Polecamy

Premiera musicalu Pretty Woman!

Premiera musicalu Pretty Woman!

Na ten dzień wielbiciele łódzkiego Teatru Muzycznego czekali długo. Już 25 września publiczność będzie mogła zobaczyć porywającą historię o miłości, czyli „Pretty Woman”. To realizacja przygotowana z wielkim rozmachem w iście hollywoodzkim stylu, z przepiękną scenografią i gwiazdorską obsadą.

„Pretty Woman” to nowa repertuarowa propozycja Teatru Muzycznego w Łodzi, który w ostatnich latach przyzwyczaił publiczność do mocnych tytułów, realizowanych z rozmachem. Propozycja zarówno dla miłośników musicalu, jak i fanów znanego filmu z Julią Roberts i Richardem Gerem.

– Naszą wersję przepełnia specyficzna nostalgia za latami 90. przejawiająca się rozmachem w sferze wizualnej: od kostiumów po scenografię. Ale jeszcze ważniejsze jest to, że przeniesienie tej historii w mury teatru daje nam możliwość innego spojrzenia na samą relację bohaterów tej opowieści o miłości – zapowiada Jakub Szydłowski, reżyser musicalu, a zarazem dyrektor artystyczny teatru Muzycznego w Łodzi.

W roli Vivian, dziewczyny, pracującej przy Hollywood Boulevard publiczność zobaczy Malwinę Kusior i Martę Wiejak. – Każda z nich tworzy swoją rolę w pewnych wyznaczonych ramach, jednak to będą dwie zupełnie różne Vivian, gdyż obie te fantastyczne aktorki budują postać przez pryzmat swojej osobowości. Vivian Malwiny jest bardziej spontaniczna, żywiołowa nawet bezczelna. Z kolei Vivian Marty to siła delikatności i pewność doświadczenia – zdradza reżyser.

Przystojnego, zdystansowanego do rzeczywistości i świata biznesmena – Edwarda grać będzie trzech aktorów: Rafał Szatan, Marcin Jajkiewicz oraz Tomasz Bacajewski.

W pozostałych rolach wystąpią Małgorzata Chruściel i Dagmara Rybak w roli Kit – przyjaciółki Vivian, a także Paweł Erdman i Tomasza Steciuk w roli Pana Thompsona – sympatycznego menedżera Beverly Wilshire Hotel.

Postać wesołego sprzedawcy map – Happy Mana – stworzą Karol Drozd i Maciej Pawlak, bezwzględnego prawnika, biznesowego partnera Edwarda – Philipa Stuckeya – zagrają Piotr Płuska i Marcin Sosiński, zaś w rolę kontrahenta Edwarda – Jamesa Morse’a wcieli się Andrzej Orechwo.

Kierownictwo muzyczne nad spektaklem sprawuje Jakub Lubowicz, za scenografię odpowiada zaś Grzegorz Policiński. Kostiumy przygotuje Anna Chadaj, a choreografię opracował Jarosław Staniek przy współpracy z Katarzyną Zielonką. Autorem przekładu tekstu jest Daniel Wyszogrodzki.

Zdjęcia Justyna Tomczak i Michał Matuszak