Polecamy

Richard Bona na zakończenie lata w Monopolis / zdjęcia

Richard Bona na zakończenie lata w Monopolis / zdjęcia

Richard Bona i Alfredo Rodriguez Band wystąpili na zakończenie Spirit of Łódź Music Festival. Koncert w Monopolis zapoczątkował najnowszą trasę koncertową artysty. Było energetycznie, tanecznie i wyjątkowo. 

Richard Bona okrzyknięty Afrykańskim Stingiem,  to jeden z najbardziej wszechstronnych muzyków naszych czasów – multiinstrumentalista, niedościgły wirtuoz basu, wokalista, kompozytor, lider. Urodzony w wiosce w centralnym Kamerunie przez Rumunię i Paryż dotarł do Nowego Jorku, gdzie jego charyzmę natychmiast docenili najwięksi giganci światowej sceny muzycznej: Bobby McFerrin, Sting, Stevie Wonder, Wynton Marsalis, Joe Zawinul, zespół Steps Ahead i wreszcie sam Pat Metheny, który zaoferował mu miejsce w swojej legendarnej grupie.

Znany i podziwiany na całym świecie muzyk, pojawi się w Łodzi w towarzystwie fenomenalnego Alfredo Rodriguezem, kubańskiego mistrza fortepianu. Artystom towarzyszył czteroosobowy zespół muzyków.

Richard Bona to prawdziwy “człowiek-muzyka”, który od lat tworzy własne projekty, silnie zakorzenione w muzycznej tradycji Afryki, ale i łączące europejską tradycję harmoniczną oraz jazz. Jego koncert był trzecim, nad którym patronat objął Marcin Kydryński. Bilety na wydarzenie zabrakło już kilka dni wcześniej, co świadczy o tym, że łodzianie potrafią docenić doskonałą muzykę i wyjątkowe widowisko. Koncertem w Monopolis Bona rozpoczął najnowszą trasę koncertową.

fot. Magdalena Kaczmarek