Polecamy

Nie bądź pognieciony, zamów prasowanie!

Nie bądź pognieciony, zamów prasowanie!

Czekający na wyprasowanie stos ubrań nie musi już denerwować i straszyć, a myśl o prasowaniu dręczyć, jak największy koszmar – mówi Łukasz Marcinkowski, właściciel firmy konieczprasowaniem.pl, zajmującej się prasowaniem ubrań.

LIFE IN. Łódzkie: Bardzo nie lubię prasować swoich koszul. Pomoże mi Pan rozwiązać ten problem?

Łukasz Marcinkowski: Oczywiście, jesteśmy właśnie po to, by problem z prasowaniem nie był już problemem. Proszę przygotować koszule, my przyjedziemy, zabierzemy je i oddamy uprasowane.

Prasujecie nie tylko koszule. Z kompletem wypranej pościeli czy prześcieradłem z gumką też dacie radę?

Prasujemy praktycznie wszystko co można wyprasować poza bielizną osobistą i słomą (śmiech). Od razu uprzedzę pytanie, zdarzało się w okresie żniw, że osoba uprawiająca rolę, szukała wsparcia, wpisywała w wyszukiwarkę – prasowanie i dzwoniła do nas z pytaniem, czy prasujemy słomę. Teraz, poza żniwami, jest sezon weselny i prasujemy dużą ilość sukni ślubnych i garniturów.

Działacie od 2008 roku. Skąd pomysł na takie usługi?

Chcieliśmy robić coś, co ułatwi konsumentom życie. Większość osób nie lubi prasować, nie potrafi i nie chce tego robić. Żyjemy w czasach, gdzie czas jest towarem deficytowym, a my staramy się go odzyskać dla naszych klientów, aby mieli go trochę więcej dla rodziny, znajomych, na realizowanie swoich pasji czy po prostu na odpoczynek.

Jak to działa? Zrobiłem pranie, wysuszyłem i co mam dalej zrobić, żeby zniknął ten stos ubrań, pościeli i ręczników, a ja żebym miał trochę czasu dla siebie?

Najprościej do nas zadzwonić i umówić się na odbiór. Na przykład dziś umawiamy się na odbiór w dniu jutrzejszym, wrzuca Pan pranie do pralki, my przyjeżdżamy o umówionej godzinie i zabieramy rzeczy, a potem odwozimy wszystko wyprasowane. Płatność jest po wykonanej usłudze, a płacić można gotówką, kartą, a nawet Bitcoin-em na podstawie rachunku bądź faktury VAT. Można też ustalić stały dzień odbioru i nie trzeba wtedy pamiętać o dzwonieniu do nas, my wtedy pamiętamy o Panu.

Ile będę musiał czekać na realizację usługi i czy moje wyprasowane koszule będą złożone w kostkę?

Na wykonanie usługi rezerwujemy sobie maksymalnie 48 godzin. Koszule mogę być powieszone na wieszakach lub poskładane. Wiszące rzeczy są dodatkowo dla bezpieczeństwa, spakowane w folię i powieszone na naszych plastikowych wieszakach. Można również przekazać nam własne wieszaki, na których odwieziemy ubrania.

Macie maszyny do prasowania i składania, czy zatrudniacie do tego ludzi?

Większość ubrań prasujemy i składamy ręcznie, przy użyciu profesjonalnego sprzętu tak, aby zachować najwyższą jakość i aby rzeczy służyły jak najdłużej.

Ciekaw jestem ile to kosztuje. Proszę powiedzieć, ile zapłacę za wyprasowanie pięciu koszul, trzech t-shirtów, jednej pary spodni i kompletu pościeli?

Dokładnie 57 złotych 38 groszy. Zlecenia przyjmujemy już od 50 zł, więc nie ponosi Pan dodatkowych kosztów za dojazd. Sam Pan widzi, że kwota nie jest duża za zaoszczędzony czas.

A z usługi sprzątania też mogę u Was skorzystać, już sobie wyobrażam, jak jeżdżę na rowerze, wracam do domu, a tam wszystko lśni.

Działalność firmy początkowo opierała się na usługach porządkowych. Prasowanie pojawiło się później w wyniku obserwacji potrzeb klientów. A zatem z przyjemnością sprawimy, aby Pański dom lśnił, a ubrania w szafie były wyprasowane.
Rozmawiał Damian Karwowski

Koniec Z Prasowaniem
www.KoniecZprasowaniem.pl
tel: +48 537-670-970
https://www.facebook.com/KoniecZprasowaniem/