Wydarzenia

Wszystko źle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu

Wszystko źle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu

Emocjonalna huśtawka, trądzik, a na domiar złego, pierwsze miłosne rozterki i bunt wobec otaczającego świata – Teatr Pinokio w Łodzi rozprawia się z czasem dojrzewania. Przedstawienie „Wszystko źle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu” w reżyserii Miry Mańki z humorem i przymrużeniem oka pokaże nastolatkom, że to, co się z nimi dzieje, jest równie naturalne, co nieuniknione. Premiera już 13 kwietnia.

 

W Teatrze Pinokio w Łodzi trwają ostatnie przygotowania do nowego przedstawienia „Wszystko źle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu” – opowieści opartej na autorskim pomyśle reżyserki Miry Mańki.

Objazdowa trupa teatralna, której brakuje umiejętności i pieniędzy, aby zaradzić swoim finansowym kłopotom, przygotowuje spektakl skierowany do młodzieży. Temat dojrzewania wydaje się być trafiony – przecież każdy ma na ten temat coś do powiedzenia. Bohaterowie tworzą więc scenariusz wzięty prosto z życia i budują miłosną historię, analizując emocje dwójki nastolatków i ich postrzeganie własnego ciała. Mimo prób i starań pechowej trupy nic nie pójdzie zgodnie z planem. Dokładnie tak samo, jak w czasie dojrzewania.

Historia dojrzewania w kilku warstwach

– Budujemy naszą historię w kilku warstwach. To opowieść i o problemach,  z którymi zmaga się grupa teatralna, jak i o zmaganiach bohaterów jej spektaklu. O zawstydzeniu, niekontrolowanych emocjonalnych wybuchach, nieporozumieniach, a nawet pryszczach – zapowiada Mira Mańka, reżyserka spektaklu. – Mamy nadzieję wywołać salwy śmiechu, ale też skłonić do autorefleksji. Podążając za trupą aktorską, której walka z teatralną materią będzie równie zabawna, co wzruszająca, widzowie dostaną szansę na autentyczne spojrzenie na swoje własne doświadczenia – podkreśla. Ta historia, choć nie jest spektaklem muzycznym, prowadzona jest przez trzyosobowy band HORMONY, który opowiada o wszystkich zmianach, jakie zachodzą nie tylko w samych bohaterach, ale i wokół nich.

Scenografię przygotowała Anna Rogóż, muzyką spektakl oprawił Piotr Osak, a za reżyserię świateł odpowiada Mikołaj Kałużny. Plakat do przedstawienia zaprojektowała Marta Frej. W obsadzie: Krzysztof Ciesielski, Małgorzata Krawczenko, Piotr Osak, Paweł Pacyna, Anna Sztuder-Mieszek, Natalia Wieciech.

Premierowo spektakl zobaczyć będzie można 13 kwietnia, o godz. 17.00 w Teatrze Pinokio w Łodzi, przy ul. Sienkiewicza 75/77, a koszt jednego biletu to 49 zł. Szczegółowe informacje  na temat „Wszystko źle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu” oraz innych spektakli i wydarzeń Teatru Pinokio w Łodzi  znaleźć można na stronie internetowej www.teatrpinokio.pl.