Polecamy

Niezwykła sesja łódzkich artystów

Niezwykła sesja łódzkich artystów

Wyremontowane fabryka przy Tuwima 10 oraz wille przy ul. Moniuszki 3 i 5 stały się plenerem fotograficznym. Jedenaścioro młodych artystów z łódzkiej ASP wykorzystało je w wyjątkowej sesji, jako tło.

Łódź to miasto silnie związane z przemysłem włókienniczym, modą, nietuzinkowymi wydarzeniami modowymi i młodymi projektantami. To również miasto niezwykłej architektury, a moda czerpie inspiracje z otaczającego ją świata.

Sesja fotograficzna ASP

W zrewitalizowanych przestrzeniach zostały zaprezentowane projekty młodych artystów z Instytutu Ubioru ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Projektanci: Alicja Bogusz, Emanuela Górka, Natalia Graczewska, Oliwia Matlak, Maja Pilarek, Weronika Strojny, Anastasiya Zaretskaya, Gabriel Data, Robert Geserick, Alex Hayel i Mateusz Jagodziński.

Co tu powstanie?

Rewitalizacja Łodzi to prawie 120 inwestycji wartych miliard złotych. To odnowione kamienice i fabryki, wyremontowane ulice, zmodernizowane parki i nowe skwery. To także świetny plener na sesję zdjęciową, co właśnie udowodniło 11 młodych artystów.

Niebawem na mapie Łodzi pojawią się nowe miejsca spotkań i dialogu z mieszkańcami. Przy ul. Tuwima 10 zacznie działalność Fabryka Aktywności Miejskiej, a w willach przy ul. Moniuszki – Mediateka,  najnowocześniejsza multimedialna biblioteka w Łodzi.

Nowe miejsca to propozycja dla łodzian, jak i turystów. Będą to miejsca nowoczesne, otwarte na dialog, również z młodymi twórcami.

Sesje przygotował Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi we współpracy z Wydziałem Kultury UMŁ oraz Fabryką Aktywności Miejskich.