Biznes

Świat etykiet nie ma przed nami tajemnic

Świat etykiet nie ma przed nami tajemnic

REGANTA jako firma założona i rozwijająca się z sukcesem w Łodzi jest jednym z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw branży poligraficznej. Od 10 lat dostarcza etykiety produktowe Klientom, którzy poszukują jakościowych i nieszablonowych rozwiązań. O sukcesie, nowych technologiach i rozwiązaniach minimalizujących wpływ na klimat rozmawiamy z IGOREM SZLASKIM, właścicielem i prezesem firmy REGANTA.

 

Drukarnia REGANTA jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm w swojej branży. Czym się wyróżnia?
Jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się drukarni fleksograficznych w Polsce. Dostarczamy etykiety produktowe wyróżniające się wysoką jakością i kreatywnym designem największym firmom w kraju i za granicą. Od lat uważnie śledzimy najnowsze trendy w dziedzinie opakowań i oferujemy nieszablonowe rozwiązania, w których wykonaniu pomagają nam najnowocześniejsze technologie. Posiadamy nowoczesny park maszynowy, kreatywną załogę, własny transport i agencję brandingową. Dzięki tym wszystkim składowym jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową i szybką obsługę naszym Klientom, począwszy od procesu przygotowawczego, poprzez druk, aż po dostarczenie gotowej etykiety. Oprócz wyjątkowej jakości produktów niezwykle ważny jest dla nas czas realizacji. Co do dziś niektórym wydaje się karkołomne, jesteśmy w stanie wykonać usługę w czasie czterdziestu ośmiu godzin. Jesteśmy szybcy i elastyczni, a także niezwykle skuteczni. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że w sprzedaży to etykieta jest kluczowym elementem, bez niej produkt nie trafi na półkę, a konsument nie sięgnie po towar. Bardzo zależy nam na długotrwałych relacjach z Klientami, co wiąże się ze zrozumieniem ich potrzeb. Poczuwamy się więc do powierzonej nam odpowiedzialności za jakże ważny w sprzedaży aspekt wizualny ich produktów, wiedząc, że Klient przede wszystkim musi poświęcić cenny czas na produkcję swojego wyrobu. Rozwój REGANTY pragniemy  przekładać na ewolucję etykiet naszych Klientów tak, aby ich produkt zawsze wyróżniał się na sklepowej półce i był o krok przed konkurencją.

Co jest dla Pana najważniejsze w kontaktach z Klientami?

Autentyczność, uczciwość, otwartość, a nie skala przedsięwzięcia. Dobre relacje z Klientami będą dla mnie zawsze wartością nadrzędną. Tak jak i podobne wartości, którymi kierujemy się w biznesie. W REGANCIE bardzo duży nacisk kładziemy na aspekty ekologiczne, wdrożyliśmy i nadal wdrażamy wspólnie z Klientami wiele innowacyjnych rozwiązań, które potem są inspiracją dla innych firm działających w naszej branży.

I przynoszą REGANCIE wiele prestiżowych nagród.

To prawda. Podczas wrześniowych targów Labelexpo Europe 2023 w Brukseli razem z firmą Raben zostaliśmy laureatami nagrody RafCycle Award. Przyznaje się ją w uznaniu za wkład na rzecz recyklingu i zrównoważonego rozwoju. Firma Raben podjęła działanie polegające na recyklingu odpadów etykietowych w ramach usługi RafCycle firmy UPM Raflatac. Dzięki temu można podkłady etykietowe przekształcić w nowe surowce. Stosuje się też bardziej zrównoważone papierowe materiały etykietowe. Z dumą muszę przyznać, że odegraliśmy kluczową rolę w tym sukcesie, działając jako ambasador usługi RafCycle. W ten sposób wzmocniliśmy branżowe partnerstwo i doprowadziliśmy do wdrożenia odpowiedzialnych praktyk recyklingu i zastosowania bardziej zrównoważonych materiałów etykietowych. Trzeba minimalizować negatywny wpływ działalności drukarni na klimat. Dbałość o środowisko dla przyszłych pokoleń to misja, która wpisuje się w naszą działalność.

Co jest największym wyzwaniem w prowadzeniu drukarni w obecnych czasach?

Ciągle rosnące koszty pracy, niestabilność cen energii elektrycznej, zbyt szybko zmieniające się przepisy w obrębie prawa podatkowego i brak fachowców na rynku. Bez maszyn dałbym sobie radę, ale bez ludzi już nie. Wiem coś o tym, ponieważ zatrudniam ponad stu pracowników. To zespół świetnych specjalistów, doskonale zorganizowany, przygotowany na każde wyzwanie. Wspieramy też młodych ludzi na początku ich kariery zawodowej, od lat uczestniczymy w miejskim programie „Młodzi w Łodzi”, oferując staże i stypendia. Od początku swojej działalności związani jesteśmy z Łodzią, to miasto kreatywnej energii, której w naszej drukarni nigdy nie brakuje.

Rozmawiała: Beata Sakowska
Zdjęcie: Justyna Tomczak

 

 

 

 

Drukarnia Etykiet REGANTA
Biuro: Łódź, ul. Ossendowskiego 4
Produkcja: Łódź, ul. Dąbrowskiego 247/249
tel. 42 280 77 55
e-mail: hello@reganta.pl
www.reganta.pl