Polecamy

Wrzesień w Fuzji. Kulturalnie, kulinarnie i festiwalowo

Wrzesień w Fuzji. Kulturalnie, kulinarnie i festiwalowo

Wrzesień w pofabrycznym kompleksie Karola Scheiblera zapowiada się kulturalnie i kulinarnie. Na fanów wydarzeń kulturalnych czekają FŁ4K, Kino Letnie oraz Festiwal Kamera Akcja. Miłośnicy dobrej kuchni mogą skorzystać z Lokal&Yaday popup. Z kolei w klimatycznym wnętrzu Kotłowni będzie można degustować wino wspólnie z festiwalem kulinarnym – Jemy w Łodzi Food Fest.

W najbliższy weekend na terenie Fuzji odbędzie się premierowy spektakl Festiwalu Łódź Czterech Kultur oraz Teatru Arlekin pt. „Król Bawełny”. W sobotę, 11 września oraz w niedzielę, 12 września o godzinie 17.00 w historycznym budynku dawnego imperium Karola Scheiblera będzie można zobaczyć przedstawienie poświęcone twórcy tej włókienniczej potęgi. Spektakl reżyseruje Arkadiusz Buszko, a będzie on próbą zobaczenia w Scheiblerze człowieka, posłuchania go i zrozumienia. Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie Teatru Arlekin.

W sobotni wieczór, 11 września o godzinie 19.30 w zabytkowej Kotłowni odbędzie się niezwykłe doświadczenie kulinarne organizowane w ramach Restaurant Week. Kolację w foodtruckowej odsłonie zaserwuje Yaday Foodtruck, prowadzony przez ostatniego Szefa restauracji „Lokal” – Kamila Tulińskiego. Będzie sporo nawiązań do dań znanych i lubianych z „Lokalu”. W menu zaplanowano dania mięsne oraz wege. Więcej informacji na temat wydarzenia oraz rezerwacja miejsc: Lokal&Yaday popup Restaurant Week.

Niespełna tydzień później, w piątek 17 września o godzinie 19.00 w zabytkowej Kotłowni gościć będziemy wydarzenie towarzyszące festiwalowi Jemy w Łodzi Food Fest 2021 pod nazwą „Fuzja wina i muzyki”. W ramach spotkania będzie można spróbować win pochodzących z różnych zakątków świata. Organizatorzy do wina podadzą pieczywo, oliwę, sery i wędliny oraz słodką niespodziankę. Miejsca na degustację zarezerwować można na stronie Jemy w Łodzi.

Niedzielne popołudnie, 12 września to czas na relaks z dobrym kinem. Na ekranie w Kotłowni o godzinie 18.00 w ramach Polówki wyświetlony zostanie dla młodych widzów przygodowy film pt. „Podróż Księcia”. Natomiast o 20.00 obejrzeć będzie można komedię „Toni Erdmann” w reżyserii Maren Ade. Dodatkowo od 30 września do 3 października Fuzja gościć będzie 12 edycję Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja.

Fuzja zaprasza także na cykliczne atrakcje. Szkoła Szachowa „Krzyś” proponuje w sobotę, 11 września w godzinach 11.00-14.00 wspólną grę. Natomiast w niedzielny poranek, 12 września o dobre samopoczucie oraz harmonię ducha i ciała zadba łódzka szkoła Lido Movement Studio, która zaprasza w godzinach 10.00-12.00 do wspólnych ćwiczeń w Ogrodach Anny. Przez cały czas trwa również akcja „Książkobranie”, polegająca na wymianie książek z innymi czytelnikami. W Ogrodach Anny na gości czekają także gry planszowe, bule i piłkarzyki. Zagrać można tu również w ping-ponga oraz badmintona.

Szczegółowy harmonogram wrześniowych wydarzeń w Fuzji znajduje się na stronie https://fuzja-echo.pl/fuzjalodz/fuzja-z-latem-w-ogrodach-anny/

Ogrody Anny oraz zabytkowa elektrownia Karola Scheiblera zlokalizowane są w Fuzji przy ulicy Milionowej 6a. Tuż obok kompleksu od strony ulicy Milionowej znajduje się oznakowany parking, gdzie można pozostawić swój samochód. Na terenie Fuzji zlokalizowane są także stojaki rowerowe.

***

Echo Investment jest największym polskim deweloperem z bogatym doświadczeniem w głównych sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym, biurowym oraz hotelowym. Jako firma współodpowiedzialna za rozwój miast, angażuje się w projekty, które wpisują się w miejską tkankę i ją uzupełniają. Każdy z nich to mądrze i odpowiedzialnie zaprojektowany fragment miasta.

Echo Investment jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie już od 1996 roku. Od 2019 roku głównym akcjonariuszem firmy jest węgierski Wing IHC Zrt oraz partnerzy Griffin Real Estate.