Polecamy

Wyjątkowy Richard Bona na koniec lata w Monopolis!

Wyjątkowy Richard Bona na koniec lata w Monopolis!

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń sezonu. Na zakończenie drugiej edycji festiwalu Spirit of Łódź, organizowanego przez Monopolis wystąpi Richard Bona.

Znany i podziwiany na całym świecie muzyk, pojawi się w Łodzi z zespołem i fenomenalnym Alfredo Rodriguezem, kubańskim mistrzem fortepianu kształconym w konserwatorium w Hawanie. Znajomość obu muzyków trwa od wspólnego nagrywania albumu Tocororo, który wyprodukował Quincy Jones.

Richard Bona okrzyknięty Afrykańskim Stingiem,  to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny muzyk naszych czasów, multiinstrumentalista, niedościgły wirtuoz basu, wokalista, kompozytor, lider. Po prostu człowiek instytucja. Urodzony w wiosce w centralnym Kamerunie przez Rumunię i Paryż dotarł do Nowego Jorku, gdzie jego charyzmę natychmiast docenili najwięksi giganci światowej sceny muzycznej: Bobby McFerrin, Sting, Stevie Wonder, Wynton Marsalis, Joe Zawinul, zespół Steps Ahead i wreszcie sam Pat Metheny, który zaoferował mu miejsce w swojej legendarnej grupie.

Bona to prawdziwy „człowiek-muzyka”, który od lat tworzy własne projekty, silnie zakorzenione w muzycznej tradycji Afryki, ale i łączące europejską tradycję harmoniczną oraz jazz.

Jak podkreślają organizatorzy koncertu, nie można było wymarzyć sobie lepszego zakończenia wakacji. Fenomenalni muzycy i ich niezwykła energia, sprawią że będzie to bez wątpienia wyjątkowy wieczór.

Mimo że to już trzeci koncert pod patronatem Marcina Kydryńskiego, który odbywa się w Monopolis, każde z tych niezwykłych muzycznych spotkań, wyczekiwane jest z niecierpliwością. Wcześniejsi wykonawcy, Miroca Paris i Nancy Vieira udowodnili, że łodzianie cenią sobie nie tylko doskonałą muzykę, ale także starannie przygotowane widowiska sceniczne. Tej perfekcji w brzmieniu i obrazie na pewno i tym razem nie zabraknie.

Richard Bona uświetni tegoroczną edycję „Spirit Of Łódź. Music Festival” nową muzyką, w nowym składzie, zwiastując kolejny, długo oczekiwany projekt. Koncert odbędzie się 2 września o godzinie 20.00. Warto zatem już teraz zaplanować zakup biletów, bo ich pula topnieje z każdym dniem. Szczegóły wydarzenia na Facebooku, na profilu Monopolis.

***

O Virako:
Virako jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą deweloperską, inwestującą w budowę kompleksów biurowych. Spółka działa od 2001 roku. Jedną z inwestycji Virako było Centrum Biznesowe Faktoria w Łodzi. Dawne budynki Fabryki Motorów Henryka Wegnera z 1920 roku zostały przebudowane na nowoczesny, wielofunkcyjny biurowiec oferujący klimatyczne lofty biurowe. Inwestycja została wyróżniona w konkursie Wnętrze Roku 2004 w kategorii realizacji budujących tożsamość Łodzi.
Kolejne przedsięwzięcie – nowoczesny kompleks biurowy Forum 76 Business Centre – to pierwszy w Łodzi biurowiec klasy A. Inwestycja dwukrotnie zdobyła tytuł Biurowca Roku 2012 i 2014 w prestiżowym konkursie Eurobuild Awards. Flagową inwestycją Virako jest Monopolis. Kompleks biurowy w dawnych zakładach Monopolu Wódczanego z 1902 roku, trzeci co do wielkości zabytkowy zespół fabryczny w Łodzi (po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego).