Polecamy

Wybrana obsada Pretty Woman w Teatrze Muzycznym w Łodzi

Wybrana obsada Pretty Woman w Teatrze Muzycznym w Łodzi

Malwina Kusior i Marta Wiejak zmierzą się z legendą Julii Roberts i będą zdobywać serce Edwarda, w którego wcielą się Tomasz Bacajewski, Marcin Jajkiewicz i Rafał Szatan. Teatr Muzyczny w Łodzi wybrał obsadę na miarę planowanej superprodukcji.

– Poziom przesłuchań był bardzo wysoki, ale nie mieliśmy żadnych wątpliwości wskazując wykonawców najpełniej pasujących do postaci – zapewnia Jakub Szydłowski, reżyser spektaklu, szef artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi.

O główne role ubiegali się artyści z całego kraju. Do pierwszego etapu castingu zgłosiło się ponad 200, do kolejnego – nietypowego, bo realizowanego w pełnym reżimie sanitarnym – przeszło ponad 100. Spośród nich wybrano obsadę głównych ról i zespół wokalno-aktorski.
Największe zainteresowanie budzą oczywiście nazwiska artystów, którzy kreować będą główne role. W roli Vivian – nieco dziwnej, marzącej o lepszym życiu dziewczyny, pracującej przy Hollywood Boulevard – publiczność zobaczy Malwinę Kusior, doskonale znanej miłośnikom musicalu z Teatru ROMA z ról w takich tytułach, jak: „Piloci”, „Mamma Mia!”, „Ale musciale!”, „Deszczowa piosenka” czy „Taniec wampirów”.

Swoją kreację tej roli stworzy też Marta Wiejak. Artystka współpracująca m.in. z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, w latach 2012–2013 dwukrotnie występowała gościnnie w londyńskim The Club at The Ivy w towarzystwie jazzowego pianisty Joe Thompsona. W warszawskiej Romie występowała między innymi w „Deszczowej piosence”, „Księdze dżungli” i „Alicji w Krainie Czarów”.

Na drodze głównej bohaterki musicalu los stawia przystojnego, zdystansowanego do rzeczywistości i świata biznesmena – Edwarda. W tej roli wystąpi Tomasz Bacajewski, znany chociażby z roli Judasza w spektaklu „Jesus Christ Superstar” A. Lloyda Webbera w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako aktor Teatru Muzycznego im. D.Baduszkowej w Gdyni, gdzie wystąpił w ponad dwudziestu musicalowych tytułach. Współpracował też z Och-Teatrem, Teatrem Komedia i Operą na Zamku w Szczecinie przy spektaklach: „The Rocky Horror Show” R. O’Briena, „Boyband” P. Quiltera i „Crazy for You” G. i I. Gershwinów.

Do roli Edwarda wybrano też Marcina Jajkiewicza. Ten wokalista jazzowy i musicalowy, a także piosenkarz to pierwszy odtwórca postaci Georga von Trappa w polskiej realizacji musicalu „Dźwięki muzyki”. Popularność zapewniły mu występy w programie telewizyjnym „Jaka to melodia?” oraz rola Hansa w polskiej wersji językowej superprodukcji Disneya „Kraina lodu”. Jest również wokalistą w zespole Marcina Wyrostka Tango Corazon Quintet. W Teatrze Muzycznym w Łodzi gra rolę Jeana Valjeana w „Les Misérables”, lwa Aleksa w „Madagaskarze – musicalowej przygodzie” i Johna w „Miss Saigon”.

Po raz pierwszy na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi wystąpi Rafał Szatan, trzeci z aktorów, wybrany do głównej roli męskiej. Z musicalem związany od 2009 roku, kiedy to wystąpił w polskiej premierze scenicznej wersji „High School Musical”. W latach 2010–2015 był wokalistą zespołu RH+. Brał udział w programach „The Voice of Poland” i XFactor. Śpiewał gościnnie w teleturnieju TVP1 „Jaka to melodia?” i zajął drugie miejsce w finale dziesiątej edycji programu rozrywkowego Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

W pozostałych rolach publiczność zobaczy: Małgorzatę Chruściel, Olgę Szomańską i Dagmarę Rybak w roli Kit – przyjaciółki Vivian, a także Pawła Erdmana i Tomasza Steciuka w roli Pana Thompsona – sympatycznego menedżera Beverly Wilshire Hotel. Postać wesołego sprzedawcy map – Happy Mana – stworzą Karol Drozd i Maciej Pawlak, bezwzględnego prawnika, biznesowego partnera Edwarda – Phillipa Stuckeya – zagrają Piotr Płuska i Marcin Sosiński, zaś w rolę kontrahenta Edwarda – Jamesa Morse’a wcielą się Andrzej Orechwo i Janusz Skoneczny.

„Pretty Woman”, czyli ponadczasową historię miłosną przeniesioną z filmowego ekranu na teatralne deski zaledwie dwa lata temu, wyreżyseruje Jakub Szydłowski, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi. Kierownictwo muzyczne nad spektaklem sprawuje Jakub Lubowicz, za scenografię odpowiada zaś Grzegorz Policiński. Kostiumy przygotuje Anna Chadaj, a choreografię opracował Jarosław Staniek przy współpracy z Katarzyną Zielonką. Autorem przekładu tekstu jest Daniel Wyszogrodzki.

Wyniki II etapu castingu

VIVIAN WARD                    Malwina Kusior, Marta Wiejak,
EDWARD LEWIS               Tomasz Bacajewski, Marcin Jajkiewicz, Rafał Szatan
KIT DELUCA                      Małgorzata Chruściel, Olga Szomańska, Dagmara Rybak
HAPPY MAN / GIULIO       Karol Drozd, Maciej Pawlak
PAN THOMPSON              Paweł Erdman, Tomasz Steciuk
PHILLIP STUCKEY            Piotr Płuska, Marcin Sosiński
JAMES MORSE                 Andrzej Orechwo, Janusz Skoneczny

Zespół wokalno–aktorski:
m.in. Anna Gigiel, Barbara Lamprecht, Michał Bronk i soliści Teatru Muzycznego w Łodzi – Aleksandra Drzewicka, Aleksandra Janiszewska, Emilia Klimczak, Agnieszka Gabrysiak, Justyna Kopiszka, Szymon Jędruch, Maciej Markowski, Marek Prusisz