Polecamy

Odpowiedzialna moda na OFF Piotrkowska Center!

Odpowiedzialna moda na OFF Piotrkowska Center!

Już w najbliższą sobotę, 11 września, zapraszamy na pierwszą edycję slOFF FASHION – Targów Odpowiedzialnej Mody. Wydarzenie odbędzie się w godz. 12-20 na dziedzińcu OFF Piotrkowska Center, od strony ul. Piotrkowskiej.

slOFF FASHION to nowe inicjatywa na eventowej mapie Łodzi, dedykowana odpowiedzialnej modzie i świadomemu podejściu do zakupów. Podczas wydarzenia przedstawimy Wam najlepszą selekcję marek tworzących w zgodzie z nurtem slow. W sobotę na OFFie spotkacie zarówno projektantów mody przez duże M, jak i mniejsze pracownie artystyczne, które z sercem i pasją tworzą unikatowe kolekcje ubrań czy dodatków.

Będzie modnie

Będzie można kupić klasyczną odzież casual, modę z przyjaznych środowisku materiałów czy niepowtarzalne ubrania powstające na bazie odzieży z drugiej ręki. Dla osób lubiących high fashion projektantki przygotowały nietuzinkowe suknie i kreacje wieczorowe, które mogą być też szyte na miarę i personalizowane pod konkretną osobę. Nie zabraknie również stoiska z modą vintage, gdzie będziecie mogli znaleźć wyselekcjonowane perełki, nie tylko polskich marek m.in. Isabel Marant, Versace, Valentino.

Z dodatkami

Moda to nie tylko ubrania, ale także wszelkiego rodzaju dodatki. Na slOOF FASHION znajdziecie  bogaty wybór toreb i worków z materiałów nowych, m.in. unikatowe torby z włoskich skór tworzone w duchu zero waste. Będą także kolekcje wykonane z materiałów z recycylingu: ubrań, starych zasłon, worków  po kawie, banerów reklamowych, pasów samochodowych, a nawet starych przewodów washpapy. Na targach nie zabraknie akcesoriów do włosów, różnego rodzaju urokliwych gumek czy opasek–fascynatorów.

Z artystyczną torbą

slOFF FASHION będą też dobrą okazją do zakupu artystycznej, ręcznie tworzonej biżuterii: srebrnej, pozłacanej, z kamieni szlachetnych, pereł naturalnych czy z ceramicznymi elementami. Będzie również biżuteria wykonana ze starych bezużytecznych kabli, które dostały drugie życie w minimalistycznej w formie kolekcji bransolet i naszyjników.

Warsztaty szycia

Targom towarzyszyć będą warsztaty szycia prowadzone przez Fundację Szycie Życia, podczas których uczestnicy będą mogli uszyć swój własny i być może pierwszy wykonany własnoręcznie worko-plecak. Warsztaty odbędą się w dwóch turach: 12.00 – 14.30 oraz 16.00 – 18.30. Na warsztaty obowiązują zapisy szyciezycia.gmail.com.

 

Spędź z nami wyjątkowy słoneczny slow dzień na OFF Piotrkowska Center!

 

slOFF FASHION jest wydarzeniem odbywającym się w ramach projektu MODA na ŁÓDŹ trwającego od 20 sierpnia na OFF Piotrkowska Center, podczas którego odbędą się pokazy mody polskich projektantów: Marty Kuszyńskiej, Jarosława Ewerta, Moniki Ptaszek, Pauliny Pikiel, Patrycji Plesiak, Katarzyny Dacyszyn.

 

Link do wydarzenia slOFF FASHION na FB: https://www.facebook.com/events/567125337769275

Organizatorem wydarzenia jest: OFF Piotrkowska Group oraz firma IGO-ART.

Kontakt: Katarzyna Drobińska, 509 520 610, k.drobinska@igo-art.net