Monopolis

Pekao Leasing przenosi się do Monopolis

Pekao Leasing przenosi się do Monopolis

Już wkrótce łódzki oddział Pekao Leasing otworzy w Monopolis swoją nową siedzibę. Ta wiodąca w Polsce firma leasingowa zdecydowała się na wynajem biura na dziesiątym piętrze, w górującej nad Monopolis wieży 2.0. Nowy najemca zajmie ok. 150 mkw powierzchni. Tym samym powierzchnia biurowa jest wynajęta w 100 procentach!

Łódzkie Monopolis jest bardzo udaną rewitalizacją zakładów Monopolu Wódczanego z 1902 roku. Ta dawna fabryka alkoholi stała się wyjątkową przestrzenią dla nowoczesnych biur, ale nie tylko. Działa tam również wiele restauracji serwujących dania kuchni z całego świata, są też miejsca użytku publicznego – klub dla dzieci, teatr, galeria, muzeum poświęcone historii miejsca i amfiteatr. W 2020 roku kompleks został nagrodzony Oscarem w branży nieruchomości w prestiżowym konkursie MIPIM Awards.

Nic zatem dziwnego, że Monopolis stało się popularnym miejscem, w którym swoje biura lokują marki znane na całym świecie. Jedną z nich zostało właśnie Pekao Leasing sp. z o.o. Ta wiodąca w Polsce firma leasingowa podpisała umowę najmu na powierzchnię ok. 150 mkw w wieży 2.0 – nowoczesnym 12-kondygnacyjnym biurowcu, który zrealizowano w ramach drugiego etapu inwestycji. Nowe biuro, oprócz komfortowych warunków pracy, zaoferuje pracownikom Pekao Leasing zachwycający widok na centrum Łodzi.

– Pekao Leasing jest liderem na rynku leasingu w Polsce i od wielu lat oferuje kompleksowe rozwiązania finansowe dla firm. Wynajem nowej powierzchni biurowej to krok w kierunku dalszego rozwoju firmy i zwiększenia jej efektywności – mówi Krzysztof Zgorzelski, Prezes Pekao Leasing Sp. z o.o.

Warto podkreślić, że Monopolis to jeden z najbardziej technologicznie zaawansowanych projektów rewitalizacyjnych w Polsce. Poprzez obniżenie terenu o 4 metry odkryte zostały piękne zabytkowe piwnice, tworzące dziś wyjątkowy pasaż z restauracjami. Całość dopełnia olbrzymia dbałość o architektoniczny detal oraz wszechobecna zieleń. W procesie rewitalizacji inwestor Virako olbrzymią wagę przywiązywał do zachowania charakteru miejsca.

– Cieszymy się, że taka firma, jak Pekao Leasing zdecydował się otworzyć swoje biuro w Monopolis. To miejsce zostało stworzone właśnie z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie wyjątkową lokalizację, doskonałe warunki do pracy, ale również rozrywkę i miejsca, gdzie miło mogą spędzać czas po wykonaniu swoich obowiązków – mówi Krzysztof Witkowski, prezes spółki Virako, inwestora Monopolis.