Moda

Rękawiczki narciarskie – jednopalcowe czy całe?

Rękawiczki narciarskie – jednopalcowe czy całe?

Jednopalcowe do zjazdu, a te na pięć palców do narciarstwa biegowego? A może odwrotnie? Kiedy warto pomyśleć o innych rękawiczkach narciarskich niż klasyczne?

Jakość ważniejsza od kształtu

Damskie i męskie rękawiczki narciarskie w sklepie https://skiracecenter.pl/ to najwyższej jakości materiały i wytrzymałość, które gwarantują długoletnie ich użytkowanie. W naszej ofercie znajdziesz produkty najlepszych producentów, którzy mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem i dużą dbałością o jakość komponentów. Syntetyczne włókna – trwałe ze swej natury – i bardzo precyzyjne szycie, gwarantują wytrzymałość rękawic nawet przy wielokrotnych upadkach.

Istotna jest także wodoodporność, która ma znaczenie szczególnie w przypadku zjazdu, gdzie upadki potrafią mocno uprzykrzać nam życie. W takich przypadkach istotna jest ochrona nie tylko przed mrozem, lecz także śniegiem i wodą. Jednocześnie produkty znanych marek chronią przed nadmierną potliwością, dlatego można ich używać nawet przy dodatnich temperaturach. To wszystko sprawia, że takie rękawiczki narciarskie chronią przed wilgocią, wiatrem, wychłodzeniem i przegrzaniem dłoni.

Jednopalcowe czy całe?

Klasyczny kształt rękawic sprawdzi się w niemal każdej narciarskiej dyscyplinie. Co zatem przemawia za ich jednopalcowymi odpowiednikami? Często rękawice jednopalcowe są zwyczajnie cieplejsze ze względu na grubszą warstwę materiału. Z drugiej strony pod ten typ rękawic zawsze można założyć dodatkową warstwę cienkich rękawic pięciopalcowych – to patent dla prawdziwych zmarzluchów.

Takie rozwiązanie ma też inną zaletę – na stoku zawsze można zdjąć wierzchnie rękawiczki i nie narażać się na wychłodzenie. To rozwiązuje także problem pewnego braku mobilności dłoni w rękawiczkach jednopalcowych. Wspomniany brak możliwości swobodnego manewrowania palcami determinuje także faktyczne zastosowanie tych rękawic na stoku. Zjazd to moment, kiedy warto korzystać z rękawic jednopalcowych, natomiast inne formy narciarstwa mogą wymagać precyzyjnego chwytu, który będzie niemożliwy do uzyskania w rękawicach bez podziału na palce. A jeśli zastanawiasz się, jak dobrać rękawice narciarskie niezależnie od ich rodzaju, zajrzyj na: https://skiracecenter.pl/info/jak-dobrac-rekawice-narciarskie/. Tutaj znajdziesz wszystkie odpowiedzi.

A co z narciarstwem skiturowym?

Chłód na zewnątrz, uczucie gorąca płynące z wnętrza organizmu i pot – to częste problemy skiturowców. Dlatego tym bardziej istotne jest tutaj zainwestowanie w dobrej jakości strój. Rękawiczki narciarskie wykonane z odpowiednich materiałów nie będą przepuszczać chłodu i powodować nadmiernej potliwości. Wówczas korzystamy z rękawic o cienkim materiale, który oddycha i ociepla jednocześnie. Trzeba jednak pamiętać, że jakość materiałów i precyzja wykończenia rękawic będą miały tutaj największe znaczenie. Wiele produktów znanych marek znajdziesz na: https://skiracecenter.pl/23-rekawice-narciarskie.