Polecamy

Niezwykłe ferie w województwie łódzkim

Niezwykłe ferie w województwie łódzkim
Ferie zimowe nadchodzą wielkimi krokami. Jak je spędzić w województwie łódzkim? Oczywiście odwiedzając fantastyczne miejsca, których powstanie było możliwe dzięki Funduszom Europejskim!
Ulica Żywiołów w EC1

Za największą atrakcję dla dzieci (i nie tylko dla nich!) w województwie łódzkim bez dwóch zdań uchodzi Centrum Nauki i Techniki EC1. Budynek, w którym jeszcze do 2000 roku mieściła się elektrownia, dzisiaj stanowi siedzibę najwspanialszego centrum edukacyjno-naukowo-kulturalnego w Polsce. EC1 ciągle się rozrasta, a ostatnią nowością w jego murach jest Ulica Żywiołów. Co to takiego? Nowa ścieżka edukacyjna poświęcona pięciu żywiołom: wodzie, ogniu, powietrzu, życiu i ziemi. Dzieci poszerzają wiedzę na ich temat poprzez kapitalną, polegającą na eksperymentach, zabawę.

 

Na Ulicę Żywiołów składają się m.in. takie atrakcje jak Galeria Żywiołów i Zaułek Tajemnic. Galeria Żywiołów to prawdziwe królestwo zagadek, w którym dzieci znajdą mnóstwo iluzji optycznych i innych zaskoczeń. Na czym z kolei polega zabawa w  Zaułku Tajemnic? Na odnalezieniu drogi do wyjścia! A wcale nie będzie to łatwe. Przydadzą się wyobraźnia, umiejętności matematyczne oraz spostrzegawczość.

 

Ulica Żywiołów to jeden z punktów półkolonii organizowanych przez EC1 z okazji ferii zimowych. Na dzieci, które wezmą w nich udział, czekają również gry, warsztaty integracyjne, zwiedzanie wystaw, zajęcia w laboratorium oraz seanse w Planetarium i Kinie Sferycznym. Więcej informacji na temat półkolonii znajdziesz tutaj.

 

PGE Giganty Mocy

Innym wspaniałym miejscem w naszym województwie, które warto odwiedzić w ferie zimowe, jest bełchatowskie muzeum PGE Giganty Mocy. Podobnie jak w łódzkim EC1, tak i w PGE Gigantach Mocy nauka wspaniale łączy się z zabawą. Dzięki wizycie w muzeum dzieci dowiedzą się, skąd bierze się prąd. A wszystko oczywiście w wolny od nużącej teorii sposób – zwiedzający mogą między innymi wziąć udział w regatach elektrycznych, wcielić się w rolę dyspozytora elektrowni, a także… odbyć podróż wehikułem czasu!

 

W trakcie ferii zimowych, w sobotę 19 lutego, PGE Giganty Mocy gościć będą uczestników warsztatów z programowania. Najmłodsi programiści będą mieli 7 lat, zaś najstarsi 18. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a informacje na temat zapisów znajdziesz tutaj.

 

Termy Uniejów

Opisując możliwości spędzenia ferii zimowych w województwie łódzkim, nie sposób nie wspomnieć o termach w Uniejowie. Uniejowski obiekt to gwarancja doskonałej zabawy dla absolutnie całej rodziny. Warto przy tym dodać, że nie musi to być wcale zabawa polegająca na pluskaniu się w jednym z basenów. Na terenie kompleksu działają bowiem również sauny, lodowisko, tężnia solankowa i kręgielnia.

 

Imponujące wrażenie robi także otoczenie wokół Term Uniejów. Miłośnicy spacerów z pewnością docenią kilkukilometrową przechadzkę alejkami zabytkowego parku, który niedawno został odrestaurowany. Zachwyt spacerowiczów wzbudzą również znajdujące się po obu stronach Warty bulwary.

 

Więcej informacji na temat Term Uniejów znajdziesz na oficjalnej stronie kompleksu, która jest dostępna pod adresem https://www.termyuniejow.pl/.