Polecamy

Monopolis – najsmaczniejsze miejsce w Łodzi

Monopolis – najsmaczniejsze miejsce w Łodzi

Tłumy gości, doskonała muzyka i restauracje z wyjątkowym jedzeniem – pięciodniowa inauguracja oferty kulinarnej Monopolis już za nami. Z najbardziej wyczekiwanym w ostatnim czasie projektem mixed-use w Polsce mogli zapoznać się pierwsi goście.

Długi weekend w Łodzi zdominowało jedno wydarzenie. Kilka minut po 19.00 w środę, 10 czerwca rozpoczęła się trwająca przez pięć dni kulinarna inauguracja Monopolis, jednego z najbardziej wyczekiwanych projektów mixed-use w Polsce. Było bezpiecznie, było smacznie i było muzycznie.

– W ten sposób spełniają się nasze marzenia – witał zaproszonych gości Krzysztof Witkowski, prezes Virako, inwestora Monopolis. – Jestem przekonany, że nasza inwestycja znacząco wzbogaci kulinarną ofertę miasta, a Monopolis staje się wizytówką Łodzi. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego.

Przez cały długi czerwcowy weekend goście odwiedzający Monopolis, czyli kompleks po dawnych zakładach Monopolu Wódczanego w Łodzi, mogli skosztować pysznych dań w restauracjach, piekarni i kawiarni znajdujących się na terenie kompleksu. Każdego dnia, oprócz doskonałego jedzenia i atmosfery, mogli także posłuchać muzyki na żywo (transmitowanej również online). W środę na scenie zagrał zespół Baranowski, w czwartek wystąpiła Rosalie. W piątkowy wieczór było spotkanie z Arturem Gadowskim. Z kolei w sobotę listę przebojów prosto z pasażu Monopolis poprowadził Hirek Wrona. Niedziela miała charakter rodzinny i zdominowana została przez muzykę podwórkową w wykonaniu kapeli Bigiel Banda.

Środowa kolacja otwierająca to wyjątkowe miejsce była wyjątkowa i niespotykana. Każdy z szefów kuchni przygotował na tę okazję dedykowane menu, które serwowane było w restauracyjnych ogródkach znajdujących się w unikatowym pasażu w Monopolis. Do wyboru był włoski klimat w Trattoria Italiana, japoński nastrój w Sendai Sushi, śródziemnomorska atmosfera w Arterii, stylowy wieczór w Monocafe, a także nieoczywiste spotkanie w Piekarni Łódź.

Ze względu na ograniczenia sanitarne i bezpieczeństwo gości, pierwszeństwo wstępu w tych dniach na teren Monopolis miały osoby, które wcześniej dokonały rezerwacji bezpośrednio w lokalach. Organizatorzy zadbali też o bezpieczeństwo gości – na każdego czkała maseczka i dozownik z płynem do dezynfekcji rąk.

Środowa inauguracja obfitowała nie tylko w doznania kulinarne i muzyczne. Zaproszeni goście mogli wziąć udział w wernisażu Kalendarza Virako 2020/2021 transmitowanym prosto z ARTgalerii Monopolis. W inauguracji  wzięli udział autor fotografii Sebastian Ćwik oraz modelka, Maria Konieczna, która współpracowała z największymi domami mody, m.in. z Cartier.

***

Monopolis to projekt rewitalizacyjny dawnych zakładów Monopolu Wódczanego z 1902 roku. Na początku stycznia została tam uruchomiona część biurowa oraz odbyła się inauguracja teatru na Scenie Monopolis. W kolejnych etapach zostaną wybudowane dwie wieże biurowe, a w dawnym magazynie spirytusu powstanie basen ze strefą fitness. Wyjątkowość inwestycji potwierdza fakt, że Monopolis znalazł się wśród nominowanych do prestiżowych nagród MIPIM Awards, w kategorii projektów wielofunkcyjnych. Zwycięzcy zostaną wyłonieni już we wrześniu podczas uroczystej gali w Paryżu. Autorem projektu jest Rafał Grzelewski z pracowni Grupa 5 Architekci.