Wydarzenia

Naprawa AGD – jak zamówić serwis i skutecznie rozwiązać problem?

Naprawa AGD – jak zamówić serwis i skutecznie rozwiązać problem?

Kiedy myślisz serwis AGD, przed oczami pojawia się wizja samych problemów i wysokich kosztów? Nie zawsze musi to tak wyglądać: naprawa kuchenek, pralek czy zmywarek może przebiec szybko i sprawnie. Wiele zależy od źródła problemu, ale i fachowca, z którego pomocy zdecydujesz się skorzystać?

Naprawa sprzętu AGD — czy to może przebiec sprawnie?

Naprawa zmywarek kojarzy ci się z koniecznością oddania sprzętu do serwisu, długim oczekiwaniem na informacje o tym, że urządzenie zostało naprawione, a następnie koniecznością opłacenia niemałego rachunku? Serwis urządzeń AGD wcale nie musi tak wyglądać. Bardzo wiele zależy od tego, na jaki model współpracy  z fachowcami się zdecydujesz i czyje usługi wybierzesz. Coraz więcej serwisów i specjalistów z branży zdaje sobie sprawę, że klienci niechętnie oddają sprzęt do serwisu. Po pierwsze, trzeba go tam przewieść, co nie jest proste. Po drugie, im dłużej sprzęt przebywa w serwisie, tym szybciej rośnie frustracja klienta, który pozbawiony jest potrzebnego mu sprzętu. Po trzecie w końcu, nie ma możliwości weryfikacji, czy trwa naprawa urządzenia, czy nadal czeka ono na swoją kolej.

Dlatego coraz częściej serwis lodówek, zmywarek, pralek odbywa się na miejscu, w domu klienta. Oczywiście zdarzają się przypadki, w których istnieje konieczność  przewiezienia sprzętu do serwisu, ponieważ do naprawy potrzebne są inne narzędzia lub rozmontowanie sprzętu na znacznie mniejsze jednostki. Prawda jest jednak taka, że naprawa lodówek, ekspresów, pralek w dużej części przypadków może się bez najmniejszego problemu odbyć u was w domu.

Gdzie zamówić serwis AGD?

Naprawa ekspresów, piekarników, serwis kuchenek, zmywarek to branża specyficzna, w której funkcjonuje wiele osób prowadzących jednoosobową działalność. Umiejętności i kompetencje takich osób czasami jednak ciężko zweryfikować. Dlatego też dzisiaj ogromną popularność zyskują platformy skupiające świetnych fachowców i specjalistów od różnego rodzaj napraw.

RestartAGD to przykład jednej z takich platform. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne dla obu stron. Fachowiec szybciej może pozyskać klientów na swoje usługi, z kolei klient ma pewność, że korzysta z usług doświadczonych osób, które są w stanie realnie ocenić stan sprzętu, zaproponować rozwiązanie i przeprowadzić naprawę. Nie ma znaczenia, czy chodzi o naprawę pralek czy naprawę zmywarek.

Jak powinna wyglądać naprawa AGD?

  • Kiedy oferujemy usługi różnego rodzaju, powinniśmy brać za nie odpowiedzialność. Z naprawą sprzętu AGD jest podobnie, dlatego warto wybierać te firmy, które gwarantują, że fachowiec jest w stanie wystawić ci gwarancję na naprawę, której dokonał. To pozwala unikać przykrych niespodzianek, kiedy okazuje się, że po kilku tygodniach od naprawy sprzęt znów odmawia współpracy.
  • Dojazd i diagnoza wliczona w cenę usługi to kolejny ważny element. Kiedy otrzymujesz informację, ile naprawa ma kosztować, liczysz, że mowa o całości kosztów, a nie konieczności doliczenia do nich kosztów dojazdu czy diagnozy, która jest przecież niezbędnym elementem naprawy.
  • Naprawa u klienta to bardzo duży atut usługi. Dowóz sprzętu do serwisu, szczególnie kiedy mowa o lodówce, piekarniku czy im podobnych urządzeniach to niemały problem. Większość napraw można zaś bez większego problemu przeprowadzić na miejscu.

Koszty naprawy sprzętu AGD

Koszty naprawy urządzeń mogą być bardzo różne. Wszystko zależy od usterki, poziomu jej skomplikowania, specyfiki samego sprzętu, ewentualnych części zamiennych, które trzeba wykorzystać. Osoba naprawiająca przed przystąpieniem do działania powinna cię jednak poinformować o orientacyjnej choćby wysokości wydatków, z którymi musisz się liczyć.