Bez kategorii

Propozycje na weekend

Propozycje na weekend

Choć pogoda nie zachęca do wychylania się z domowych pieleszy, to weekend w Łodzi zapowiada się ciekawie. Oto kilka naszych propozycji na sobotę i niedzielę poza domem.

Teatr Piasku Teteiany Galitsyny – Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej
Filharmonia Łódzka, sala koncertowa
3 marca, godzina 18:30

Takiego koncertu w naszym kraju jeszcze nie było. W najbliższą sobotę Filharmonia Łódzka zaprasza  na kilka spektakli jednocześnie. Usłyszymy znane nam wszystkim utwory filmowe grane na trzech parach skrzypiec jednocześnie w wykonaniu Oleksandra Bozhyka. VLODYR mieniący się najszybszym malarzem na  świecie udowodni swoje umiejętności w pokazie Speed Paintingu.  Mistrzyni Tetiana Galitsyna pokaże, że tylko za pomocą piasku można tworzyć sztukę. Nie zabraknie pokazu malowania światłem oraz pokazu sztuk wizualnych w wykonaniu Tony Dreama.

KSW 42
Atlas Arena
3 marca, godzina 19:00

Po pięciu latach do Łodzi wraca największa polska  gala KSW! Podczas sobotniej nocy odbędą się trzy walki mistrzowskie. W klatce zobaczymy między innymi: Łukasza Jurkowskiego, Michała Materle czy największą gwiazdę gali KSW Mameda Khalidova, który w walce wieczoru zmierzy się z Tomaszem Narkunem.

Koncert O.S.T.R – Koncert premierowy „W drodze po szczęście”
Klub Wytwórnia
3 marca, godzina 20:00

Świeżo upieczony Honorowy Obywatel Miasta Łodzi po świetnej symfonicznej trasie koncertowej „Życie po śmierci” wraca do grania w klubach. Już w tę sobotę zapraszamy na premierowy koncert promujący nową płytę jednego z najbardziej znanych raperów w Polsce pt. „W drodze po szczęście”.

Wystawa Leonardo da Vinci – Energia Umysłu
Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź

Choć na dworze mróz, ciepło zapewne będzie nam w Centrum Nauki I Techniki EC1 Łódź. Na odwiedzających czekają ścieżki edukacyjne, które pokazują m.in. skąd bierze się prąd i jak można nim zarządzać. Warto także zajrzeć na prezentowaną w EC1 do czerwca międzynarodową  wystawę poświęconą maszynom oraz rysunkom niesamowitego Leonardo da Vinci.