Wydarzenia

Monopolis świętuje Drugie Urodziny

Monopolis świętuje Drugie Urodziny

Drugie Urodziny Monopolis to cztery dni prawdziwej uczty dla zmysłów (9–12 czerwca). Trzy koncertowe dni w wykonaniu wybitnych artystów i jedn dzień przeznaczony na rodzinną celebrację. Na scenie zobaczymy Tatianę Okupnik, Miuosha i Kubę Kęsego.

Tegoroczne Urodziny Monopolis to niezwykła okazja do świętowania, które w tym roku będzie trwało aż cztery dni. Jak zawsze, organizator wydarzenia stawia nie tylko na ucztę dla podniebienia, ale także na prawdziwą filharmonię emocji i raj dla zmysłów.

Kolacja Pod Gwiazdami

9 czerwca (czwartek) odbędzie się Kolacja pod Gwiazdami, czyli najbardziej wyczekiwane w łódzkim kalendarzu imprez, prestiżowe kulinarno-towarzyskie wydarzenie. Każda z monopolisowych restauracji przygotowała specjalnie na ten dzień inne menu degustacyjne. Całość uświetni koncert Tatiany Okupnik. Występ inaugurujący powrót artystki na scenę, połączony zostanie z premierowym wykonaniem piosenek z jej najnowszej płyty, która ukaże się niebawem. Na wydarzenie obowiązują zaproszenia, które można kupić w restauracjach Monopolis.

Spirit of Łodź. Music Festival

10 czerwca (piątek) to zmiana muzycznego klimatu i koncert Miuosha, czyli jednego z najbardziej charyzmatycznych artystów hip-hopowej sceny muzycznej. Wydarzenie to jest początkiem tegorocznego cyklu koncertów trzeciej już odsłony Spirit of Łódź. Music Festival, którego motywem przewodnim jest właśnie rap. Koncert rozpocznie się o godz. 21.00, obowiązują bilety do kupienia: www.monopolis.pl.

Miuosh
Muzyka na wodzie

11 czerwca (sobota) to z kolei możliwość smakowania kolacji w ogrodach Monopolis, w akompaniamencie wyjątkowego koncertu Kuby Kęsego (finalisty Idola). Artysta zaśpiewa doskonale znane wszystkim covery na specjalnej scenie ustawionej na wodzie. Dźwięki muzyki popłyną w zielonym Pasażu, kulinarnym zagłębiu Monopolis. Warto w tym dniu zarezerwować stoli w restauracjach w Monopolis. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Kuba Kęsy
Rodzinne świetowanie

Ostatni dzień świętowania, 12 czerwca (niedziela), to etap lekkiego wytchnienia pod hasłem „czasu dla rodziny”. Na dzieci czekają plenerowe animacje z udziałem magów, a na wszystkie atrakcje w Monosferze obowiązuje zniżka 20 procent.

– Drugie Urodziny Monopolis to powód do świętowania dla wszystkich łodzian i łodzianek, ale też dowód na to, że udało nam się stworzyć przyjazną przestrzeń pamiętającą o fabrycznym dziedzictwie miasta. Jestem dumny z tego, że Monopolis stało się wizytówką Łodzi nie tylko w skali kraju, ale także na całym świecie. Bardzo zależy mi na tym, aby duch i klimat naszego niepowtarzalnego i absolutnie wyjątkowego miasta obecny był na każdym kroku. To właśnie on był dla mnie inspiracją przy tworzeniu Spirit of Łódź. Music Festival, który już wkrótce odbędzie się w Monopolis po raz trzeci – mówi Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Virako.

Monopolis 7 restauracji 0 sklepów

Monopolis to wpisująca się w centrum Łodzi, pofabryczna przestrzeń tworząca mozaikę funkcji kulinarnych i kulturalnych. Rewitalizacja dawnych zakładów Monopolu Wódczanego została doceniona prestiżową nagrodą – w 2020 roku obiekt uznano za najlepszy projekt w kategorii „mixed-used” na świecie. Monopolis to jeden kompleks, skrywający wiele polis: 7 restauracji, biura, zielony pasaż, Scenę Monopolis, Muzeum Polmosu, Monosferę Kreatywności dla dzieci i galerie sztuki. Wspólnie tworzące wielofunkcyjne, rozrywkowo-kulturalne centrum, w którym regularnie odbywają się wydarzenia dedykowane dla głodnego wrażeń odbiorcy.

Monopolis to nie tylko wyjątkowe budynki, ale miejsce w którym od lat rozwija się kultura i sztuka. Najlepszym tego przykładem jest orgaznizowany już po raz trzeci, autorski projekt Spirit of Łódź Music Festival. Podczas jego trwania łodzianie mieli okazję posłuchać wybitnych artystów, takich jak Nany Vieira, Richarda Bona, Natalia Przybysz czy Mela Koteluk. W ciągu ostatnich tygodni miał również miejsce autorski Festiwal Nowe Smaki, który umożliwiał odwiedzającym wcielenie się w krytyków kulinarnych. To jednak nie wszystko! Z racji swojego wdzięku i elegancji, Monopolis jest gospodarzem najważniejszych imprez kulturalno-branżowych w Łodzi. W naszym pofabrycznym kompleksie odbywają się takie eventy jak uroczysta gala Hashtagi Roku rokrocznie przyciągające najważniejsze nazwiska ze świata show-biznesu czy mediów w rmachach SeeBloggers. Innym przykładem są Wiosła Kultury, czyli wydarzenie, którego celem jest uhonorowanie łódzkich twórców i orędowników kultury i sztuki. Pofabryczny kompleks to flagowa inwestycja Virako – polskiej firmy deweloperskiej.

 

Program II urodzin Monopolis:

  • 9 czerwca | Kolacja pod Gwiazdami | koncert Tatiany Okupnik (zaproszenia płatne)
  • 10 czerwca | Miuosh (bilety)
  • 11 czerwca | Kuba Kęsy (wstęp wolny)
  • 12 czerwca | Rodzinne świętowanie

 

Tatiana Okupnik

Pochodząca z Łodzi piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka
i prezenterka telewizyjna o charakterystycznym głosie. W latach 1998–2005 wokalistka zespołu Blue Café. Reprezentowała Polskę w finale 49. Konkursu Piosenki Eurowizji (2004)
z utworem „Love Song”. Od 2005 skupia się na karierze solowej. Członkini Akademii Fonograficznej Związku Producentów Audio-Video.

Miuosh

Raper, producent, właściciel wytwórni Fandango Records, reprezentant śląskiego rapu. W swoich tekstach często podkreśla przywiązanie do tego miejsca, przede wszystkim do Katowic. Na przestrzeni lat przeszedł niemałą metamorfozę. Od osoby związanej ze środowiskiem reggae, przez trueschoolowego rapera, po szeroko rozumianego artystę nagrywającego między innymi ze Smolikiem, Budką Suflera, Myslovitz.
Bilet na koncert Miuosha można kupić na stronie: www.monopolis.pl

Kuba Kęsy

Wokalista i gitarzysta pochodzący z Kluczborka, finalista 3 edycji programu „Idol” aktywny na wrocławskiej scenie klubowej.