Polecamy

W Łodzi otwarto baseny pod chmurką

W Łodzi otwarto baseny pod chmurką

Nieco wcześniej niż zwykle zaczęły działać miejskie baseny pod chmurką. Od 1 czerwca kąpać możemy się na obiektach przy ul. Sobolowej (Anilana), ul. Głowackiego (Promieniści) i ul. Wiernej Rzeki (Wodny Raj). Na pływalniach MOSiR będzie można spędzać czas do połowy września.

– W tym roku mamy bardzo dobrą informację dla mieszkańców Łodzi. Z panią prezydent zdecydowaliśmy, że miejskie pływalnie zewnętrzne będą czynne od 1 czerwca. To nowość. Do tej pory te obiekty były otwierane po zakończeniu roku szkolnego. Zgodnie z opiniami i sugestiami łodzian zdecydowaliśmy się jednak przyspieszyć sezon. Pogoda dopisuje, więc mam nadzieję, że już w pierwszy weekend czerwcowy będziemy mieli dużą frekwencję – powiedział pierwszy wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Godziny otwarcia basenów odkrytych w Łodzi

Zewnętrzne pływalnie będą czynne siedem dni w tygodniu. Do 19 czerwca od poniedziałku do piątku będzie można z nich korzystać w godz. 14-18, a w soboty i niedziele od godz. 10 do 18. W długi weekend 20-23 czerwca baseny będą otwarte od godz. 10 do 18. Od 24 czerwca basen Promienistych i Wodny Raj będą otwierane o godz. 11 (poniedziałek-piątek) lub 10 (sobota-niedziela) i będą pracowały go godz. 18. Anilana w okresie wakacyjnym będzie czynna w godzinach 9-20.

Ceny biletów na baseny odkryte w Łodzi

W dni powszednie przy ul. Sobolowej jednorazowy bilet 4-godzinny kosztuje 13 zł (ulgowy) lub 20 zł (normalny), a w weekendy odpowiednio 16,5 zł i 23 zł. Na Głowackiego i Wiernej Rzeki za jednorazowe wejściówki bez ograniczeń czasowych trzeba będzie zapłacić 13 zł i 17 zł (od poniedziałku do piątku) oraz 14 i 18 zł (sobota-niedziela).

 

Źródło: uml.lodz.pl, fot. uml.lodz.pl