Polecamy

Ponad setka ogródków otwiera się na Piotrkowskiej

Ponad setka ogródków otwiera się na Piotrkowskiej

Już od soboty znowu będziemy mogli zasiąść w kawiarnianych i restauracyjnych ogródkach. Na Piotrkowskiej 105 restauracji, barów, kawiarni i lodziarni zapowiedziało otwarcie ogródka! Życie zatętni znów w ogródkach Monopolis, Manufaktury, OFF Piotrkowska i w wielu innych miejscach Łodzi. Od 29 maja możliwa będzie też sprzedaż dań na miejscu wewnątrz lokalu.

Na najbliższy weekend restauratorzy szykują przede wszystkim najlepszą odsłonę dań ze swojej stałej oferty, ale wielu zapowiada również dodatkowe pozycje i atrakcje np. w postaci bezpłatnych degustacji. Ponad 17 lokali działających na Piotrkowskiej zapowiedziało huczne otwarcie już w piątek o 24, a japońska restauracja w Piotrkowskiej 89 organizuje Sushi Night.

Bawełna w Manufakturze od soboty gra w zielone, czyli proponuje dania z przepysznych szparagów, na które rozpoczął się właśnie sezon. Piekarnia Łódź w Monopolis już rozgrzała piec do czerwoności – będzie więc dużo ulubionego pieczywa. Len na Off Piotrkowska czeka na was już od północy w piątek z pysznymi drinkami. Wszyscy zachęcają do rezerwacji stolików, bo zainteresowanie jest naprawdę spore. A pamiętajmy, że otwarcie ogródków będzie wciąż podlegało specjalnym zasadom sanitarnym, m.in. zachowany ma być bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik. Więc może okazać się, że nie łatwo będzie znaleźć miejsce. Oby tylko pogoda dopisała.

Łódzkie Centrum Wydarzeń zapowiedziało też tematyczne nagrody dla najlepszych relacji zdjęciowych z 15 i 16 maja opublikowanych z oznaczeniem ”#wracamynaPiotrkowską”. Pod tym samym hasłem na Facebooku funkcjonuje wydarzenie, w którym publikowane są lista restauracji otwartych od soboty oraz aktualności od restauratorów.