rytuały japońskie wyróżniają się dbałością o każdy szczegół. Podczas zabiegu działamy nie tylko na ciało, ale i również na zmysły poprzez aromaterapię. Każdemu rytuałowi towarzyszy odprężająca muzyka i wyjątkowy klimat, który zapewniają dyskretne oświetlenie oraz świece. Po takim zabiegu Klient wychodzi w pełni zrelaksowany.

Przyjęło się mówić, że to kobiety najczęściej korzystają z gabinetów urody. Państwa gabinet oferuje także zabiegi dla panów. Mężczyźni chętnie dbają o swój wgląd?

Mężczyźni coraz częściej korzystają z zabiegów kosmetycznych. Dostrzegają swoje problemy i szukają pomocy u profesjonalistów. W naszym Instytucie w Monopolis mamy szeroki wachlarz zabiegów dedykowanych specjalnie dla panów. Są na przykład zabiegi oczyszczające, nawilżające, ujędrniające, odżywcze, a także męski manicure i pedicure.

Mamy też ofertę dla mężczyzn, którzy potrzebują głębokiego odprężenia, zwolnienia tempa i relaksu. Dla nich polecam szczególnie Relaxed Man, czyli relaks mięśni mimicznych, polegający na masażu twarzy, szyi i karku. Zabieg pozwala rozluźnić napięte mięśnie i się odstresować.

Chciałabym też zaznaczyć, że oprócz zabiegów kosmetologicznych wykonywanych na miejscu, mamy także szeroką ofertę kosmetyków pielęgnacyjnych do użytku domowego, przeznaczoną specjalnie dla mężczyzn – linię M. Można je kupić u nas, a skorzystać w domu.

Co najczęściej wybierają mężczyźni w Yasumi Monopolis?

Mężczyźni mogą u nas korzystać ze wszystkich zabiegów, jednak największą popularnością cieszy się manicure i pedicure męski, depilacja laserowa, a także zabiegi nawilżające i oczyszczające na twarz, przy których korzystamy z kosmetyków linii M.

Yasumi to wyraz z języka japońskiego, który oznacza relaks, odpoczynek, wakacje. Mamy akurat początek wakacji. O czym warto pomyśleć przed tym, zanim zaczniemy korzystać z kąpieli słonecznych czy morskich? Jak przygotować ciało i twarz na kilkugodzinne sesje na plaży?

Sezon przedwakacyjny to idealny moment, aby zacząć nawilżać twarz po okresie jeszcze zimowym i wiosennym, dzięki czemu nasza skóra będzie jędrna, odżywiona i pełna blasku. Oczywiście nie zapomnijmy o stosowaniu codziennie kremów z filtrem UV na twarz, aby nie przyspieszyć procesu starzenia się skóry i wystąpieniu przebarwień. Natomiast, aby uzyskać równomierną i zdrową opaleniznę na ciele warto pamiętać o peelingach na ciało i nawilżeniu oraz oczywiście o filtrach UV. W naszej ofercie są rytuały zawierające pełną pielęgnację skóry, jak  choćby Choco Coco Tropical Island czy Pomarańczowe Ujędrnienie.

Czy w zależności od pory roku, nasze ciało potrzebuje różnych zabiegów? Z czego warto skorzystać latem, a z czego na przykład jesienią?

Jako Instytut Zdrowia i Urody Yasumi w Monopolis latem polecamy zabiegi nawilżające i ujędrniające, które to jednocześnie należałoby wykonywać przez cały rok, aby utrzymać dobrą kondycję skóry. Jesienią i zimą, kiedy ekspozycja na słońce jest już mniejsza, polecamy zabiegi regeneracyjne oraz rozgrzewające. W okresie jesienno-zimowym można także rozpocząć serię  zabiegów depilacji laserowej, której nie należy wykonywać  w okresie letnim, ze względu na promienie UV, na które jesteśmy narażeni.

Yasumi to również różnego rodzaju masaże. Jaki masaż poleciłaby Pani osobom pracującym po kilka godzin przy biurku?

Z Yasumi w Monopolis współpracuje na stałe doświadczony fizjoterapeuta, który oprócz klasycznego masażu wykonuje także masaż leczniczy oraz szereg usług medycznych, takich jak diagnostykę funkcjonalną, masaż powięziowy, masaż wibracyjny, elektroterapię, terapię bańką próżniową, suche igłowanie i inne. W przypadku osób, które dużo czasu spędzają przy biurku, najlepsze będą działania mające na celu rozluźnienie mięśni karku i obręczy barkowej oraz mięśni nóg i całych pleców. W zależności od dolegliwości, podczas wywiadu fizjoterapeuta dobierze sposób rozwiązania problemu, a także dodatkowo udzieli porad w zakresie ergonomii pracy przy laptopie czy autoterapii. W przypadku masaży oraz zabiegów leczniczych, choć nie zawsze są one miłe i relaksacyjne, to jednak przynoszą dużą ulgę i trwały efekt, a ich skuteczność potwierdza grono stałych Klientów.

Rozmawiał Robert Sakowski
Zdjęcie Paweł Keler

facebook.com/YasumiMonopolis
www.lodzmonopolis.yasumi.pl