Biznes

Rajdowe zmagania

Rajdowe zmagania

XV Łódzki Rajd Przedsiębiorców już za nami. 76 załóg, ponad 200 osób na trasie i ponad 270 podczas finału. Wspaniała pogoda, dużo radości, woli walki, ale też mnóstwo dobrej energii.

W organizowanym od 15 lat przez Łódzką Izbę Przemysłowo-Handlową Rajdzie Przedsiębiorców biorą udział firmy z aglomeracji łódzkiej – ich właściciele, prezesi, menedżerowie i kadra zarządzająca. Są również załogi złożone z pracowników – bo Rajd to święto łódzkich firm. W wydarzeniu chętnie uczestniczą też rodziny z dziećmi, które w tym roku po raz pierwszy mogły się zmierzyć na odrębnej trasie, gdzie każda załoga odkrywała kolejne punkty trasy na tablecie, za pomocą aplikacji TamTu.

To rajd nietypowy, tu nie liczy się prędkość. Zawodnicy walczą o zwycięstwo, zdobywając punkty podczas specjalnie przygotowanych zadań, które znajdują po drodze do miejsca finału rajdu, dzięki opisowi trasy (załogi nie otrzymują mapy). W Sosnowcu koło Strykowa uczestnicy musieli pokonać Segway’owy slalom, tutaj mierzyli się nie tylko z przeszkodami, ale i z ograniczeniem czasowym. W Głownie sprawdzili się w wiosłowaniu łódką, którą należało przepłynąć wokół
przystani ZHP Hufiec Głowno.

– Nasz rajd to przede wszystkim dobra zabawa i integracja przedsiębiorców, ale z konkretnym celem charytatywnym.
Podczas finału, w Skansenie w Nagawkach, odbyły się licytacje na rzecz podopiecznych Fundacji Gajusz oraz Katarzyny Dacyszyn, projektantki pracującej dla łódzkich firm, która padła ofiarą napaści stalkera i walczy o powrót do zdrowia – mówi Anna Januszkiewicz, Członek Zarządu Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej, komitet organizacyjny rajdu.

Podczas licytacji udało się zebrać 5 300 zł na wsparcie leczenia Katarzyny Dacyszyn oraz 16 200 zł na rzecz Fundacji Gajusz! Uczestnicy, którzy nie wzięli udziału w licytacjach – zasilili puszki – dla Katarzyny – uzbierano 558 zł, a dla Fundacji Gajusz 1 500 zł. Licytację wspierali Jasiek Mela i Mateusz Ligocki, a gości zabawiał Cezary Pazura.

A oto zwycięzcy tegorocznego rajdu:
klasyfikacja generalna (trasa dla dorosłych):

 • I miejsce – Koelner
 • II miejsce – Profektus drużyna 1
 • III miejsce – drużyna pod nazwą „Słodka Furia”
 • trasa dla załóg z udziałem dzieci do lat 12:
 • I miejsce – Transition Technologies
 • II miejsce – Acora Events
 • III miejsce – Lady Kama
  Puchar Prezydenta Miasta Łodzi dla najlepszej załogi kobiecej zdobyła drużyna Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, puchar Marszałka
  Województwa Łódzkiego dla najlepszej załogi męskiej drużyna firmy Skomur.
  Kolejna edycja Łódzkiego Rajdu Przedsiębiorców już za rok, 9 czerwca 2018 r.