Polecamy

Najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Łodzi – kilka propozycji

Najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Łodzi – kilka propozycji

Łódź to jedno z najstarszych miast przemysłowych, które przez wiele lat kojarzone było wyłącznie z włókiennictwem. Dzisiaj jednak to przede wszystkim centrum biznesowe, kulturalne i naukowe. Miasto w ostatnich latach notuje dynamiczny wzrost na rynku mieszkaniowym, a to za sprawą tego, że coraz więcej osób docenia klimat industrialnej Łodzi i chce z nią związać się na dłużej. Zapraszamy na krótki materiał, z którego dowiesz się, gdzie warto zamieszkać w Łodzi.

Dlaczego Łódź?

Dzisiaj Łódź to przede wszystkim miasto, w którym tętni życie a ludzie czują się dobrze. Łódź jest też atrakcyjnym miastem do życia, przez wzgląd na idealne położenie. Stąd już prosta droga do stolicy – Warszawy, na południe bądź północ Polski. To miasto, które do tej pory kojarzyło się wyłącznie z ulicą Piotrkowską oraz Manufakturą, dzisiaj plasuje się tuż za podium miast, które cieszy się największym zainteresowaniem inwestorów.

Miasto, wbrew pozorom, dzieli się tylko na kilka dzielnic (nie ma oficjalnego administracyjnego podziału): Śródmieście, Bałuty, Polesie, Widzew i Górna. Za najbardziej atrakcyjną uważana jest część Bałut, potocznie określana jako Teofilów. Ma na to m.in. wpływ dobrze rozwiniętej infrastruktury (m.in. handlowej i edukacyjnej, nie brakuje tam również terenów zielonych). Dużą popularnością cieszy się także Retkinia, uznawana za najbardziej bezpieczną dzielnicę w Łodzi, za sprawą doskonałego zaplecza sportowego, podobnie jak Widzew, który przez lata był kojarzony wyłącznie ze znanym klubem piłkarskim. Tymczasem znajdziemy tam liczne parki i boiska sportowe oraz ścieżki rowerowe.

Miasto to stanowi również współczesną stolicę kultury. Odbywa się tam wiele międzynarodowych festiwali, w tym m.in. Festiwal Energia Miasta, a także Festiwal Łódź Czterech Kultur.

To właśnie w Łodzi funkcjonuje znana Szkoła Filmowa oraz wiele teatrów i galerii sztuki. Dzięki temu miasto wpisano do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO.

Najpopularniejsze dzielnice Łodzi – dowiedz się więcej

Najmniejszą dzielnicą Łodzi jest Śródmieście. To tam znajdują się kluczowe miejsca historyczne i kulturalne Łodzi, m.in. Filharmonia Łódzka, Teatr Wielki, Teatr Muzyczny, Manufaktura i Pałac Poznańskiego czy odrestaurowany Dworzec Łódź Fabryczna. Do Śródmieścia przynależy również znana wizytówka miasta jaką jest ul. Piotrkowska. To jedna z najdłuższych ulic handlowych w całej Europie.

Sprawdź mieszkania w Łodzi już dzisiaj na https://www.morizon.pl/nowe-mieszkania/lodz/
Katedralna to drugie osiedle Śródmieścia. Przeważają tam biurowce, hotele, centra handlowe i sklepy, dlatego ten obszar najchętniej jest zamieszkiwany przez studentów i osoby pracujące, które chcą korzystać z oferty kulturalno-rozrywkowej i cenią sobie bliską odległość do pracy/uczelni.

Zielone Polesie to druga dzielnica, która znajduje się w zachodniej części miasta. Charakteryzują ją malownicze widoki i duże powierzchnie zieleni. Znajduje się tam m.in. ogród botaniczny, ZOO czy największy łódzki park – Józefa Piłsudskiego. Dzięki temu, że dzielnica jest dobrze skomunikowana z centrum, jest to niejako miasteczko poza miastem, idealne dla rodzin z dziećmi.

Widzew to kolejna dzielnica, która większości osób kojarzy się wyłącznie z łódzkim klubem sportowym. Jednak obok stadionu, Widzew ma znacznie więcej do zaoferowania. Znajdziemy tam wiele zabytków takich jak m.in. Muzeum Kinematografii w Łodzi, Pałac Herbsta z Galerią Sztuki Dawnej czy Księży Młyn, zespół dawnych fabryk, który dzięki rewitalizacji zamienił się w centrum kulturalno-rozrywkowe. Dzięki temu, że znajdują się tam liczne placówki handlowe i edukacyjne, jest to dzielnica często wybierana przez młodych ludzi bądź rodziny.

Ostatnią omawianą przez nas dzisiaj dzielnicą jest Górna, która jest również idealna dla rodzin, jak dwie poprzednie dzielnice. A to za sprawą dużej ilości zieleni. Znajdziemy tam m.in. Stawy Jana, park im. Jana Dąbrowskiego, Las Ruda-Popioły oraz tereny nadrzeczne Olechówki czy Augustówki. Znajdują się tam również m.in. Politechnika Łódzka, część budynków Uniwersytetu Łódzkiego i inne szkoły prywatne. Najczęściej dzielnica ta jest wybierana przez studentów i młode rodziny.

Szukasz mieszkania? Sprawdź https://gratka.pl/nieruchomosci/mieszkania/lodz/pierwotny.